
Вчора з робочим візитом на Івано-Франківщині перебувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Вона відвідала заклади вищої, професійної та середньої освіти області, поспілкувалася з освітянами, а також провела пресбрифінг для журналістів, пише Фіртка.
За словами Гриневич, 2019-го виші отримають на «капіталку» 418 млн 920 тис. грн, що на 40,5% більше у порівнянні з 2017 роком.
«Упродовж останніх років ми збільшили капіталовкладення в наші університети. І це дуже важливо, тому що загальна база вишів сьогодні дуже зношена. До цього часу університети в більшості своїй все робили лише за власні зароблені кошти, але цього не вистачає, тому що потрібно покращувати і обладнання для досліджень, і приміщення. Зокрема, ми запровадили практику інвестиційних проєктів в університетах, коли вони можуть написати такий інвестиційний проєкт, його розглядає Кабінет Міністрів, спеціальна Комісія і виносить рішення», – пояснила Лілія Гриневич.
Зокрема, серед вишів, що впроваджують проєкти з цих грошей, – Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. Він отримав 60 млн 364,6 тис. грн.
Ці кошти пішли на проєкт «Будівництво Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Республіки Польща (селище Микуличин Івано-Франківської області)» та проєкт створення Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» (г. Піп Іван, Чорногірський хребет, Карпати), який виконується із залученням грантових коштів ЄС.
Також на базі міжнародного наукового центру «Обсерваторія» реалізується пілотний проєкт з порятунку туристів.
Міністерка наголосила, що цьогоріч 13,5 млн грн з держбюджету спрямовано на закупівлю кабінетів фізики, хімії та біології у вишах, де навчають майбутніх вчителів.
Так, заплановано придбання 38 кабінетів для 16 вишів. 14 кабінетів фізики – 6 млн 300 тис. грн, 11 кабінетів хімії – 3 млн 300 тис. та 13 кабінетів біології – 3 млн 900 тис.
«Ви знаєте, що у нас відбувається реформа «Нова українська школа». І один із напрямів цієї реформи – підвищення якості природничо-математичної освіти. Ми вже кілька років поспіль надаємо субвенцію для шкіл на забезпечення сучасними природничо-математичними кабінетами. Проблема полягала в тому, що молоді вчителі, які навчались в педагогічних університетах, прийшовши працювати з цим обладнанням, не знали, мусили докваліфіковуватись, як з ним працювати.
І тому цього року ми виділили кошти спеціально для цих університетів, які готують вчителів фізики, хімії, біології, щоб там поставити теж такі кабінети. Це означає, що вчитель впродовж навчання в університеті має можливість практикуватися в таких кабінетах і приходить до школи цілком готовий», – відзначила Лілія Гриневич.