Ліцеїст та студент створюють у Калуші з пляшок склянки та свічники (ФОТО/ВІДЕО)

Скляні банки та пляшки не розкладаються, тому стають справжньою катастрофою для звалищ. Одній пляшці потрібно приблизно 1 мільйон років для розкладання.

Можна докласти зусиль і віддавати скловироби на перероблення. А можна творити з них склянки та свічники, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Олег і Денис Кіндрацькі — екосвідомі молоді калушани, які знають, як дати друге життя звичайним скляним пляшкам. З використаних місткостей хлопці майстерно виготовляють склянки та свічники.

18-річний Олег — майбутній музикант. Навчається на третьому курсі Калуського фахового коледжу культури й мистецтв. Його молодший брат, Денис, — учень 9-го класу Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка.

Ідеєю хлопці надихнулися в соціальній мережі TikTok. Згодом вирішили й самі поекспериментувати. Спочатку вдома — на кухні, а потім — у власному гаражі. 

"Я гортав соцмережу і побачив, що дівчина йде на майстер-клас в одну з тернопільських майстерень, яка займається абсайтингом (перетворення сміття в речі мистецтва) пляшок. Мені стало цікаво, тож, вирішив пошукати в інтернеті інформацію. Переглянув багато відео, як поколоти пляшку. Виявилося, що є дуже багато способів, однак не кожен з них дієвий. ", — розповідає 18-річний Олег Кіндрацький.

До креативної справи Олег залучив брата. Наполегливість та старання хлопців не пройшли дарма, і ось перші набори склянок готові до вжитку. Для того, щоб повноцінно реалізувати задум, хлопці витратили близько двох місяців.

Спершу пляшки старанно миють. Також важливо, щоб ємкості були без клею, етикеток та подряпин. В результаті чисті, сухі пляшки групують і виготовляють партію скляних виробів.

Перший етап — за допомогою склоріза зробити насічки. Завдяки роботі нагрівального пристрою пляшку обрізають. Останнім, найбільш трудомістким етапом, є процес шліфування майбутнього виробу.

Процес виготовлення свічки в склянці — практично ідентичний. Наповненням служить натуральний бджолиний віск та декілька крапель аромаолії.

Для молодих калушан процес виготовлення скляних виробів приносить задоволення і став хобі. Проте вони не проти ідею комерціалізувати.

"В майбутньому хотілося б співпрацювати з рестораном чи кафе для того, щоб на постійній основі постачати склянки чи підсвічники. Ми можемо виробляти широкий асортимент. Так, ми плануємо вести інстаграм, працювати над контентом. Однак для нас це не є основним видом діяльності. Це хобі, яке значного прибутку не принесе. Але хотілося б усе це продавати. ", — каже Олег Кіндрацький.

Денис Кіндрацький каже, що бачив у Інстаграмі як із різних видів скла виготовляють тарілки. Проте для реалізації цієї ідеї потрібен чималий фінансовий ресурс.

Екосвідомі калушани хочуть співпрацювати з тим, хто допомагатиме зі збором склотари. А ще — вважають доречним співпрацювати на рівні міста і мають оригінальну ідею для влади.

"Зараз впроваджують соціальну картку — так звану картку калушанина. Не хотілося б, що це зупинилося просто на безкоштовному проїзді на автобусі. До прикладу, людина приходить зі склотарою, її вносять в облік. За кожнихі 10-20 пляшок — безкоштовний проїзд на рівні міста і ми даруємо склянку або підсвічник. ", — ділиться ідеєю Олег Кіндрацький.

Також брати підтримують ідею будівництва сміттєпереробного заводу в Калуші.


Читайте також:

Коломиян закликають сортувати сміття

Прикарпатську екоініціативу "EcoREactive" поширять за межами області

Гори непотребу: у центрі Франківська комунальники ліквідували сміттєзвалище на балконі (ФОТО)

У Калуській громаді проблеми з вивезенням сміття: хворіють водії


22.03.2021 1194
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16156
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1537
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1108
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2137
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3677
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1391

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1800

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

573

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1197

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1360
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

671
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24307
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

554
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

522
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

667
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1560
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

722
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7455
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

673
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1745 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

659
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

564