В п’ятницю Івано-Франківська обласна рада серед інших питань порядку денного пленарного засідання 22-ї сесії взялася інтегрувати в офіційну позицію вищого представницького органу влади Прикарпаття публічні настрої більшості опозиційних політичних сил і політиків краю та звичайних виборців, зосібна, Тисменицького виборчого округу стосовно виходу Володимира Купчака з фракції «Батьківщина» у ВРУ, який балотувався до парламенту узгодженим опозиційним кандидатом по означеному окрузі за квотою «Фронту Змін» .
Ніщо не провіщало інтриги розвитку подій, коли 61 депутат проголосував за включення заяви щодо Володимира Купчака до розгляду на засіданні.
Та як виявилося пізніше навіть двох спроб голосування буде недостатньо, щоб ухвалити відповідну заяву. Щодо заяви, то вона містила вже звичні сентенції про «політичну відповідальність», «колективну політичну гідність», «зраду інтересів виборців» , «тушку та тушкування». «Закликаючи громадськість дати належну оцінку вчинкам зрадників-перешиванців, вимагаємо невідкладного складання ними своїх депутатських повноважень та вважаємо небажаною їх подальшу присутність на пленарних засіданнях сесій Івано-Франківської обласної ради. », - йшлося у документі, який зачитав голова фракції «Свобода» Василь Попович.
Однак для голосування тексту заяви за основу не вистачило голосів. Згодом пропозиція провести поіменне голосування набрала достатню підтримку . Однак саме поіменне голосування провалилось. Деякі депутати не повернулись до сесійної зали, найбільше з фракцій «Наша Україна» та «Фронт Змін», інші як, наприклад, «ударівці» утримались від голосування. Голосів ж «Свободи», «Батьківщини» та НРУ виявилось замало для ухвалення рішення.
Результат ганебного голосування : 43 - «за» з 58 потрібних голосів.
Акт політичної зради опозиції та виборців не був засуджений обласною радою. Гнівні пости у «Facebook», різкі коментарі для медіа вчорашніх соратників , заклеєні паркани округу по якому був обраний до парламенту Володимир Купчак, плакатами "Він зрадив Україну. Він став тушкою", навіть персональна «стіна ганьби» на одному з веб-сайтів – все виявилось нівельованим колективною позицією облради.
Якщо якийсь слабкий резон можна відшукати в позиції «Нашої України» та «УДАРу» , представники яких Петро Шкутяк і Тарас Парфан, пояснили, що фракції не підтримають заяву, бо не узгоджували кандидатуру Купчака та не будуть брати на себе відповідальність. Та така сама мотивація може бути і в фракції «Партії регіонів».
То як розцінювати поведінку «Фронту Змін»? Якщо не були підтримані численні заяви столичного та місцевого керівництва - це якийсь саботаж. Або ж пішла свідома вказівка ігнорувати голосування по Купчаку, то виглядає не як відмежування від нього, а як вияв політичної безвідповідальності та підтримка зради опозиційних інтересів. Чи може на перше місце тут вийшли інтереси не зовсім пов’язані з політикою?
Згідно з об’єднанням «Фронту Змін» та «Батьківщини», ініційованого з Києва , депутати місцевих рад усіх рівнів від «Фронту Змін» мають вступити до лав «Батьківщини», одночасно припинивши існування фракцій «Фронт Змін». Те ж саме невдовзі відбудеться в Івано-Франківській облраді. Цікаво, якщо б злиття фракцій відбулось до голосування по Купчаку, чи вплинуло б це на остаточні підсумки виявлення депутатської позиції в п’ятницю ?