Кутський держлісгосп цьогоріч посадить 45 тисяч дерев на Косівщині (фото)

 

 

Працівники ДП «Кутське лісове господарство» проводять акції з посадки притаманних Косівській гірській місцевості дерев –модрини, ялиці, бука, дубів, сосни.

 

Разом з учнями шкільного лісництва Пістинської школи, небайдужими жителями, активістами впродовж тижня вже засадили 11 гектарів лісу у Березівському, Косівському та Яблунівському лісництвах. Загалом цієї весни планується посадити 45 тисяч дерев, інформує прес-служба партії "Воля".


Акції під гаслом «Майбутнє лісу у твоїх руках» організовують головний інженер ДП «Кутське лісове господарство» Андрій Ониськів та лісничий Петро Пліхтяк, активну участь беруть працівники - інженер по лісовідновленню Михайло Негрич, лісничий Яблунівського лісництва Роман Галатенюк, помічник лісничого Березівського лісництва Степан Мілевський, працівники кантори лісгоспу Мирослава Вінтонюк, Анастасія Цегельнікова, Оксана Курищук, майстри лісу Василь Мочернюк, Степан Ільницький, Василь Коломийчук, Володимир Драгомирецький, Ігор Боднар.


Цьогоріч відновлювати лісові насадження Косівщини розпочали у Міжнародний день збереження лісів 21 березня, на території Косівського лісництва у селі Микитинці посадили близько 2000 ялиць білих і 300 дубів звичайних – загалом на площі у півгектара. Впродовж тижня ще півгектара засадили у Яблунівському лісництві, а в Березівському 10 гектарів - тут у селі Люча посадили два тризуби з ялиці і з сосни чорної.


До проведення акцій готувались сумлінно - організатори виготовили десять мечей Колесова – знаряддя для посадки лісу, назване в честь винахідника. Кажуть, це старий і простий спосіб садити дерева. А учні Пістинської школи виготовили близько 20 шпаківень, які завісили на території Криївки-музею у Пістині.


Андрій Ониськів каже, такі акції гуртують людей різного віку навколо проблеми винищення лісів та спонукають примножувати Карпатські ліси.


«Це покликання лісівників не лише рубати ліс, але його висаджувати. Треба навчитись ходити в ліс з мечем Колесова і садити нові дерева» - зазначив Ониськів.


Лісничий Петро Пліхтяк наголосив на необхідності своєчасно засаджувати такі корінні деревостани, щоб на їх місці не виросли берези та трепети. За його словами ліс – це не просто середовище дерев, тут є мірко- і макрофауна, різні організми, і коли порушується лісове середовище втрачається не просто ліс, а цілі еко-системи.


«Це дуже благородні акції. Ліс не може вічно рости, але важливо своєчасно проводити такі заходи і фахово підходити до посадки лісу – засаджувати корінні типи деревостанів, щоб ліс не засіявся березою та трепетою» - пояснив Пліхтяк.
Самі саджанці дерев взяли з власних розсадників Кутського лісгоспу.


«У нас в кожному лісництві є розсадники, які націлені на вирощування посадкового матеріалу корінних типів деревостанів – бук, ялиця, дуб. Ми збираємо насіння, висіваємо його у розсадниках і за 3-4 роки отримуємо вже посадковий матеріал, за цей час він вже пристосований до світла і тому найкраще приживлюється. Тепер треба забезпечити належний догляд за лісом» - розповів лісничий.


Чи не найактивнішу участь у посадці дерев беруть підопічні шкільного лісництва, яке вже 16 років функціонує на базі. Там діти вчать особливості деревостанів, їх посадки та догляду за ними. Кажуть, в майбутньому, хотіли б пов’язати свою професію з лісом.


«У нас в школі є ділянка лісу засаджена калинами, модринами, та іншими деревами, за якими ми доглядаємо – поливаємо їх, прополюємо. Ми їздимо на різні змагання в області, навіть, отримували перше місце, також пишемо наукові роботи» - каже учениця Наталя Стефанюк.


До акцій долучились і гості з Надвірнянщини Тетяна Пришляк та Коломийщини Євген Гапич, депутати Косівської районної ради. Петро Іванишин наголосив на необхідності не лише боротись з незаконними рубками, але й самому долучатись до відновлення лісу.


«Ми всі знаємо проблему як санітарних, так і суцільних і незаконних рубок. Треба не лише критикувати і боротись з вирубкою лісу, але й брати участь у його відновленні. Особливо приємно дивитись коли до цього долучається молоде покоління, адже цей ліс садиться саме для них» - зазначив Іванишин.


Організатори акцій наголошують на необхідності проводити такі заходи з відновлення лісів, адже це та добра справа, яка подарує нащадкам зелені Карпати та чисте повітря, і закликають всіх небайдужих долучатись.

 

 

 


29.03.2017 866 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

261
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13482 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1518
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

834
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6049
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1689

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

608

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1433

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1243

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1142
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

492
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

626
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1540
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

573
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

852
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5894
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13473
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

203
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

509
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

453
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

763 2