Личук-молодший — у СІЗО. Личук-старший — “Людина тижня”

 

Після події, яка трапилася у Калуші 18 вересня, досі непублічний народний депутат від Партії регіонів — калушанин Володимир Личук, став відомою в Україні персоною.

 

За версією окремих видань, його оголосили навіть “Людиною тижня”. А все — через стрілянину, яку, за визнанням міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, влаштував син нардепа — Тарас Личук. Нині він і його товариш за рішенням суду перебувають у СІЗО. Нагадаємо, що 18 вересня на вул. Малицької у результаті стрілянини постраждав 32-річний калушанин Андрій Тимків.

 

І хоч через три дні молодого підприємця виписали з лікарні, де він перебував під охороною співробітників міліції, досі жодному журналістові не вдалося сконтактувати ні з ним, ні з його родиною. Очевидно, вони покинули місто. Попри те, що лікарі наполягали: поранення — неважкі, й у тілі з семи випущених в Андрія Тимківа куль застрягла тільки одна, Тарас Личук та його товариш були заарештовані і нині перебувають у СІЗО.

 

Нагадаємо, що Володимир Личук заперечував свою причетність до інциденту: “Історія сталася з товаришем мого сина — Чепелем Петром. Там був напад на його батька — Михайла. Син поїхав рятувати свого батька — подзвонив моєму сину. Син виїхав на своїй машині з номерами ВР 1173. Я на той момент був у глибокому сні, готувався до поїздки до Києва”. У той же час депутат не заперечує, що його син був на місці події, причому — на машині з номерами Верховної Ради, виписаними на самого Личука.

 

Народний депутат також повідомив, що стрілянину відкрив чоловік на прізвище Чепіль. Стріляв — сім разів: два рази — у повітря, і п’ять разів — у потерпілого.

 

За версією, яку оприлюднила “Газета по-українськи”, ситуація виглядає по-іншому. Надвечірком того дня Володими Личук повертався з урочистостей з нагоди розширення його відпочинкового комплексу “Князь Святослав”, який збудовано на території села Вістови. Він разом із Михайлом Чепелем їхав по кільцевій дорозі на BMW. Уже сутеніло, коли раптом перед ними від заправки виїхала машина, наповнена похоронними вінками. Депутат обігнав авто і зупинив. Коли водій вийшов з машини, Личук почав виховувати його й дав йому ляпаса. Нардеп під час розмови нібито кричав: “Ти, не знаєш, хто я?! Я тобі покажу!”. Чоловік ударив депутата у відповідь. Тоді Личук нібито зателефонував своєму синові, який є його депутатським помічником, і повідомив, що його б’ють. Личук-молодший разом із Петром Чепелем — сином Михайла Чепеля, який сидів у авто нардепа, приїхав із увімкненими мигалками на своїй машині. Вони наздогнали “кривдника”, витягли його з машини і почали стріляти.

 

Саме біля цього під’їзду і біля цієї дитячої площадки на вул. Малицької 18 вересня відбулася стрілянина

 

Могильов і Регіони — непохитні? Тільки 27 вересня міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов на прес-конференції “Розслідування деяких кримінальних справ останніх місяців, фігурантами яких є близькі родичі депутатів та високопосадовців” визнав: син нардепа-”регіонала” стріляв по людях і тому буде покараний. За словами міністра, було встановлено зброю, яку використовували хлопці: це — газовий пістолет та пістолет травматичної дії.

 

Один із затриманих — дійсно син народного депутата України, члена Партії регіонів. Анатолій Могильов наприкінці брифінгу підкреслив: “Тема зустрічі є наразі дуже актуальною в суспільстві, тому що стосується тих людей, які вважають себе вищими за Закон. — Це саме страшне явище, коли людина у силу свого соціального або майнового становища, вважає, що має право коїти протиправні діяння. Я хочу запевнити всіх, що кожен громадянин України у разі порушення Закону буде нести відповідальність”.

 

Цього ж дня на ситуацію за участю свого нардепа відреагувала і Партія регіонів. Як повідомила прес-служба партії, затримання Личука-молодшого за підозрою у хуліганських діях співробітниками МВС може служити кращим доказом того, що “висловлювання “Закон один для всіх” є не порожнім звуком, а принципом, за яким діє система охорони правопорядку в країні. “Міліція довела на ділі, що вона бореться зі злочинністю, не дивлячись на партійну приналежність підозрюваних та їхню близькість до можновладців. Ми йдемо від поділу злочинності на “кольори”, оскільки у реальному житті вона не має партійної приналежності, а мажори не поділяються на групи за політичними ознаками”, — підкреслив у коментарі прес-служби Партії регіонів народний депутат Владислав Забарський. За його словами, поширена впродовж тривалого часу практика кумівства, телефонного права, кругової поруки безповоротно йде у минуле.

 

Майже в унісон відреагувала й Івано-Франківська обласна організація Партії регіонів, яка створила контрольну комісію для розслідування справи про стрілянину у Калуші. “Найближчим часом комісія озвучить свої результати і запропонує відповідне партійне рішення”, — зазначив заступник голови обласної організації Партії регіонів Богдан Федьків. Також “регіонал” підтвердив інформацію про те, що у 2010 році ставилося питання про виключення Володимира Личука із лав Партії регіонів, а, відтак, — і зі списків кандидатів у народні депутати. Як вдалося імпульсивному Володимиру Личуку уникнути виключення з партії, Богдан Федьків промовчав.

 

Зазначимо, що це — вже не перший випадок, коли “регіонали” опиняються у центрі скандалу. Так, луганська ДАІ звинуватила охоронця депутата з ПР Володимира Ландіка у тому, що той по-звірячому побив їхнього колегу Олексія Косякова. Нардепу довелося визнати провину і вибачитись перед міліціонером. Згодом син Ландіка Роман побив дівчину у барі. Інцидент спровокував гучний скандал. Зараз Ландік-молодший заарештований. Пізніше запорізька журналістка заявила, що її побив заступник голови “Молодих Регіонів” Валерій Несчетний.

 

Районна влада вмила руки? Тим часом, влада Калуського району поспішила “відхреститися” від нардепа Личука. Голова райради Василь Дзундза та голова Калуської РДА Василь Петрів оприлюднили заяву, у якій спростовують інформацію, розповсюджену у листівках із логотипом партії “Пора”.

 

Нагадаємо, у листівках, які з’явилися 22 вересня вранці на всіх автобусних зупинках Калуша, йшлося: “У ніч з 18 на 19 вересня друг Ігоря Насалика, депутат Верховної Ради від Партії регіонів Володимир Личук, відсвяткувавши День району в колі друзів Василя Дзундзи та Василя Петріва, повертався з пиятики з села Верхня. В Калуші недоторканого обігнало авто, і депутат вирішив “пояснити” необізнаному виборцю, “хто газда в хаті”. У результаті — вісім куль у тіло неугодника, якого нині у важкому стані лікують безкоштовними препаратами, люб’язно наданими Ігорем Насаликом, не допускаючи до нього рідню”.

 

У Заяві районних посадовців, зокрема, йдеться: “Ми заявляємо: жодного з народних депутатів України на святкуванні Дня району у Верхні не було. Свято проходило цивілізовано, мирно та на високому рівні. А ці листівки — написані і розповсюджені виключно для дискредитації влади та проведення Дня району”. Жодним чином не відреагували на ситуацію ні міська влада, ні представники політичних партій, які зазвичай активні у тиражуванні звернень та заяв. Цікавий факт: 23 вересня невідомий чоловік методично об’їжджав на автівці газетні кіоски та палатки і за годину скупив увесь наклад “Вікон”. Цього дня газета вийшла з анонсом на першій сторінці “Регіонала” Личука і його сина звинувачують у стрілянині на вул. Малицької”. Редакція газети терміново замовила додатковий наклад газети, який у суботу скупили аналогічним чином — гуртом.

 

Юрій Тимощук, Вікна


01.10.2011 Юрій Тимощук 1624 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717