Контролювати кількість їжі, що поглинається легше, ніж здається, говориться в дослідженні Школи менеджменту ім. К.Л. Карлсона при Міннесотського університету.
У результаті серії експериментів учені виявили, що коли люди з високим рівнем самоконтролю їдять нездорову їжу, вони встигають насолодитися нею швидше і, відповідно, їдять менше шкідливого.
Щоб показати, що самоконтроль можна розвивати, учасників експерименту просили вважати кількість ковтків, які вони роблять в момент прийому їжі. В результаті, люди з невисоким самоконтролем починали швидше насичуватися та раніше зупиняти трапезу. Тобто поводилися так, як учасники, у яких була сила волі.
Завдяки результатам експерименту дослідники зробили наступний висновок: не треба переживати, що у вас немає сили волі. Просто уважно стежте за тим, скільки їжі ви споживаєте, аж до підрахунку ковтків.
Переїдання, як і інші нав‘язливі звички — паління, наприклад, багато в чому пов’язане з порушенням самоконтролю або, швидше, з його блокуванням. Людина з ожирінням часто харчується автоматично: скільки поставлять перед нею, стільки і з'їсть.
Але, на думку нейропсихолога, консультанта Євгенії Чернишової, інформація в дослідженні викладена однобоко. «Описане швидше стосується самоконтролю й саморегуляції (вольової сфері) А самоконтроль і самоорганізація — це більш складні функції.
Часто люди заїдають стрес, який на рівні самоконтролю просто не зняти», — вважає нейропсихолог, пише vkurse.ua.