Лайфхаки для мандрівників: як зробити свою подорож комфортною

 

/data/blog/125614/b22a25904d68021ab1b7fed29bf1a8a0.jpg?resize=900%2C461

 

Подорожі – це завжди дослідження чогось нового та незвіданого. Люди вирушають у дорогу з бажанням отримати досвід, перезавантажитися, відпочити, побути з рідними і зустріти цікавих незнайомців. І хочеться, аби мандрівку не затьмарювали непорозуміння, чи невдачі.

 

Тому пропонуємо вам лайфхаки, які допоможуть зробити подорож продуктивнішою, веселішою та комфортнішою.

 

Лайфхаки перед від’їздом

    Перш ніж бронювати готель, спробуйте пошукати та зарезервувати квартиру або кімнату. Такі сайти, як  AirBnB допоможуть вам підібрати щось за смаком, а також забронювати житло безпосередньо у власника. Часто умови та ціна бувають значно привабливішими, ніж в готелях.

    Скачайте перед поїздкою карту міста чи країни, в яку їдете (Google карти або Maps.me). Також краще попередньо знайти інформацію, як дістатися до центру з аеропорту чи вокзалу. Далеко не всюди є гарна навігація та інформаційні таблички. Тому ви будете почувати себе значно впевненіше, якщо знатимете куди вам іти і який транспорт використовувати.

    Скручуйте одяг, а не складайте його. Це допоможе вам помістити більше речей у валізу чи рюкзак. Разом з одягом ви можете скрутити шкарпетки та білизну, і в результаті оптимально викоритати весь вільний простір.

    Відскануйте свої документи (паспорт, водійські права чи посвідчення) та збережіть на телефоні, а ще краще в електронній пошті чи “хмарному” сервісі. Це допоможе вам завжди мати копію на випадок втрати документів. А якщо і телефону не буде, то копії можна буде отримати з iCloud чи GoogleDrive на будь-якому пристрої.

    Перед поїздкою варто також зателефонувати у ваш банк та зняти обмеження на використання картки за кордоном, або встановлені ліміти. Повірте, краще зробити це завчасно, ніж нервувати, коли не зможете оплатити квиток на автобус від аеропорту.

    Якщо у вас є зареєстрований багаж, то радимо робити на ньому позначку “крихке”. Цей маленький прийом забезпечить акуратне переміщення вашої валізи. Також багаж покладуть зверху, а тому він першим потрапить на стрічку.

 

Лайфхаки в дорозі

    Беріть із собою пляшку для води. Залежно від політики авіакомпаній, воду можуть пропонувати не часто. Коли ж у вас є власна пляшка, маєте можливість попросити у бортпровідників наповнити її, а потім пити коли заманеться.

    Не варто недооцінювати пакетики та додаткові пакування для особистих речей. Це дозволить вам зберегти їх неушкодженими (а не розлити шампунь на електронну книжку), і також швидше пройти контроль безпеки.

    Якщо ваш рейс довший, ніж 6,5 годин, варто витратити трохи часу перед дорогою та скачати собі цікаві книги, серіали, або фільми, чи зберегти статті, на які завжди не вистачає часу, в Pocket. Звісно, варто також перевірити, чи немає раптом на борту інтернету. Так ви зможете з користю провести час.

    За 20 хв до посадки варто відвідати WC. Після виходу із літака у вас не буде потреби боротися за доступ до туалету, і ви швидше зможете пройти контроль та забрати власний багаж.

 

Лайфхаки після прибуття

    Намагайтеся не обмінювати гроші в аеропорту, а ще краще використовуйте кредитну картку для розрахунків. В обмінниках зазвичай не дуже вигідний курс, та й ще стягується додаткова комісія. Значно практичніше викоритовувавати картку, або навіть зняти гроші у валюті країни в банкоматі.

    Переконайтеся, що ви завантажили Foursquare, Yelp або TripAdvisor. Ці путівники по місту викоритовують як туристи, так і місцеві. Тому це одні з найкращих додатків, які допоможуть знайти де поїсти, куди піти та що подивитися.

    Постарайтеся зайти в супермаркет після приїзду. Краще купити воду та снеки там, ніж переплачувати в готелі.

    Коли ви подорожуєте на декілька днів, або змінюєте готелі протягом мандрівки, то краще не розпаковувати валізу, чи рюкзак повністю. Вам навряд чи вдасться перетворити готель на дім, розставивши акуратно взуття та різні дрібнички, але точно не захочеться потім складати це все назад. Та й шанси щось забути збільшуються.

 

Лайфхаки для дослідження нового міста

    Використовуйте путівники розумно. Ми радили Foursquare, Yelp або TripAdvisor, тому що там таки можна знайти місця, про які не знають усі. В більшості ж путівників ви знайдете найтуритичніші місця, навіть ті, які там значаться як “не відомі для кожного”.

    Також радимо вам спілкуватися з локальним населенням, або хоча б поговорити з власником квартири, яку ви оренували. Місцеві завжди зможуть вам порадити, де краще повечеряти, чи куди піти, і вони точно не назвуть вам найбанальніші точки із путівника.

    Намагайтеся викоритовувати місцеву мову, хоча б для привітання-прощання, подяки тощо. Це вказує на гарні манери, а іноді навіть може спрацювати на вашу корить.

    Готуйте список сувенірів, які хоче придбати, завчасно і дотримуйтеся його. Це вбереже вас від додаткових витрат та покупки дрібничок, які “а раптом потрібно буде комусь подарувати”.

    Намагайтеся їсти в локальних закладах. McDonalds ви знайдете і в себе вдома, а от нагода спробувати місцеву кухню випадає не часто. Це також дозволить вам дізнатися більше про країну.

    Намагайся наслідувати місцевих жителів. Якщо вони рекомендують ходити у довгих сукнях, чи прикривати плечі, то таки краще прислухатися і вберегти себе від неприємностей.

 

Лайфхаки при поверненні додому

    Якщо ви часто подорожуєте, то краще тримати свої кометичні дрібнички для мандрівки упакованими. Це допоже вам мати все напоготові, а не щоразу збирати необхідні засоби. Також ви будете впевнені, що нічого не забули, і не доведеться купувати потрібні речі по приїзді.

    Розпаковуйте речі після повернення, навіть якщо дуже втомилися. Потім ви будете собі дуже вдячні, та й це вбереже ваші речі від неприємного запаху.

Сподіваємося, що наші наче й прості, але іноді дуже суттєві, лайфхаки допоможуть вам отримати максимум задволення від подорожі. Адже досить часто гарна організація є запорукою успішної мандрівки та збережених нервів.

 

travelmate.com.ua


12.02.2017 8240 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1115
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3121 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116