
В Косівському районі протягом 2014 року ускладнилась епідемічна ситуація із захворюваності на лептоспіроз – зареєстровано 3 випадки захворювання серед дорослого населення.
Протягом січня 2015 року продовжує спостерігатися ріст захворюваності серед населення району. Основну масу серед захворівших становлять жителі села- 70 %. Захворювання реєструвалося у дорослих, передає Фіртка з посиланням на Косівську РДА.
Лептоспіроз – особливо небезпечна інфекція з важким перебігом, що супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням судин печінки, нирок, нервової системи. Джерелом інфекції можуть бути дикі тварини, гризуни, домашня та сільськогосподарська живність. Серед тварин хворіють на лептоспіроз велика та дрібна рогата худоба, собаки, кішки, гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом відзначається серед хатніх гризунів – щурів, мишей. Слід пам’ятати, що у тварин захворювання може протікати і безсимптомно, але при цьому тварина може бути джерелом інфекції для інших тварин та людей. Збудник лептоспірозу виділяється з організму хворої тварини з сечею, забруднюючи об’єкти довкілля (воду, харчові продукти тощо).
У довкіллі збудник лептоспірозу добре зберігається у вологих місцях, воді відкритих водоймищ, колодязів, у вологих продуктах харчування.
Зараження людини відбувається при споживанні сирої води, купанні у заражених водоймах, при роботі на луках, полях зрошення, у місцях звалищ, при догляді за домашніми тваринами, споживанні інфікованих продуктів.
Інкубаційний період 7-14 днів. Початок захворювання людини найчастіше нагадує грип: підвищення температури до 39-39,5 °C, виражені сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м'язах (особливо литкових), попереку, кон’юктивіт. Пізніше може додаватися жовтяниця, потемніння сечі, зниження кількості сечі.
Лікар-епідеміолог КМУДСЕС
Л. Гавронська