«Люди одразу зголосились допомогти», - на Прикарпатті готують випічку та різноманітні харчі для бійців ЗСУ (ФОТО)

У Косівському центрі дитячої творчості виготовляють випічку, сухі супи та сніданки для ЗСУ.

Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Ще донедавна в Косівському центрі дитячої творчості яблуку ніде було впасти. Тут навчали дітей, карбували їм нові знання та вишукували приховані таланти. Нині, тут посилено працюють волонтери  - косівчани та переселенці.

Активна робота у стінах центру розпочалась із допису у Facebook, тоді Оксана Соколюк на своїй сторінці написала, що у неї з’явилась корисна ідея.

«Це був відчайдушний пост. Я написала, що у мене з’явилась ідея виготовляти випічку. Просила допомогти людей духовками, пічками.

Допис я опублікувала в неділю, а в понеділок зрання все й почалось.

Люди одразу зголосились допомогти, у них була така висока готовність, склалося враження, що всі сиділи й тільки чекали на завдання. Почали приносити духовки, згодом люди питали про наші потреби», - радіючи, пригадує працівниця центру.

Здивуванню й радості волонтерки не було меж, жінку приємно вразила оперативна допомога людей. Ба більше, люди цікавились чим можуть допомогти, почали приносити в центр муку, цукор та необхідні продукти для випічки.

«Наші працівники, наша опора - батьки вихованців центру, почали приходити, розробляти рецептуру. І ми вже у вівторок зробили першу випічку: булочки, круасани, печиво трьох видів.

З цього все й почалось. Зараз у нас працює понад вісім цехів. Ми виготовляємо не тільки печиво, а ще й сухі сніданки, енергетичні набори та сухі супи», - продовжує волонтерка.

Всі допомагають хто чим може, за словами Оксани Соколюк, в роботі бере участь велика кількість людей. Навіть люди літнього віку та на інвалідних візках.

«Люди на візках телефонують і просять під’їхати взяти все необхідне, косівчани, місцеві підприємці. Кожна допомога важлива. Я щаслива від того, що нас підтримують, хто чим може. Це все робиться тільки завдяки людській підтримці.

Є навіть дуже зворушливі речі. Наприклад, коли приходять люди, подають руку зі словами: «це на центр», розвертаються і йдуть. Я хочу дізнатись ім’я людини у відповідь не чую нічого, дивлюсь у руку, а там немаленька сума грошей.

А іноді просто йду і бачу мені щось в кишеню кладуть, а я не встигаю навіть зрозуміти, хто це й що це», - ділиться враженнями Оксана Соколюк.

Для тих, хто прагне допомогти коштами, але не має можливості приїхати в центр, волонтерка оприлюднила особовий рахунок, це була ініціатива людей. Оксана Соколюк пояснює, що не утворювали громадську організацію, оскільки ідея виникла спонтанно.

«Люди попросили, я створила рахунок і там є перекази по 40 гривень. Вони мене неабияк розчулюють, тому що, якщо навіть таку суму витрачає людина на благо, то для неї ці кошти дуже важливі. Це все люди, їх наснага, підтримка та доброта.

І навіть, коли хлопці приходять просять їм дати якісь потрібні речі, я одразу кажу, що я не розпорядник я лише передаю те, що для них принесли люди. Це український народ все робить, а я лише координаторка», - радіє волонтерка.

Всі вироби маркують, запаковують та сортують по ящиках для доставлення нашим бійцям. Окрім їжі в коробку ще кладуть листи від дітей та дорослих. Різні власноруч зроблені листівки та аплікації, Оксана Соколюк каже, це для підняття бойового духу, обереги для українських захисників.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1078
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

973
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1033
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3099 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

891

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

771

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

142
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

812
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

375
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1107