Буковель більше відомий як найбільший український гірськолижний курорт. Але відпочинок у Буковелі влітку не менш цікавий: незвичайна краса карпатської природи, захоплюючі екскурсії, водний і гірський екстрим, нові враження.
Знаходиться курорт в Івано-Франківській області, у 35 км від Яремче, в оточенні п'яти гір. Цей універсальний курорт досить молодий, його історія почалася у 2000 році, але він дуже швидко завоював популярність. Отже, чим же зайнятися під час літнього відпочинку у Буковелі 2015?
Розваги на відпочинку в Буковелі влітку
1.Екскурсія і піші походи
Буковель – це не тільки сніг і лижі. Улітку Карпати зачаровують погляд зеленими полонинами і дарують довгоочікувану прохолоду. А велика кількість пам'яток і розваг не залишать байдужим нікого. З Буковеля літом і взимку організовують багато захоплюючих екскурсій і походів:
- Знайомство з регіоном, з самобутньою культурою Гуцульщини, підйоми на Говерлу та інші вершини, мальовничі панорами Карпат, каскади гірських річок та водоспадів.
- Можна побувати на скелях Олекси Довбуша – легендарного лідера антифеодального руху опришків. За легендами, у скелях заховані скарби.
- Відвідайте Коломию з музеєм «Писанки», у якому налічується понад 10 тисяч експонатів.
- У селищі Верховина, яке називають столицею Гуцульщини, загляньте у будинок-музей знаменитого фільму «Тіні забутих предків». Тут під час зйомок проживав його режисер Сергій Параджанов.
- Помилуйтеся старовинними храмами у національному заповіднику «Давній Галич» та розкішною архітектурою Івано-Франківська.
- У Яремче подивіться вольєри з оленями і косулями та унікальний дерев'яний ресторан, зроблений без цвяхів.
- А побувавши у селі Ділове на Закарпатті, ви опинитеся у географічному центрі Європи.
Не забудьте придбати на пам'ять сувеніри народного мистецтва.
Джерело фото: panoramio.com, автор: sv1809.
2. Озера і спорт
У Буковелі є два озера. Одне з них – найбільше штучне озеро в Україні з кришталево чистою водою. Порадує обладнаний пляж, а пересування на водних лижах і швидких гідроциклах подарує незабутні враження.
Джерело фото: panoramio.com, автор: Helgi Alex.
Вартість входу на велике озеро Молодості становить 20 грн – дорослий квиток і 10 грн – дитячий. Для тих, хто проживає у готелях «Буковель», «VIP-резиденція» і «Шелтер», вхід на пляж безкоштовний.
Оренда шезлонга біля озера Молодості: 40–85 грн. Орендувавши шезлонг, вхід на пляж безкоштовний.
Виловлену під час спортивної риболовлі гірську форель можна випустити, а можна, заплативши, забрати і самостійно приготувати або замовити приготування у кафе.
З 14 років можна зайнятися дайвінгом, після навчального заняття проходить занурення на 8 метрів. Вартість – 400 грн. Якщо ви сертифікований дайвер, прокат обійдеться у 250 грн.
«ФлайСерф» – новий неймовірний атракціон для екстремалів. Завдяки йому можна буквально літати у повітрі. Техніки безпеки і польоту навчають.
Ніякої особливої підготовки не потрібно для рафтингу – сплаву по гірських річках на надувних човнах.
3. Велопарк
Майже 50 км трас для гірського велоспорту та 10 маршрутів різної складності. Абонемент на підйомник обійдеться у 200 грн на день, п'ять підйомів – 100 грн.
Джерело фото: grigoryev.net, автор: Олег Григорьїв.
4. Скалодром
8-метровий тренажер для скелелазіння, що імітує рельєф справжньою скелі і мотузковий екстрім-парк – канатні тарзанки, мости, сходи, гойдалки – все на висоті від 1,5 до 6 метрів.
Джерело фото: geolocation.ws, автор: SergeyUA.
5. Прогулянки верхи
На витривалих конях покататися гірськими і лісовими дорогами (ближче до осені) або поганяйте крутими підйомами і спусками на квадроциклах.
Джерело фото: bukovel.com.
6. Розваги у колективі
Пейнтбол, а також боулінг, більярд, міні-гольф, теніс, баскетбол, міні-футбол, волейбол та ін. Для яскравих вечорів і ночей приготовлені тематичні вечірки, ді-джеї, дискотеки, бармен-шоу, караоке.
Джерело фото: x-sport.org.
7. Дитячий відпочинок
Багато місць відпочинку для дітей: басейн, надувна гірка, майданчики, ігрові автомати та ін. А ще у красивому парку біля підніжжя гори Буковель є «Артек-Буковель»: традиції артеківської школи, оздоровлення та активний відпочинок дітей у екологічно чистих Карпатах.
Джерело фото: volynnews.com.
Де зупинитися у Буковелі влітку
Для проживання є затишні дерев'яні котеджі, готелі, апартаменти, 4 і 5 зіркові вілли-шале. Найвища вартість у липні–серпні: у 2-місних номерах «економ» і «стандарт» проживання становить близько 400 грн на добу; у 2-х місцевих «люксах» – близько 1000 грн.
Для поселення 5–8 чоловік у двоповерхових шале потрібно викласти від 2–6 тис. грн на добу. Існують знижки для дітей. Більш дешеве житло можна знайти у приватному секторі регіону.
У вересні–листопаді «економ» – від 200–300 грн, «люкс» – від 450–600 грн.
Забронювати готель у Буковелі можна тут.
Харчування: для швидких перекусів, рясних обідів і романтичних вечерь є кафе, ресторани, корчма, піцерія, паб, бар-гриль, лаунж-зона.
Як дістатися у Буковель
- Автобусом або поїздом до Івано-Франківська, Львова, Чернівців або Тернополя. Від Івано-Франківська до Буковеля ходить автобус.
- Літаком до Львова чи Івано-Франківська.
- На автомобілі доїхати до Івано-Франківська, а звідти – у Буковель. На курорті є безкоштовна автостоянка.