Куріння та вживання електронних сигарет збільшує ризик смертельних ускладнень при інфікуванні коронавірусом

Минулого тижня одразу низка міжнародних інституцій підтвердила, що з’являється більше даних, що у курців вищий ризик отримати важкі ускладнення при інфікуванні COVID-19, у порівнянні з людьми, які не курять.

У статті опублікованій у науковому журналі Lancet 30 січня 2020 року повідомлялося, що перші смерті від коронавірусу були зафіксовані у двох чоловіків 61 та 69 років. Вони не мали хронічних захворювань, проте обидва багато років курили.

Всесвітня організація охорони здоров'я наголосила, що ослаблені курінням легені більш чутливі до респіраторних інфекцій. Отже, організм курця є більш схильним до потрапляння коронавірусу.

Дослідження, опубліковане 28 лютого 2020 року у Китайському Медичному Журналі було присвячено факторам ризику розвитку пневмонії у пацієнтів, які були інфіковані COVID19. Вони виявили, що серед тих, у кого діагностували пневмонію, 27% були курцями, а серед тих, хто перехворів без ускладнень, курцями були лише 3%.

“Куріння та паріння електронних сигарет послаблюють опірність легень до ГРВІ. Курці в 14 разів частіше мають ускладнення від COVID19, ніж ті, хто не курять”, - коментує кандидат медичних наук, доктор Отто Стойка.

“Куріння активує рецептор ACE-2, який використовується коронавірусом для зараження клітин людини”, – запевняє лікар Лона Моді, начальник відділу геріатричної та паліативної медицини Медичної школи Мічиганського університету (США).

Усе більше доказів свідчить про те, що люди, які курять, можуть отримати ускладнення в результаті зараження COVID-19, бо куріння пошкоджує легені. Наприклад, легені природним чином виробляють слиз, але у курців цієї речовини у легенях більше і вона густіша, у результаті чого легеням важко самоочиститись. Цей слиз закупорює легені, що дозволяє вірусам швидше розвиватись. Куріння також впливає на імунну систему, ускладнюючи боротьбу з інфекцією.

Перехід від куріння тютюнових виробів до вживання електронних сигарет не зменшує ризики ускладнень від Covid-19. Дослідники з університету Північної Кароліни виявили, що активність тих генів в носових клітинах, які відповідають за реакцію імунної системи на запалення, приглушається парою від електронних сигарет навіть більше, ніж тютюновим димом.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо на прес-конференції сказав, що одному з госпіталізованих в місті з Covid-19 пацієнтів лише 22 роки, він мав гарний стан здоров’я і єдиним фактором ризику було те, що він був вейпером. Саме тому де Блазіо закликав всіх, хто поки ще є курцем або вейпером, кинути курити, щоб не наражати себе на небезпеку при інфікуванні коронавірусом.

«Боротися з епідеміями та пандеміями потрібно на випередження і антитютюнове законодавство – це найкраща профілактика куріння серед дітей та молоді, щоб вони ніколи не стали курцями. Держава зобов’язана інформувати українців про те, що куріння підвищує ризик Covid-19, більш того, зараз як ніколи важливо забезпечити посилення антитютюнового законодавства у 2021 році» – пояснила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала свої рекомендації щодо коронавірусної інфекції.

Нагадаєм, у Верховній Раді зареєстрували антитютюновий законопроєкт №2813, у якому пропонують посилити контроль над продажем тютюнових виробів.


21.03.2020 4863
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717