Вітамін С зміцнює імунну систему, відтак допомагає швидше позбавитися від застуди.
Такого захисту ми найбільше потребуємо саме в пору, коли вірус підхопити найлегше, тобто, зараз. Тому не зайвим буде включити до свого раціону бодай п’ять овочів та ягід, багатих аскорбіновою кислотою, пише Фіртка з посиланням на сайт 24.
Які з них не варто оминати на прилавках бакалійного відділу в супермаркетах і проходячи повз ринкові ятки, Здоров'ю 24 розповіла дієтолог, експертка зі здорового харчування Тетяна Кіхтєва.
За її словами, запаси вітаміну С необхідно поповнювати щодня, адже такий мікроелемент потрібен нашій сполучній тканині й судинам, щоб були міцними.
“Ще він допомагає, так би мовити, одноразово відвернути застуду, стимулюючи утворення лейкоцитів, антитіл та інтерферонів – клітин імунної системи, які напряму вбивають віруси й бактерії. А також накопичується в лімфоцитах, за допомогою чого ми одужуємо скоріше”.
Дієтолог зазначає: добова норма вітаміну С для дітей становить 30-50 мг, дорослим її варто збільшити до 70 мг, а людям поважного віку споживати 90 мг аскорбінової кислоти.
Отож, топ-5 продуктів із найбільшим вмістом вітаміну С:
- Шипшина (100 г = 650 мг)
З таким вмістом вітаміну С скласти конкуренцію ста грамам шипшині можуть…аж десять апельсинів! Так-так, адже в одному міститься орієнтовно 60-70 мг аскорбінової кислоти. Зрештою, скажемо наперед, що жоден із цитрусових до нашого переліку не ввійшов
Один зі способів засвоїти вітамін С, використовуючи шипшину, – заварювати чай із її ягід. Попиваючи його, ви попередите не лише віруси, а й неврози, а ще внормуєте свій тиск, якщо він часто підвищується.
- Солодкий перець (100 г = 250 мг)
Саме він впевнено тримає першість серед овочів, багатих аскорбіновою кислотою.
“Однак цього мікроелементу більше саме в червоному, а не зеленому перці. Кількість вітаміну С зберігається в ньому і тоді, коли ви готуєте його на парі, фаршируєте чи запікаєте. Термообробка, якщо вона не дуже довга, лише незначно знижує харчову цінність цього продукту”.
А щоб максимально поповнити вітаміном С свій організм, не відмовте в задоволенні похрумкотіти сирими шматочками перцю.
- Чорна смородина (100 г = 200 мг)
Лише півстакана цих темно-фіолетових ягідок – і ви запасетесь чотириденною нормою вітаміну С! Якщо вам не смакує їсти смородину у свіжому вигляді, тоді експериментуйте.
"Нею можна прикрасити десерт, розбавляти її з водою, додавши туди стевію, а також робити смородинове смузі", – радить експертка зі здорового харчування.
- Обліпиха (100 г = 200 мг)
Четвертою позицією рейтингу ми також здивовані. Виявляється, що дрібненькі жовті плоди, окрім солідної кількості вітаміну С, багаті ще й омега -3.
"Це жирні кислоти, які наш організм не виробляє самостійно, тому вони повинні надходити ззовні. Щодо засвоєння аскорбіну, то з обліпихи можна заварювати чай, налити його в термос і пити протягом дня", – зазначила Тетяна Кіхтєва.
- Брюссельська капуста (100 г = 120 мг)
Аскорбінову кислоту мініатюрний овоч зберігає і тоді, коли є складником салатів, і при тушкуванні. Зрештою, причин, щоби споживати цей вид капусти, як вважає консультантка зі здорового харчування Тетяна Кіхтєва, більш ніж достатньо: "Він багатий також білком та залізом, а ще містить індол-3, який нормалізує рівень жіночих гормонів – естрогену та прогестерону".
А який продукт із наведених вище або інших, багатих вітаміном С, ви їсте щодня? Чи допомагає він підтримувати ваш імунітет, особливо під час вірусної пори? Діліться в коментарях.