Ліцеїст та студент створюють у Калуші з пляшок склянки та свічники (ФОТО/ВІДЕО)

Скляні банки та пляшки не розкладаються, тому стають справжньою катастрофою для звалищ. Одній пляшці потрібно приблизно 1 мільйон років для розкладання.

Можна докласти зусиль і віддавати скловироби на перероблення. А можна творити з них склянки та свічники, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Олег і Денис Кіндрацькі — екосвідомі молоді калушани, які знають, як дати друге життя звичайним скляним пляшкам. З використаних місткостей хлопці майстерно виготовляють склянки та свічники.

18-річний Олег — майбутній музикант. Навчається на третьому курсі Калуського фахового коледжу культури й мистецтв. Його молодший брат, Денис, — учень 9-го класу Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка.

Ідеєю хлопці надихнулися в соціальній мережі TikTok. Згодом вирішили й самі поекспериментувати. Спочатку вдома — на кухні, а потім — у власному гаражі. 

"Я гортав соцмережу і побачив, що дівчина йде на майстер-клас в одну з тернопільських майстерень, яка займається абсайтингом (перетворення сміття в речі мистецтва) пляшок. Мені стало цікаво, тож, вирішив пошукати в інтернеті інформацію. Переглянув багато відео, як поколоти пляшку. Виявилося, що є дуже багато способів, однак не кожен з них дієвий. ", — розповідає 18-річний Олег Кіндрацький.

До креативної справи Олег залучив брата. Наполегливість та старання хлопців не пройшли дарма, і ось перші набори склянок готові до вжитку. Для того, щоб повноцінно реалізувати задум, хлопці витратили близько двох місяців.

Спершу пляшки старанно миють. Також важливо, щоб ємкості були без клею, етикеток та подряпин. В результаті чисті, сухі пляшки групують і виготовляють партію скляних виробів.

Перший етап — за допомогою склоріза зробити насічки. Завдяки роботі нагрівального пристрою пляшку обрізають. Останнім, найбільш трудомістким етапом, є процес шліфування майбутнього виробу.

Процес виготовлення свічки в склянці — практично ідентичний. Наповненням служить натуральний бджолиний віск та декілька крапель аромаолії.

Для молодих калушан процес виготовлення скляних виробів приносить задоволення і став хобі. Проте вони не проти ідею комерціалізувати.

"В майбутньому хотілося б співпрацювати з рестораном чи кафе для того, щоб на постійній основі постачати склянки чи підсвічники. Ми можемо виробляти широкий асортимент. Так, ми плануємо вести інстаграм, працювати над контентом. Однак для нас це не є основним видом діяльності. Це хобі, яке значного прибутку не принесе. Але хотілося б усе це продавати. ", — каже Олег Кіндрацький.

Денис Кіндрацький каже, що бачив у Інстаграмі як із різних видів скла виготовляють тарілки. Проте для реалізації цієї ідеї потрібен чималий фінансовий ресурс.

Екосвідомі калушани хочуть співпрацювати з тим, хто допомагатиме зі збором склотари. А ще — вважають доречним співпрацювати на рівні міста і мають оригінальну ідею для влади.

"Зараз впроваджують соціальну картку — так звану картку калушанина. Не хотілося б, що це зупинилося просто на безкоштовному проїзді на автобусі. До прикладу, людина приходить зі склотарою, її вносять в облік. За кожнихі 10-20 пляшок — безкоштовний проїзд на рівні міста і ми даруємо склянку або підсвічник. ", — ділиться ідеєю Олег Кіндрацький.

Також брати підтримують ідею будівництва сміттєпереробного заводу в Калуші.


Читайте також:

Коломиян закликають сортувати сміття

Прикарпатську екоініціативу "EcoREactive" поширять за межами області

Гори непотребу: у центрі Франківська комунальники ліквідували сміттєзвалище на балконі (ФОТО)

У Калуській громаді проблеми з вивезенням сміття: хворіють водії


22.03.2021 1175
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

421
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1436 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2138
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2106 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7457
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15187 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

226

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

975

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1045

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1832
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

232
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

607
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

852
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3088
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

857
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35090 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

436
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

805