Латвійський депутат радить Україні захищати свої інтереси

Депутат Саейми (парламенту) Латвії, керівник комісії з мандатів, етики і заяв Віталій Орлов відвідав Західну Україну на запрошення почесного консула Латвії у Львові, де зустрівся з депутатами Львівської та Тернопільської міських рад, службовцями, науковцями та студентами.

 

Своїми враженнями від відвідин латвійський депутат поділився з Радіо Свобода.

 

Віталій Орлов вважає, що Латвія і Західна Україна мають багато спільного в історії, зокрема, схожий погляд на події 1939–1940 років у зв’язку зі введенням радянських військ.

 

«У перебігу Другої світової війни частина українців, як і латишів, була по різні боки фронтів. Це нас об’єднує, і тому мені здається, що в України, як і у нас, є свій шлях розвитку. Зокрема, можливо, нам слід би було обрати «іспанській варіант», підвести рису й історичні суперечки залишити історикам. Безумовно, жоден із нас не відмовиться від своїх дідів, бо вони виконували свій обов’язок. Але слід дивитися у майбутнє, бо ми будуємо нову Латвію й нову Україну», – зауважив депутат.

 

На думку латвійського парламентаря, нині Україна багато у чому повторює шлях Латвії, зокрема, у відносинах із російським газовим монополістом. 

 

«Можу cказати, що ми припустилися помилки, віддавши «Газпромові» на приватизацію «Латвіяс ґазе», а також Інчукалнське газосховище. А зараз у нас недостатньо аргументів у переговорах із «Газпромом». Я розумію, що росіяни хочуть отримати й «Нафтогаз». Їхнє бажання зрозуміле, але й Україна повинна розуміти на що вона йде, думати про власні інтереси» – каже Віталій Орлов.

 

Латвія хотіла скоріше приєднатися до ЄС і тому допустила окремі помилки у перебігу переговорів про вступ. Латвійський депутат радить Україні взяти до уваги негативний досвід Латвії при вступі до Євросоюзу і краще захищати свої інтереси.

 

«Ми дуже поспішали, можливо, це було бажання приєднатися до нового союзу, відірватися від східного сусіда, й тому ми не захищали власних інтересів. Я завжди наводжу приклад із медикаментами. Литва взяла перехідний період і три роки могла торгувати і східними, і західними медикаментами. Окремі ж латвійські чиновники у протоколі про вступ до ЄС підписали, що ми з 1 травня 2004 року торгуємо лише західними ліками. Але ціна в українського корвалолу і німецького валокордину з однаковою хімічною формулою є різною», – зазначив депутат. 

 

Віталій Орлов зауважив Радіо Свобода, що зараз у Латвії відчувається брак кваліфікованої робочої сили і вона зацікавлена в українських іммігрантах.

 

З огляду на це постає питання про взаємне визнання дипломів між Україною та Латвією. Латвійський депутат після візиту до Львова започаткував дискусію з цього питання у міністерстві освіти Латвії.

 

«Якщо говорити про якийсь запланований експорт робочої сили, то, безумовно, Україну я розглядаю як одну з країн, із якої до нас могли б приїхати молоді люди, і взаємне визнання дипломів їм би допомогло. А ми таким чином зможемо отримати людей, близьких нам за ментальністю та віросповіданням», – сказав депутат.

 

Віталій Орлов має намір приїхати до Львова на Чемпіонат світу з футболу у 2012 році і сподівається, що до того часу дільниця транзитної дороги, яка з’єднує львівський регіон із Польщею, буде відремонтована. Наразі депутат також актуалізує питання про відкриття латвійською авіакомпанією AirBaltic нового рейсу Рига – Львів.


21.04.2011 471 0
Коментарі (0)

28.01.2022
Іван Муканик

2022-ий багатий на великі спортивні змагання. Фіртка підготувала огляд найважливіших із них.

161
24.01.2022
Сергій Білий

Сама по собі загроза російського вторгнення є достатньою підставою для запровадження в Україні воєнного стану. Фіртка спробувала розібратися, які зміни передбачає такий режим і як він може вплинути на життя громадян.

1445 1
21.01.2022
Тетяна Дармограй

Івано-Франківська область з 24 січня переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Останні дні тут фіксують рекордну за весь час пандемії кількість хворих.

4555
08.01.2022
Тіна Любчик

Фіртка ознайомилася з роботою одного з найбільших українських розсадників, де вирощують саджанці лохини, пеларгонії та герані. З 2011 року тут працює лабораторія «in vitro», а продукцію підприємства вирощують фактично в усіх куточках України та за її межами.

3407 2
06.01.2022
Ілона Шевченко

Уже традиційно цього року в Україні святковий стіл вкотре здорожчав.  Весь 2021 рік ціни, особливо на деякі продукти харчування, щомісяця зростали на 6-7%. Журналісти Фіртки походили по місцевих магазинах та порівняли українські ціни зі швецькими.

4420 2
05.01.2022
Тіна Любчик

У селі Черніїв Івано-Франківського району проживає сім’я Валентина та Людмили Ткаченків. Фіртка поспілкувалася із подружжям, яке вже понад 40 років разом та займається різноманітною творчістю.

5735 2

Організація Українських Націоналістів та Українська Народна Самооборона - окреме вітання Івано-Франківську Другій Столиці ЗУНР від легендарного нашого побратима, політв'язня московії, очільника УНСО Миколи Карп'юка та нашого 95 річного ветерана ОУН і УПА, Почесного Голову ОУН Іллі Сливінського!  

1181 1

Конференція по створенню Івано-Франківської обласної організації Української Народної Самооборони відбулась днями в Івано-Франківську.

1410 1

Журналісти розповіли про те, як можна оцінювати та порівнювати фінансову спроможність громад, перевіряти справжній стан справ у них та не дати офіційним статистичним даним ввести себе в оману. 

1292

Про актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, духовно-релігійна сторона проблеми, а також про підвищення заробітних плат поліцейським коштом незаконного акцизу та розгляд інших наболілих питань сьогодення.  

2572 1
23.11.2021

Для хорошої роботи мозку потрібно правильно харчуватися, а саме – регулярно вживати продукти, які живлять мозок всіма необхідними речовинами. 

9544 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

15209
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

23896
27.12.2021

Вже вчотирнадцяте в Івано-Франківську члени Спільноти святого Егідія влаштують 7 січня різдвяний частунок для бідних. Традиційно для людей з низьким соціальним статусом будуть підготовлені смачні частування та подарунки.   

4725
23.12.2021

Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.  

5359 1
13.12.2021

В Івано-Франківськ прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в рамках відзначення 10-ліття Івано-Франківської Митрополії.  

6554
03.12.2021

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

7962 1
11.01.2022

В Івано-Франківську третій день триває XIII міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Різдвяна подія об’єднує колядників не лише з України, але й з Європи, Південної та Північної Америки, інформує Фіртка. «Враховуючи, що проєк

2712
21.01.2022

Печерський суд міста Києва ухвалив рішення щодо запобіжного заходу Петру Порошенку.

1220
13.01.2022

Все, що відбувається протягом двох з половиною років навколо Петра Порошенка - це є юридичний треш.

2345
10.01.2022

Відповідні положення містить законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину», що його внесли днями на розгляд парламенту.

2949
08.01.2022

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата України, п’ятого президента України, лідера політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка.

3044 1