З 27 грудня по 21 січня в Івано-Франківській галереї (вул. Пилипа Орлика, 4) триватиме мистецька інсталяція – виставка скульптур в металі «EVOTAR Сергія Полуботька». Ця виставка, - її алегоризм, легенда та стилістика – намагання сказати нове слово в мистецьких імпрезах місцевого розливу. Щось подібне можна побачити на «Венеційському бієнале» або в Києві в «Пінчук Арт Центрі»…
На виставці представлена колекція скульптур «Знаки» відомого івано-франківського митця-коваля Сергія Полуботька у новому контексті історичного прочитання.
Інсталяцією виставки автори намагалися зобразити середньовічну історію, що відбулася на одному з островів Ірландії, де четверо хрестоносців – лицарів-тамплієрів вели боротьбу з могутнім язичником-вікінгом.
Перемігши вікінга, лицарі переосмислили Сенс людського існування. Один з них став рибалкою (як Апостол Петро), інший поклявся забути насильство і вбив свій лицарський меч в скелю, де він залишиться назавжди. Інші двоє хрестоносців стали митцем та містиком, - так можна прочитати символізм їх місць в виставковій інсталяції.
В виставковій залі окрім інших експонатів є місце загибелі Вікінга – кована скульптура у вигляді кельтського хреста. Чотири білих подіуми із відповідними скульптурними композиціями на них – чотири лицарі-тамплієри…
Скульптури «Знаків» Сергія Полуботька, доповнені неповторною інсталяцією, виступають елементами давньої історії, яка може стати попередженням нашому поколінню, що погрязло в тілесних бажаннях і егоїзмах. Глобалізація і роботизація суспільства, - твердять автори проекту, - стирають моральні цінності і ведуть до краху нашої матеріалізованої та егоїстичної цивілізації. Над виставкою, окрім Сергія Полуботька, працювала ціла команда. Автор ідеї інсталяції – Тарас Проць, декораторське рішення – Владислав Зелевський, оформлення інтер’єру – Роман Бончук.
Сергій Полуботько розповідає
Інсталяція в ультрафіолетовому світлі додає виставці містерійності
Білі подіуми – лицарі-тамплієри, - кожен із своїми цінностями та світосприйняттям
Риби – потенційна здобич лицаря, що став рибалкою. А ще Риби – це наша астрологічна епоха, - що триває від Різдва Христового і до тепер. …Скоро її змінить нова епоха – Епоха Водолія, з новими цінностями, новими мотиваціями та новими Пророками…
Кельтський Хрест – місце загибелі могутнього язичника-вікінга
«Меч Артура» - його забив в скелю один із лицарів в знак відмови від насильства
Лицар-митець
На передньому плані – «лицар-містик». Скульптура хреста з трьома горизонтальними лініями
нагадує як містичний семисвічник-менору, так і кабалістичне Дерево Життя.
На виставці також представлені різні прочитання Сергієм Полуботьком такого вічного символа
як хрест. Горизонтальна лінія в давньому ще дохристиянському символізмі хреста означає
наш матеріальний світ. Вертикальна лінія – Сенс життя, Шлях до Творця
Ще одна версія хреста. Тут вертикальна лінія вже однозначно – як вістря, – напрямок духовного зростання
На передньому плані – Святий Лука (робота Андрія Хорта), на задньому – «Берегиня Сонця» (автори - брати Гудими)