«Купіть обігрівач та утеплюйте домівки»: прикарпатцям дали поради, як готуватись до складної зими

Через місяць в Україні розпочнеться опалювальний сезон. Але про те, що він буде найскладнішим за всю історію незалежної держави говорять вже тривалий час.

Зокрема, цьому «посприяють» ціни на газ та прагнення країни-агресорки знищити критичну інфраструктуру України, передає Фіртка.

Натомість прикарпатці вже від сьогодні розмірковують над тим, як обігріти дім у випадку, якщо тиск газу буде недостатнім або його не буде взагалі.

В АТ «Прикарпаттяобленерго» розповіли наскільки готові електромережі до такого навантаження та як краще підготувати оселю до зими.

«Якщо взимку не вистачатиме газу для опалення й усі мешканці повністю перейдуть на електроопалення чи постійно користуватимуться електрообігрівачами — аварійних вимкнень не уникнути.

На таке навантаження електромережі, на жаль, не розраховані», — зазначає технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.

Окрім того, повний перехід на електроопалення не можливий, мабуть, в жодному українському місті, кажуть прикарпатські енергетики. І справа не в технічному стані українських мереж.

«Розглянемо, для прикладу, стоквартирний будинок. Річ у тому, що норми, відповідно до яких прокладали мережі житлових будинків, приватних і багатоквартирних, вираховувались із розрахунку на те, що електроприймачі вмикатимуться не одночасно.

Наприклад, чайник, мікрохвильову піч чи телевізор використовують почергово і не цілодобово. Тому розрахункова потужність для стоквартирного будинку є 100 кВт. Пропускна здатність внутрішньобудинкових мереж і кабельних вводів в такому випадку теж розрахована на цю величину.

За нормальних умов цього цілком достатньо для повноцінного функціонування електромережі. Якщо у кожній квартирі в будинку облаштують електроопалення, яке працює одночасно в усіх квартирах, або ж увімкнуть хоча б один-два електрообігрівачі потужністю 1-2 кВт– мережі не впораються.

Найвразливішими для перенавантажень є внутрішньобудинкові мережі, особливо якщо вони мають неполадки або виконані за старими нормами із алюмінію.

Тоді або вимикаються автоматичні вимикачі («горять пробки»), або ж пошкоджується сама проводка», — каже Олег Сеник.

Також можливі аварійні пошкодження кабелів вводу до будинку. І, звісно, вихід із ладу трансформаторів, якщо до нього будуть під’єднані кілька таких будинків.

Мережі АТ «Прикарпаттяобленерго» захищені від перенавантажень автоматичними системами захисту. Тому, за найменшої загрози недопустимого перенавантаження обладнання спрацюють автоматичні вимикачі чи запобіжники та лінія знеструмиться.

Прикарпатські енергетики готові до різних сценаріїв. Тож рекомендують краянам і попросять їх завчасно підготуватись до важкої зими, звернувши особливу увагу на збереження тепла в оселі.

Уже зараз неабияк необхідно забезпечити комфорт узимку:

  • Перш за все, варто подумати про утеплення домівки. Утеплити та загерметизувати вікна і двері, якщо старі пропускають повітря, утеплити стіни, підвали та горища.
  • Не зайвим буде постелити на підлогу килими, особливо якщо ви живете на першому поверсі.
  • Перевірити домашню внутрішньобудинкову проводку на відсутність поломок і несправностей. Звісно, для цих цілей підійде лише спеціаліст, адже втручатись в роботу проводки самостійно – дуже небезпечно.
  • Для власників приватних будинків чи великих квартир виходом обмежити мешкання до кількох кімнат (одного поверху) і опалювати лише ті кімнати (поверхи) у яких хтось мешкає.
  • Якщо вам все ж доведеться використовувати електрообігрівач — вмикайте його не на повну потужність, і циклічно, до прикладу раз у пів години.
  • Якщо у вас або у ваших родичів є будинок з пічкою чи каміном за межами міста, хорошим виходом буде оселитись на зиму там, попередньо заготувавши дрова.

До слова, за даними уряду, Україна готова до зими більш ніж на 70%. Стан готовності об’єктів житлового фонду вже становить 72%, теплових мереж — 74%..


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Найскладніша зима в історії незалежної України»: на скільки Івано-Франківська область готова до опалювального сезону

Рада заборонила примусове стягнення боргів за комунальні послуги під час воєнного стану


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496