Латвійський депутат радить Україні захищати свої інтереси

Депутат Саейми (парламенту) Латвії, керівник комісії з мандатів, етики і заяв Віталій Орлов відвідав Західну Україну на запрошення почесного консула Латвії у Львові, де зустрівся з депутатами Львівської та Тернопільської міських рад, службовцями, науковцями та студентами.

 

Своїми враженнями від відвідин латвійський депутат поділився з Радіо Свобода.

 

Віталій Орлов вважає, що Латвія і Західна Україна мають багато спільного в історії, зокрема, схожий погляд на події 1939–1940 років у зв’язку зі введенням радянських військ.

 

«У перебігу Другої світової війни частина українців, як і латишів, була по різні боки фронтів. Це нас об’єднує, і тому мені здається, що в України, як і у нас, є свій шлях розвитку. Зокрема, можливо, нам слід би було обрати «іспанській варіант», підвести рису й історичні суперечки залишити історикам. Безумовно, жоден із нас не відмовиться від своїх дідів, бо вони виконували свій обов’язок. Але слід дивитися у майбутнє, бо ми будуємо нову Латвію й нову Україну», – зауважив депутат.

 

На думку латвійського парламентаря, нині Україна багато у чому повторює шлях Латвії, зокрема, у відносинах із російським газовим монополістом. 

 

«Можу cказати, що ми припустилися помилки, віддавши «Газпромові» на приватизацію «Латвіяс ґазе», а також Інчукалнське газосховище. А зараз у нас недостатньо аргументів у переговорах із «Газпромом». Я розумію, що росіяни хочуть отримати й «Нафтогаз». Їхнє бажання зрозуміле, але й Україна повинна розуміти на що вона йде, думати про власні інтереси» – каже Віталій Орлов.

 

Латвія хотіла скоріше приєднатися до ЄС і тому допустила окремі помилки у перебігу переговорів про вступ. Латвійський депутат радить Україні взяти до уваги негативний досвід Латвії при вступі до Євросоюзу і краще захищати свої інтереси.

 

«Ми дуже поспішали, можливо, це було бажання приєднатися до нового союзу, відірватися від східного сусіда, й тому ми не захищали власних інтересів. Я завжди наводжу приклад із медикаментами. Литва взяла перехідний період і три роки могла торгувати і східними, і західними медикаментами. Окремі ж латвійські чиновники у протоколі про вступ до ЄС підписали, що ми з 1 травня 2004 року торгуємо лише західними ліками. Але ціна в українського корвалолу і німецького валокордину з однаковою хімічною формулою є різною», – зазначив депутат. 

 

Віталій Орлов зауважив Радіо Свобода, що зараз у Латвії відчувається брак кваліфікованої робочої сили і вона зацікавлена в українських іммігрантах.

 

З огляду на це постає питання про взаємне визнання дипломів між Україною та Латвією. Латвійський депутат після візиту до Львова започаткував дискусію з цього питання у міністерстві освіти Латвії.

 

«Якщо говорити про якийсь запланований експорт робочої сили, то, безумовно, Україну я розглядаю як одну з країн, із якої до нас могли б приїхати молоді люди, і взаємне визнання дипломів їм би допомогло. А ми таким чином зможемо отримати людей, близьких нам за ментальністю та віросповіданням», – сказав депутат.

 

Віталій Орлов має намір приїхати до Львова на Чемпіонат світу з футболу у 2012 році і сподівається, що до того часу дільниця транзитної дороги, яка з’єднує львівський регіон із Польщею, буде відремонтована. Наразі депутат також актуалізує питання про відкриття латвійською авіакомпанією AirBaltic нового рейсу Рига – Львів.


21.04.2011 637 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

550
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

860
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1209 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2626
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1975
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2210

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

281

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

416

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1360

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1337
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

181
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18110
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1069
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3419
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

775
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10546
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6273
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

901
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

204
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

432
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3029
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

745