Ланцюг єдності: вперше у Коломиї

 

 

Такий масштабний флеш-моб у Коломиї проводять вперше, проте, як стверджують організатори, захід перевершив очікування. Керували процесом голови студентських рад наших вишів – Денис Угорчук, Олег Глиняйлюк, Назар Удуд й Інна Якуб’як.

 

– Не скажу, що моя ідея була спонтанною. Такі флеш-моби вже проводились у різних містах  України, але Коломия якось залишалась осторонь, – зауважує автор ідеї Денис Угорчук. –  І от напередодні цьогорічного Дня соборності, вкотре перечитуючи  цікаві факти, історію, замислився. Уявив собі такий живий ланцюг у нашому місті. Справді, чому зараз немає того духу і єдності, який був колись? Невже ми, здобувши незалежність, не можемо її відстояти? Хіба ж теперішнє покоління не є патріотами? Тому вирішив всім і насамперед собі довести, що Коломия може створити ланцюг єдності. 

 

  

  

Його задум підтримало багато знайомих, зокрема, і Молодіжна рада. Витрачені зусилля і час вартували того результату, який побачили всі мешканці писанкового міста. Не дивлячись на негоду, студенти від самого ранку роздавали перехожим стрічки, кульки і прапорці з символікою України. Грілися теплою кавою і передчуттям чогось особливого. Перед початком флеш-мобу професійні художники малювали на обличчях усіх охочих тризуби і серця з надписом: «Я люблю Україну».

 

 

 

І ось – час пік. Юні й вже сивочолі патріоти міцно стискають долоні один одного. До них приєднуються перехожі, а вже з самого початку ланцюга учасники з рук у руки передають державний прапор. Живий ланцюг завершили символічним кругом навколо пам’ятника Тарасові Шевченкові, державним гімном і гордим: «Слава Україні!». Олег Глиняйлюк переконаний: такий флеш-моб був потрібним Коломиї, адже чимало мешканців цікавилися, що сьогодні за свято.

 

– Прийшло багато молоді, що не може не тішити, – каже Олег. – Значить, є ще та національна самосвідомість і готовність діяти. Це дійство нагадало кожному, що він – українець.

 

Опісля основного дійства студенти вирушили до пам’ятника Степану Бандері, вітаючи усіх перехожих зі святом. Організатори обіцяють: наступного року акція буде набагато масштабнішою. А ще дякують всім волонтерам, які допомогли в проведенні й організації заходу, зокрема, придбали прапорці, кульки, роздруковували афіші. До речі, це чи не єдиний захід, який пройшов без політичних партій і символік.

 

 

 

 

 


04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

304
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

973
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

867
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1334
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2727
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1548

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

805

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

864

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1755

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1759
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

476
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

540
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18454
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7570
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3741
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1146
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10862
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

533
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

425
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

604
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

527