Лайфхаки для мандрівників: як зробити свою подорож комфортною

 

/data/blog/125614/b22a25904d68021ab1b7fed29bf1a8a0.jpg?resize=900%2C461

 

Подорожі – це завжди дослідження чогось нового та незвіданого. Люди вирушають у дорогу з бажанням отримати досвід, перезавантажитися, відпочити, побути з рідними і зустріти цікавих незнайомців. І хочеться, аби мандрівку не затьмарювали непорозуміння, чи невдачі.

 

Тому пропонуємо вам лайфхаки, які допоможуть зробити подорож продуктивнішою, веселішою та комфортнішою.

 

Лайфхаки перед від’їздом

    Перш ніж бронювати готель, спробуйте пошукати та зарезервувати квартиру або кімнату. Такі сайти, як  AirBnB допоможуть вам підібрати щось за смаком, а також забронювати житло безпосередньо у власника. Часто умови та ціна бувають значно привабливішими, ніж в готелях.

    Скачайте перед поїздкою карту міста чи країни, в яку їдете (Google карти або Maps.me). Також краще попередньо знайти інформацію, як дістатися до центру з аеропорту чи вокзалу. Далеко не всюди є гарна навігація та інформаційні таблички. Тому ви будете почувати себе значно впевненіше, якщо знатимете куди вам іти і який транспорт використовувати.

    Скручуйте одяг, а не складайте його. Це допоможе вам помістити більше речей у валізу чи рюкзак. Разом з одягом ви можете скрутити шкарпетки та білизну, і в результаті оптимально викоритати весь вільний простір.

    Відскануйте свої документи (паспорт, водійські права чи посвідчення) та збережіть на телефоні, а ще краще в електронній пошті чи “хмарному” сервісі. Це допоможе вам завжди мати копію на випадок втрати документів. А якщо і телефону не буде, то копії можна буде отримати з iCloud чи GoogleDrive на будь-якому пристрої.

    Перед поїздкою варто також зателефонувати у ваш банк та зняти обмеження на використання картки за кордоном, або встановлені ліміти. Повірте, краще зробити це завчасно, ніж нервувати, коли не зможете оплатити квиток на автобус від аеропорту.

    Якщо у вас є зареєстрований багаж, то радимо робити на ньому позначку “крихке”. Цей маленький прийом забезпечить акуратне переміщення вашої валізи. Також багаж покладуть зверху, а тому він першим потрапить на стрічку.

 

Лайфхаки в дорозі

    Беріть із собою пляшку для води. Залежно від політики авіакомпаній, воду можуть пропонувати не часто. Коли ж у вас є власна пляшка, маєте можливість попросити у бортпровідників наповнити її, а потім пити коли заманеться.

    Не варто недооцінювати пакетики та додаткові пакування для особистих речей. Це дозволить вам зберегти їх неушкодженими (а не розлити шампунь на електронну книжку), і також швидше пройти контроль безпеки.

    Якщо ваш рейс довший, ніж 6,5 годин, варто витратити трохи часу перед дорогою та скачати собі цікаві книги, серіали, або фільми, чи зберегти статті, на які завжди не вистачає часу, в Pocket. Звісно, варто також перевірити, чи немає раптом на борту інтернету. Так ви зможете з користю провести час.

    За 20 хв до посадки варто відвідати WC. Після виходу із літака у вас не буде потреби боротися за доступ до туалету, і ви швидше зможете пройти контроль та забрати власний багаж.

 

Лайфхаки після прибуття

    Намагайтеся не обмінювати гроші в аеропорту, а ще краще використовуйте кредитну картку для розрахунків. В обмінниках зазвичай не дуже вигідний курс, та й ще стягується додаткова комісія. Значно практичніше викоритовувавати картку, або навіть зняти гроші у валюті країни в банкоматі.

    Переконайтеся, що ви завантажили Foursquare, Yelp або TripAdvisor. Ці путівники по місту викоритовують як туристи, так і місцеві. Тому це одні з найкращих додатків, які допоможуть знайти де поїсти, куди піти та що подивитися.

    Постарайтеся зайти в супермаркет після приїзду. Краще купити воду та снеки там, ніж переплачувати в готелі.

    Коли ви подорожуєте на декілька днів, або змінюєте готелі протягом мандрівки, то краще не розпаковувати валізу, чи рюкзак повністю. Вам навряд чи вдасться перетворити готель на дім, розставивши акуратно взуття та різні дрібнички, але точно не захочеться потім складати це все назад. Та й шанси щось забути збільшуються.

 

Лайфхаки для дослідження нового міста

    Використовуйте путівники розумно. Ми радили Foursquare, Yelp або TripAdvisor, тому що там таки можна знайти місця, про які не знають усі. В більшості ж путівників ви знайдете найтуритичніші місця, навіть ті, які там значаться як “не відомі для кожного”.

    Також радимо вам спілкуватися з локальним населенням, або хоча б поговорити з власником квартири, яку ви оренували. Місцеві завжди зможуть вам порадити, де краще повечеряти, чи куди піти, і вони точно не назвуть вам найбанальніші точки із путівника.

    Намагайтеся викоритовувати місцеву мову, хоча б для привітання-прощання, подяки тощо. Це вказує на гарні манери, а іноді навіть може спрацювати на вашу корить.

    Готуйте список сувенірів, які хоче придбати, завчасно і дотримуйтеся його. Це вбереже вас від додаткових витрат та покупки дрібничок, які “а раптом потрібно буде комусь подарувати”.

    Намагайтеся їсти в локальних закладах. McDonalds ви знайдете і в себе вдома, а от нагода спробувати місцеву кухню випадає не часто. Це також дозволить вам дізнатися більше про країну.

    Намагайся наслідувати місцевих жителів. Якщо вони рекомендують ходити у довгих сукнях, чи прикривати плечі, то таки краще прислухатися і вберегти себе від неприємностей.

 

Лайфхаки при поверненні додому

    Якщо ви часто подорожуєте, то краще тримати свої кометичні дрібнички для мандрівки упакованими. Це допоже вам мати все напоготові, а не щоразу збирати необхідні засоби. Також ви будете впевнені, що нічого не забули, і не доведеться купувати потрібні речі по приїзді.

    Розпаковуйте речі після повернення, навіть якщо дуже втомилися. Потім ви будете собі дуже вдячні, та й це вбереже ваші речі від неприємного запаху.

Сподіваємося, що наші наче й прості, але іноді дуже суттєві, лайфхаки допоможуть вам отримати максимум задволення від подорожі. Адже досить часто гарна організація є запорукою успішної мандрівки та збережених нервів.

 

travelmate.com.ua


12.02.2017 8057 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

379
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1428
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2621 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3653
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3017
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2160

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

636

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

483

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1648

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1812
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

306
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

521
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

819
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5002
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

369
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

898
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10140
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

526
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

260
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

279
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

385
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

413