Надниркові залози — пара ендокринних симетричних органів, які є джерелом адреналіну, норадреналіну та беруть участь у процесі синтезу кортикостероїдів і не тільки. Це важливі органи, проблеми з якими можуть виникати з різних причин. Низка захворювань лікується консервативно, проте в деяких випадках призначається резекція наднирників. Інколи ж необхідною є лапароскопічна адреналектомія, яку краще зробити в клініці Оксфорд Медікал.
Причини призначення адреналектомії
Існує два методи видалення наднирників: відкритий та лапароскопічний. Другий є мінімально інвазивним та полягає в тому, що доступ до органа відкривається за допомогою декількох невеликих проколів потрібної глибини. Адреналектомія призначається в таких випадках:
- рак наднирників, а саме первинна карцинома;
- наявні метастази;
- хвороба Кінна;
- феохромоцитома злоякісного або доброякісного типу;
- вроджена гіперплазія кори наднирників.
Операцію ніколи не виконують без обов’язкових досліджень та аналізів. Тому пацієнтам призначаються УЗД залоз, МРТ або комп’ютера томографія, а також сцинтіографія, біопсія залежно від потреб.
Безпосередньо ж перед операцією в пацієнта беруть на аналіз кров і сечу, роблять електрокардіограму. Такий повноцінний ретельний підхід допомагає уникнути будь-яких проблем.
Чи варто боятися операції?
Лікарі клініки Оксфорд Медікал запевняють, що малоінвазивний метод видалення наднирників є малотравматичним. Така операція підходить не всім, адже її не проводять у випадках великих злоякісних утворень та інших хвороб.
Важливо знати, що за умов, коли одна із залоз здорова, незабаром вона почне виробляти більше гормонів. Зрештою здоровий наднирник компенсує відсутність видаленого.
За умов дефіциту гормонів, який спостерігається після адреналектомії, призначається замісна гормональна терапія. Загалом операція не призводить до якихось ускладнень, якщо робиться фахівцями з використанням сучасного медичного обладнання. Після одужання пацієнти зможуть повернутися до повноцінного життя.
Реклама