Лікарка Косівської ЦРЛ розповіла, як вилікувала пацієнта від COVID-19

Лікар-інфекціоніст Косівської ЦРЛ Тетяна Левін розповіла про одужання свого пацієнта, який інфікувався коронавірусом.

"Хочу поділитися «маленькою» перемогою у великій війні… Були моменти відчаю, коли руки опускалися… Були і сльози відчаю, і сльози радості в кінці дороги, яку ми пройшли разом з моїм пацієнтом і Богом", — написала Тетяна Левін у Фейсбук.

Пізніше лікарка детально розповіла журналістам «Гуцульського краю» про цей випадок.

Мова йде про 57-літнього жителя Косівського району. Не заробітчанина. Наприкінці березня він провідував свою стареньку маму, яка живе у Чернівецькій області. Допомагав їй по господарству. Ходив за покупками в магазини, в аптеку за ліками. Коронавірусну інфекцію, найімовірніше, підхопив саме там.

Повернувся додому в середу, а вже в п’ятницю йому стало зле: підвищилася температура, відчув ломоту в тілі і м’язах, перестав відчувати запахи і смак їжі.

8 квітня потрапив у інфекційне відділення Косівської ЦРЛ.

"Спершу його стан був стабільним. У нашій лікарні хворому зробили комп’ютерну томографію, діагностували двосторонню пневмонію. Провели швидкий тест на COVID-19, який дає результат вже через 10 хвилин, але він не виявив вірусу. Того ж дня, 8 квітня, ми здійснили забір біологічного матеріалу на ПЛР-дослідження, який відправили в Івано-Франківський лабораторний центр. 14 квітня отримали позитивний результат", — розповіла Тетяна Левін. 

11 квітня, у суботу, стан пацієнта різко погіршився: температура підвищилася до 39 градусів, знизилася сатурація (насиченість крові киснем). Чоловікові було важко дихати, він вставав з ліжка, робив кілька кроків по палаті, хапав ротом повітря, мав задуху — таким відчутним було кисневе голодування. У зв’язку з цим провели консиліум, на якому вирішили перевести хворого в реанімаційне відділення, оскільки в інфекційному немає можливості надавати кисневу терапію. Пацієнта під’єднали до щільної кисневої маски.

У реанімаційному відділі чоловік перебував з 11 до 21 квітня. Лікарка каже, що весь цей час місця собі не знаходила від хвилювання, провідувала хворого кожного дня, на Великдень і у вихідні. Аналізувала призначення чергового реаніматолога. Лікарка ділиться:

"Лікарі-реаніматологи, мабуть, уже не раді були моїй появі, але ми порозумілися. Я не їла, не спала, вперше в житті прийняла снодійні препарати. Дуже хвилювалася, щоб мого пацієнта не взяли на апарат ШВЛ, бо це дуже важкий шлях: і саме інтубування, і перебування на штучній вентиляції легень, і виведення з інтубування. Слава Богу, обійшлося без апарата ШВЛ. 10 днів хворий перебував на кисневій масці, отримував медикаментозне лікування від пневмонії. Держава виділила нам препарат «Плаквеніл». Наш пацієнт його отримував".

21 квітня пацієнт Тетяни Левін повернувся на лікування в інфекційне відділення. 28 квітня його виписали з лікарні.

"Цей пацієнт — мій земляк. Він був дуже позитивно налаштований. Хоча сам перебував у важкому стані, кожного разу, коли я заходила до нього у палату, цікавився моїм здоров’ям, просив берегти себе. Мені було дуже приємно", — розповідає Тетяна Левін.

Це найважчий, але не перший пацієнт лікарки. Окрім нього, вона вже виписала додому жінку з Хімчина і подружжя з Косова.

Зараз на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділі перебувають дев’ять пацієнтів, розповідає Тетяна Левін:

"Всі вони мають пневмонію, стабільні, перебувають у стані середньої важкості. Ми лікуємо тих, хто не потребує кисневої терапії. Якщо така необхідність виникає, наших пацієнтів переводять або у терапевтичне, або в реанімаційне відділення, або у відділення екстреної медичної допомоги — туди підведено кисень".


Читайте також:

22 доби штучної вентиляції легень: лікарі розповіли, як рятували прикарпатця з Covid-19 (ФОТО)


02.05.2020 2551
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

557
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

650
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1362
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2315 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1167
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3093

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

915

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1060

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1490

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2087
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

343
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26410 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

782
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3038
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1285
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

963
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1222
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3081
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

441
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4315
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1099
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1657