Латвійський депутат радить Україні захищати свої інтереси

Депутат Саейми (парламенту) Латвії, керівник комісії з мандатів, етики і заяв Віталій Орлов відвідав Західну Україну на запрошення почесного консула Латвії у Львові, де зустрівся з депутатами Львівської та Тернопільської міських рад, службовцями, науковцями та студентами.

 

Своїми враженнями від відвідин латвійський депутат поділився з Радіо Свобода.

 

Віталій Орлов вважає, що Латвія і Західна Україна мають багато спільного в історії, зокрема, схожий погляд на події 1939–1940 років у зв’язку зі введенням радянських військ.

 

«У перебігу Другої світової війни частина українців, як і латишів, була по різні боки фронтів. Це нас об’єднує, і тому мені здається, що в України, як і у нас, є свій шлях розвитку. Зокрема, можливо, нам слід би було обрати «іспанській варіант», підвести рису й історичні суперечки залишити історикам. Безумовно, жоден із нас не відмовиться від своїх дідів, бо вони виконували свій обов’язок. Але слід дивитися у майбутнє, бо ми будуємо нову Латвію й нову Україну», – зауважив депутат.

 

На думку латвійського парламентаря, нині Україна багато у чому повторює шлях Латвії, зокрема, у відносинах із російським газовим монополістом. 

 

«Можу cказати, що ми припустилися помилки, віддавши «Газпромові» на приватизацію «Латвіяс ґазе», а також Інчукалнське газосховище. А зараз у нас недостатньо аргументів у переговорах із «Газпромом». Я розумію, що росіяни хочуть отримати й «Нафтогаз». Їхнє бажання зрозуміле, але й Україна повинна розуміти на що вона йде, думати про власні інтереси» – каже Віталій Орлов.

 

Латвія хотіла скоріше приєднатися до ЄС і тому допустила окремі помилки у перебігу переговорів про вступ. Латвійський депутат радить Україні взяти до уваги негативний досвід Латвії при вступі до Євросоюзу і краще захищати свої інтереси.

 

«Ми дуже поспішали, можливо, це було бажання приєднатися до нового союзу, відірватися від східного сусіда, й тому ми не захищали власних інтересів. Я завжди наводжу приклад із медикаментами. Литва взяла перехідний період і три роки могла торгувати і східними, і західними медикаментами. Окремі ж латвійські чиновники у протоколі про вступ до ЄС підписали, що ми з 1 травня 2004 року торгуємо лише західними ліками. Але ціна в українського корвалолу і німецького валокордину з однаковою хімічною формулою є різною», – зазначив депутат. 

 

Віталій Орлов зауважив Радіо Свобода, що зараз у Латвії відчувається брак кваліфікованої робочої сили і вона зацікавлена в українських іммігрантах.

 

З огляду на це постає питання про взаємне визнання дипломів між Україною та Латвією. Латвійський депутат після візиту до Львова започаткував дискусію з цього питання у міністерстві освіти Латвії.

 

«Якщо говорити про якийсь запланований експорт робочої сили, то, безумовно, Україну я розглядаю як одну з країн, із якої до нас могли б приїхати молоді люди, і взаємне визнання дипломів їм би допомогло. А ми таким чином зможемо отримати людей, близьких нам за ментальністю та віросповіданням», – сказав депутат.

 

Віталій Орлов має намір приїхати до Львова на Чемпіонат світу з футболу у 2012 році і сподівається, що до того часу дільниця транзитної дороги, яка з’єднує львівський регіон із Польщею, буде відремонтована. Наразі депутат також актуалізує питання про відкриття латвійською авіакомпанією AirBaltic нового рейсу Рига – Львів.


21.04.2011 598 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1858
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1853
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5482 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2150 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

741

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

795

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10255
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26145
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7709
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882