Легендарні добровольці з Прикарпаття розповіли, чому стали на захист рідної землі

 

/data/blog/127681/c0f01e4fada4de3ec56b2f0ecca15a67.jpg

 

На четвертому році війни українського народу проти московського окупанта влада звернула свій погляд на тих, хто добровільно пішов захищати Батьківщину.
 
 
Сьогодні ми вперше відзначаємо День українського добровольця.
 

На превеликий жаль, добровольців, на відміну від професійних військових і поліцейських, які брали чи беруть участь в АТО, не визнано державою на офіційному рівні, бо не мають ні зарплат, ні пільг, ні соціальних преференцій, пише Галичина. Але вони свідомі того, що мають священний обов’язок захищати територіальну цілісність, національну незалежність України та інші життєво важливі інтереси українського народу. Як це прописано у статті 65-й Конституції України.

 

Ми попросили легендарних добровольців славної боротьби українського народу проти московського загарбника як минулого, так і сьогодення: сотенного УПА «Кривоноса» — Мирослава Симчича, січового стрільця дивізії «Галичина» Михайла Мулика й командира 1-ї окремої штурмової роти добровольчого українського корпусу «Правий сектор» друга «Да Вінчі» поділитися думками з цього приводу.

 

Сотенному УПА «Кривоносу» — Мирославу Симчичу йде 95-й рік. Найвідоміша перемога «Кривоноса» над російським окупантом відбулася в січні 1945 року під Космачем, коли під його командуванням вояки УПА знищили 400 солдатів та офіцерів разом з командиром дивізії генерал-майором Дергачовим. Останній 9-годинний бій як вояк УПА Мирослав Симчич тримав 4 грудня 1948-го. Непритомний потрапив у полон. Наступні 32 роки 6 місяців і 3 дні карався в комуністичних концтаборах. 2008 року в Коломиї йому встановлено прижиттєвий пам’ятник. А нещодавно громада святкувала 20-ліття його керівництва Братством вояків ОУН—УПА в Коломиї. 

 

«У час війни колишня більшовицька номенклатура вкупі з олігархами грабує, продає і нищить наш край не гірше окупанта, а владоможці нашої держави сьогодні сповідують московські інтереси й ідеологію. Але маємо боротися і змінити існуючий стан справ, бо нам просто так ніхто нічого не дасть.  На війні маємо боротися за кожну п’ядь  української землі і вигнати москалів зі сходу України і з Криму. І не можна навіть думати, що все втрясеться само собою — за все у цьому житті треба боротись... До підступного і підлого ворога не може бути жалю як на фронті, так і всередині країни. Посіпаки і холуї, які би продалися за шмат гнилої ковбаси, в нас ще не перевелися. Нам усім загалом потрібно виступити проти антиукраїнського фронту.

Я пишаюся молодими українськими добровольцями, які самовіддано, до загину, зі зброєю в руках захищають нашу Україну. Се цвіт української нації. Вони перейняли естафету від минулих поколінь борців за Україну, взяли в свої руки прапор боротьби за Українську самостійну соборну державу і гідно його несуть. Нехай усі національно свідомі громадяни й низові ланки суспільства спільно працюють на перемогу, а не чекають що хтось за них це зробить. Нехай Господь дарує нам усім перемогу над відвічним ворогом — Московією».

 

Михайло Мулик. Народився 1920 року в сім’ї січового стрільця. Комбатант дивізії «Галичина». Відбув десять років концтаборів на Півночі. Автор історичних п’єс та книги спогадів «Дух, що тіло рве до бою».

 

«Хочу ще побачити, щоб і народ, і влада дали собі відповіді на прості запитання: ким є для мене людина, яка віддала за мене своє життя, і хто є той, що прийшов до мене загарбати моє добро і зробити з моїх братів і сестер холуїв? Маємо всі пам’ятати і віддавати належні почесті тим, хто віддав і віддає своє життя за волю України й добро свого народу. Вони збили пиху з російських військ і завдяки їм ми маємо мирне небо над головою. Саме тому влада має відповідно подбати про сучасних добровольців, а не так, як поставилася до нас, упівців і дивізійників, — чекає, щоб ми повмирали. Бо народ, який правдиво шанує своїх героїв, має майбутнє, а хто не шанує — не має. Я гордий, що дожив до того часу, коли бачу гідну зміну моїх побратимів — молодих добровольців. Їх не зламати і не здолати, тож я впевнений у нашій перемозі над кремлівським окупантом!».

 

Командир 1-ї окремої штурмової роти добровольчого українського корпусу «Правий сектор» друг «Да Вінчі» — Дмитро Коцюбайло. (В числі перших добровольців пішов на фронт з київського Майдану. В 2014-му сім місяців провів на бойових позиціях в обороні Донецького аеропорту й прилеглого селища Пісків. У боях отримав дві контузії й поранення. На його особистому бойовому рахунку — підбитий танк. Із березня минулого року і до сьогодні його рота перебуває на передовій лінії фронту в районі Авдіївки): 

 «Як в минулому, так і тепер українські добровольці — воїни завжди йдуть в авангарді боротьби з ворогом. Ми воюємо за українську землю і український народ, бо коли на твою землю прийшов московський окупант, немає часу на довгі роздуми, — потрібно виганяти його геть. Наші хлопці не отримували повісток — вони самі прийшли. З самого початку АТО добровольці стали сильно мотивуючим фактором для Збройних сил України. і прийшли за покликом серця, а не за зарплатнею чи нагородами, статусом чи пільгами. Особисто я вважаю, що захищати Вітчизну не можна за гроші. Так само як матір. «Правосекторівцям» випало воювати на важких ділянках фронту тому, що інакше вони не можуть. Одні називають побратимів ідеалістами, інші — героями, але я знаю, що вони просто сильні духом воїни, в котрих їх командир впевнений на двісті відсотків. Мої побратими живуть Україною і готові кожної хвилини за неї померти. Тому марні сподівання Кремля і олігархів, що ми схилимо голови і складемо зброю, погодимося на легалізацію терористів та змиримося з російською окупацією частини наших земель. Вперед — до нашої спільної перемоги! А тих патріотів, які поділяють наші погляди, ми завжди раді бачити в рядах добровольчого українського корпусу «Правий сектор».


16.03.2017 1221 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12414 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1442
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

774
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5940
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1633
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1485

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

553

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1379

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1191

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1092
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

443
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

566
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1485
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

519
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

789
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5830
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12815
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

431
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

407
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

722 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1173