Літні бліц–рецепти від Романа Вірастюка

 

Природа реально випробовує усіх нас на стійкість до спеки. В останні дні показники термомет­ра у тіні вперто трималися за позначкою 30. Не знаю як ви, але особисто я легше переношу –30, аніж +30.

 


 

В мороз можна тепло вбратися, посьорбати гаряченького чайочку з варенням або медком і на крайній випадок сидіти дома, слухаючи, як потріскують дрова у печі. А спека, то така штука, від якої сховатися важко. Ви скажете, а кондиціо­нер – а я скажу, що шкідливо. Нерідко саме він стає причиною літніх запалень легень і гострих бронхітів. Звичайно, тут присутній момент «сили звички» – у кого він і вдома, і на роботі, той з часом адаптовується. А ті, хто заскочив до магазину з вуличного «пекла» і навмисно став під струмінь зимного повітря, реально в групі ризику. Чому в горах і на морі спеку переносити легше? Там немає такої вологості, яку ми маємо тут, на рідному Прикарпатті. Взимку та ж сама проблема: – 30 у нас і – 30 на півночі – це дві великі різниці. Там комфортно і свіжо (бо сухо), а у нас вуха відпадають (бо вологість).

 

Закінчуємо говорити про особ­ливості клімату і переходимо до кулінарних рекомендацій. Перш за все не забуваємо, що дорослому у таку спеку потрібно випивати не менше, ніж 1,5 літра рідини на добу. І, звісно, необхідно налягати на овочі та фрукти, бо вони зараз максимально насичені вітамінами і мінералами. Саме тому вашій увазі пропоную три короткі бліц-рецепти.

 

Яблука в тісті. Яблука чистимо від шкірки та серцевини і нарізаємо кружальцями по 0,5 см. Поливаємо лимонним соком, пересипаємо цукром і корицею. Для тіста збиваємо яєчні білки до стійкої піни. Жовтки розтираємо з цукром і сіллю, додаємо сметану, муку і добре перемішуємо, додаючи потрохи молока. Перед тим, як смажити, до жовткової суміші, обережно помішуючи, додаємо білки, але так, щоб не «впала» піна. Кружальця яблук з допомогою виделки занурюємо в тісто, обережно поклавши на пательню з розігрітою олією, смажимо до золотого кольору. Всмажені яблука викладаємо на таріль, притрушуємо цукровою пудрою і смакуємо. (4 яблука, 3 яйця. 120 г муки, 30 г сметани, 50 г цукру, сік лимона, кориця і цукрова пудра).

 

 

Турецький лимонад. Лимон добре миємо, ріжемо на шматочки і перемелюємо в блендері разом із м’ятою і цукром. Заливаємо все водою, доцукровуємо до смаку та кладемо у холодильник на ніч. Якщо не покласти у холодильник, то лимонад буде гірчити. Зранку проціджуємо напій через сито і переливаємо у графин. Гарантую – на завтра ви приготуєте його як мінімум втричі більше. (1 л. води, 2 лимона, 100-150г.цукру, 2‑3 листочки м’яти).

 

Грушева піраміда. Відділяємо білки і збиваємо у пишну масу, поступово додаючи цукор. Додаємо в крем подрібнену грушу, шкірку лимона і ваніль та збиваємо все у однорідну масу. Грушечку миємо, чистимо і нарізаємо на кружельця (по 1 см). Обов’язково залишаємо хвостик, без нього композиція буде не завершеною. Кружальця поливаємо соком лимона. Тепер робимо з грушки піраміду. На кожне кружальце, починаючи з нижнього, викладаємо білковий крем і так аж до гори, де буде хвостик з грушки – як логічне завершення смакоти. Зверху можна посипати подрібненими горішками і полити карамельним або фруктовим сиропом. Але це на ваш власний розсуд, бо піраміда і без них буде досконала на смак. На родину потрібно приблизно: 7 груш, 3 яєчних білки, шкірка з одного лимона, 150 г цукру, ваніль і горішки.

 

Не лінуйтеся – воно того варта.

Репортер


02.08.2013 1397 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1812
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

935
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5534
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1482
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

419

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1247

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1075

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

988
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5701
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

370
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

614 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1053
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

913