Курс на Марс: зонд "Hope" втілив амбітні задуми ОАЕ (ФОТО)

Фотографія: зонд Mars Hope

Перша місія Об'єднаних Арабських Еміратів на Марс прибула на червону планету у вівторок і спробує хитрий маневр, щоб вивести зонд на орбіту.

Марсова місія Еміратів відома як зонд Mars Hope, і очікується, що вона прибуде на Марс і надішле сигнал назад о 10:42 ранку за північноєвропейським часом.

Космічне агентство ОАЕ розповсюдить на своєму вебсайт пряму трансляцію прибуття Mars Hope 9 лютого, починаючи з 10 ранку за європейським часом.

Коли космічний корабель прибуде, зонд Надія визначить ОАЕ п'ятою країною в історії, яка дісталася до червоної планети.

На цьому амбіції місії не зупиняються. Очікується, що зонд разом із трьома науковими приладами створить перший повний портрет марсіанської атмосфери. Прилади збиратимуть різні дані про атмосферу, щоб також вимірювати сезонні та щоденні зміни.

Ця інформація дасть вченим уявлення про те, якою є динаміка клімату та погода в різних шарах марсіанської атмосфери. Разом це проллє світло на те, як енергія та частинки, такі як кисень та водень, рухаються по атмосфері та виходять з Марса.
Місія була однією з трьох, які вилетіли на Марс із Землі в липні, включаючи марсохід НАСА Perseverance та китайську місію Tianwen-1. Mars Hope обернеться навколо планети, Тяньвен-1 обійде планету і приземлиться на ній, а Надія приземлиться на Марсі.
Всі три місії стартували приблизно в той самий час завдяки суміщенню між Марсом і Землею на одній стороні Сонця, що робить більш ефективною подорож до Марса. Зонд Mars Hope першим з-поміж інших приземлився на Марсі; очікується, що Тяньвен-1 прибуде 10 лютого, а Perseverance - 18 лютого.

Прибуття на Марс
Зонд Mars Hope рухається з такою швидкістю до Марса, що, якщо він не пригальмує належним чином після прибуття, космічний корабель буквально використає гравітацію Марса, щоб розмістити у глибокому космосі.
Майже половина палива космічного корабля буде використана для його уповільнення, настільки, щоб космічний корабель був захоплений гравітацією Марса і вийшов на орбіту.
Протягом 30 хвилин до досягнення Марса зонд уповільниться зі швидкості понад 75 185 миль на годину до 11 184 милі на годину.
Команда Hope Probe вважає цей етап прибуття космічного корабля на Марс, який називається фазою введення орбіти Марса, таким же критичним і ризикованим, як запуск космічного корабля.
І подібно до того, як Perseverance (Наполегливість), по суті, висадиться на Марсі без будь-якого втручання з боку НАСА, Mars Hope зможе зреагувати на будь-які проблеми та до певної міри «подбати про себе».
Як тільки Mars Hope встановить орбіту навколо Марса, зонд встановить контакт із Землею через наземну станцію в Іспанії.
Світловий час в один бік між Марсом і Землею займає від 10 до 11 хвилин, тому сигнал буде трохи затримуватися.
"Менш ніж половина космічних кораблів, які були відправлені на Марс, насправді успішно зробили це", - сказав Піт Уіннелл, керівник програми місії в Університеті Колорадо, Лабораторія Боулдерської фізики атмосфери та космосу. "Але це надзвичайно розрахована, високомодельована та проаналізована подія. Я не уявляю, щоб місія була краще підготовлена, ніж зараз".

Можливість отримати новий вигляд
Після того, як гравітація Марса захопить зонд Hope, він вийде на еліптичну орбіту навколо планети, наблизившись до 621 милі над поверхнею Марса та до 30683 милі від неї.
Щоб виконати один оберт, Hope знадобиться близько 40 годин. Протягом цього часу зонд зробить своє перше зображення Марса.
Надія залишиться на цій фазі, яка називається орбітою захоплення, з лютого до середини травня під час перехідного етапу місії, за словами Девіда Брейна, заступника головного слідчого з орбітальної орбіти MAVEN або атмосфери Марса та летючої еволюції в Університеті Лабораторія фізики атмосфери та космосу Колорадо Боулдера.
Під час цього переходу наземні команди надішлють на космічний корабель кілька команд, щоб перевірити прилади та здійснити спостереження за Марсом, щоб побачити, чи потрібен будь-який з приладів.
Тоді настає час маневрувати Hope на орбіті, що дозволить приладам зонда розпочати збір наукових даних про Марс.
Надія буде здійснювати одну наукову місію навколо планети кожні 55 годин. Ця орбіта забезпечить першу глобальну картину динаміки погоди та атмосфери на Марсі, яка буде передана науковому співтовариству через центр обробки даних місії.
Очікується, що місія триватиме два роки з можливістю продовження на третій рік. Зонд буде знаходитися на орбіті, що відрізняється від колишніх космічних кораблів, які відвідували Марс.
"Це орбіта на іншій висоті, набагато вища, ніж будь-які інші наукові місії на Марсі", - сказав Брейн. "На тій висоті орбіти, де наші прилади спостерігають за Марсом з глобальної точки зору, він завжди буде бачити приблизно половину Марса незалежно від того, де ми знаходимося на орбіті, коли дивимося на планету".
Орбіта досить близько до паралелі марсіанського екватора, що дозволить космічному кораблю збирати дані в різний час доби на планеті. І той факт, що це орбіта еліптичної форми, означає, що спостереження будуть зафіксовані як близько, так і далеко від Марса.
"Він може спостерігати багато географічних регіонів в один і той же час доби, коли весь зонд наближається до Марса і прискорюється, і він може відповідати швидкості, з якою Марс обертається навколо своєї осі", - сказав Мозок. "Він може ширяти над одним географічним регіоном, як великий вулкан, Олімп Монс, і вивчати атмосферу там багато разів на день".
Кожні дев'ять днів місії зонд буде повністю оновлювати знімки картини марсіанської атмосфери.
"Ми спостерігатимемо за кожним географічним регіоном у будь-який час доби, кожні дев'ять днів", - сказав Брейн.
за матеріалами CNN

Фотогалерея


09.02.2021 904
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

188
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1532 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1799 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2618
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998