«Лише за два місяці повномасштабного вторгнення»: до правоохоронних органів України надійшло понад 7 000 заяв про зникнення людей

Заступниця міністра МВС України Мері Акопян зустрілася з делегацією Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти на чолі з директором з політики та співпраці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Андреасом Клаісером.

До складу делегації також увійшли керівник відділу координації даних ICMP Едін Х. Яшарагіч та юрисконсульт ICMP Олександр Красноборов.

Про це інформує Фіртка з посиланням на МВС України.

Відомо, що Мері Акопян ознайомила присутніх з сучасним станом проведення слідчих дій на звільнених від окупації українських територіях, алгоритмами роботи Національної поліції, рятувальників та інших служб та відомств.

Окремо заступниця міністра МВС зупинилася на очевидному прогресі у законодавчому забезпеченні процесів, пов’язаних з розслідуванням воєнних злочинів армії росії на території України. Вона повідомила про розгляд та прийняття за основу проєкту Закону України №4265 «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», метою якого є законодавче врегулювання процесів створення і функціонування обліку геномної інформації людини в Україні та удосконалення роботи правоохоронних органів України із запобігання, виявлення, розкриття та розслідування злочинів проти життя, здоров’я, волі, статевої свободи та недоторканості особи.

Мері Акопян повідомила, що масштаби вторгнення та, як наслідок, кількість зниклих безвісти в Україні є безпрецедентними у сучасній світовій історії. Так, лише за два місяці повномасштабного вторгнення до правоохоронних органів України надійшло понад 7000 заяв про зникнення людей. Згодом, приблизно половину з них розшукали. Також статус невпізнаних отримали близько 2 000 тіл загиблих, з яких 1 282 згодом впізнали. В рамках кримінальних проваджень на сьогодні призначили 927 експертиз ДНК.

«На жаль, перспектива обсягів подальших робіт слідчих та експертів на звільнених територіях є невтішною, тож вже сьогодні МВС звертається по допомогу до країн-партнерів та міжнародних організацій з постачання реагентів, залучення додаткових експертних груп та створення сучасного єдиного реєстру зниклих безвісти», - йдеться в дописі.

Андреас Клаісер зазначив, що ICMP має 25-річний досвід роботи у 40 країнах у справі ідентифікації за ДНК осіб, які зникли безвісти. Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти має договори співпраці з урядовими відомствами, інституціями, як опікуються питаннями зниклих безвісти, Міжнародним кримінальним судом, Інтерполом та іншими міждержавними організаціями. У свій час саме лабораторія ICMP проводила експертизи у справі збиття літака рейсу MH-17.

У ході обміну думками, учасники зустрічі дійшли згоди щодо подальшого обговорення кількох запропонованих планів співпраці, які надалі можуть значно посилити можливості експертної служби та слідчих підрозділів України. Для цього вже за кілька тижнів до Києва прибуде група спеціалістів за напрямками діяльності, які й нададуть конкретні пропозиції у справі ідентифікації жертв російської агресії.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За минулу добу відбили 14 атак ворога: триває 66 доба героїчного протистояння українського народу

Психологиня дала поради, як пережити смерть рідних під час війни

Троє з чотирьох американців підтримують постачання зброї в Україну

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Замість служби в армії. 70% мешканців західних областей підтримують мобілізацію чоловіків для відбудови країни


30.04.2022 Тіна Любчик 853
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

290
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2909
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21063
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1975
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1345 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2359

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

689

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2135

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

815

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1404
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

134
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

464
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

996
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

139
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

753
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

734
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8209
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

813 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

872
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2163 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

816