Легендарні добровольці з Прикарпаття розповіли, чому стали на захист рідної землі

 

/data/blog/127681/c0f01e4fada4de3ec56b2f0ecca15a67.jpg

 

На четвертому році війни українського народу проти московського окупанта влада звернула свій погляд на тих, хто добровільно пішов захищати Батьківщину.
 
 
Сьогодні ми вперше відзначаємо День українського добровольця.
 

На превеликий жаль, добровольців, на відміну від професійних військових і поліцейських, які брали чи беруть участь в АТО, не визнано державою на офіційному рівні, бо не мають ні зарплат, ні пільг, ні соціальних преференцій, пише Галичина. Але вони свідомі того, що мають священний обов’язок захищати територіальну цілісність, національну незалежність України та інші життєво важливі інтереси українського народу. Як це прописано у статті 65-й Конституції України.

 

Ми попросили легендарних добровольців славної боротьби українського народу проти московського загарбника як минулого, так і сьогодення: сотенного УПА «Кривоноса» — Мирослава Симчича, січового стрільця дивізії «Галичина» Михайла Мулика й командира 1-ї окремої штурмової роти добровольчого українського корпусу «Правий сектор» друга «Да Вінчі» поділитися думками з цього приводу.

 

Сотенному УПА «Кривоносу» — Мирославу Симчичу йде 95-й рік. Найвідоміша перемога «Кривоноса» над російським окупантом відбулася в січні 1945 року під Космачем, коли під його командуванням вояки УПА знищили 400 солдатів та офіцерів разом з командиром дивізії генерал-майором Дергачовим. Останній 9-годинний бій як вояк УПА Мирослав Симчич тримав 4 грудня 1948-го. Непритомний потрапив у полон. Наступні 32 роки 6 місяців і 3 дні карався в комуністичних концтаборах. 2008 року в Коломиї йому встановлено прижиттєвий пам’ятник. А нещодавно громада святкувала 20-ліття його керівництва Братством вояків ОУН—УПА в Коломиї. 

 

«У час війни колишня більшовицька номенклатура вкупі з олігархами грабує, продає і нищить наш край не гірше окупанта, а владоможці нашої держави сьогодні сповідують московські інтереси й ідеологію. Але маємо боротися і змінити існуючий стан справ, бо нам просто так ніхто нічого не дасть.  На війні маємо боротися за кожну п’ядь  української землі і вигнати москалів зі сходу України і з Криму. І не можна навіть думати, що все втрясеться само собою — за все у цьому житті треба боротись... До підступного і підлого ворога не може бути жалю як на фронті, так і всередині країни. Посіпаки і холуї, які би продалися за шмат гнилої ковбаси, в нас ще не перевелися. Нам усім загалом потрібно виступити проти антиукраїнського фронту.

Я пишаюся молодими українськими добровольцями, які самовіддано, до загину, зі зброєю в руках захищають нашу Україну. Се цвіт української нації. Вони перейняли естафету від минулих поколінь борців за Україну, взяли в свої руки прапор боротьби за Українську самостійну соборну державу і гідно його несуть. Нехай усі національно свідомі громадяни й низові ланки суспільства спільно працюють на перемогу, а не чекають що хтось за них це зробить. Нехай Господь дарує нам усім перемогу над відвічним ворогом — Московією».

 

Михайло Мулик. Народився 1920 року в сім’ї січового стрільця. Комбатант дивізії «Галичина». Відбув десять років концтаборів на Півночі. Автор історичних п’єс та книги спогадів «Дух, що тіло рве до бою».

 

«Хочу ще побачити, щоб і народ, і влада дали собі відповіді на прості запитання: ким є для мене людина, яка віддала за мене своє життя, і хто є той, що прийшов до мене загарбати моє добро і зробити з моїх братів і сестер холуїв? Маємо всі пам’ятати і віддавати належні почесті тим, хто віддав і віддає своє життя за волю України й добро свого народу. Вони збили пиху з російських військ і завдяки їм ми маємо мирне небо над головою. Саме тому влада має відповідно подбати про сучасних добровольців, а не так, як поставилася до нас, упівців і дивізійників, — чекає, щоб ми повмирали. Бо народ, який правдиво шанує своїх героїв, має майбутнє, а хто не шанує — не має. Я гордий, що дожив до того часу, коли бачу гідну зміну моїх побратимів — молодих добровольців. Їх не зламати і не здолати, тож я впевнений у нашій перемозі над кремлівським окупантом!».

 

Командир 1-ї окремої штурмової роти добровольчого українського корпусу «Правий сектор» друг «Да Вінчі» — Дмитро Коцюбайло. (В числі перших добровольців пішов на фронт з київського Майдану. В 2014-му сім місяців провів на бойових позиціях в обороні Донецького аеропорту й прилеглого селища Пісків. У боях отримав дві контузії й поранення. На його особистому бойовому рахунку — підбитий танк. Із березня минулого року і до сьогодні його рота перебуває на передовій лінії фронту в районі Авдіївки): 

 «Як в минулому, так і тепер українські добровольці — воїни завжди йдуть в авангарді боротьби з ворогом. Ми воюємо за українську землю і український народ, бо коли на твою землю прийшов московський окупант, немає часу на довгі роздуми, — потрібно виганяти його геть. Наші хлопці не отримували повісток — вони самі прийшли. З самого початку АТО добровольці стали сильно мотивуючим фактором для Збройних сил України. і прийшли за покликом серця, а не за зарплатнею чи нагородами, статусом чи пільгами. Особисто я вважаю, що захищати Вітчизну не можна за гроші. Так само як матір. «Правосекторівцям» випало воювати на важких ділянках фронту тому, що інакше вони не можуть. Одні називають побратимів ідеалістами, інші — героями, але я знаю, що вони просто сильні духом воїни, в котрих їх командир впевнений на двісті відсотків. Мої побратими живуть Україною і готові кожної хвилини за неї померти. Тому марні сподівання Кремля і олігархів, що ми схилимо голови і складемо зброю, погодимося на легалізацію терористів та змиримося з російською окупацією частини наших земель. Вперед — до нашої спільної перемоги! А тих патріотів, які поділяють наші погляди, ми завжди раді бачити в рядах добровольчого українського корпусу «Правий сектор».


16.03.2017 1237 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

456
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1864
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3345
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1206
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1230
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1290 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

809

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

346

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1020

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1182
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

395
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2555
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1287
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1391
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

596
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15244
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7536
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

392
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

972 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

529
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

431
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

519