"Кулінарна сотня". Прикарпатці готують для воїнів АТО сухі борщі (фото)

 

 

Прикарпатці відправили у зону АТО сухі борщі

 

Нідля кого не секрет, що сита армія – сильна армія. Але нашим бійцям потрібно допомагати не тільки продуктами, але й допомогти скоротити час на приготування гарячих перших страв.

 

Тому, з ініціативи підприємців Болехівщини, активні та небайдужі жінки міста створили свою волонтерську сотню для приготування сухих наборів для борщу.

 

Щоправда до сотні ще далеко, адже трудяться для приготування сухої страви близько два десятки жінок, причому є серед них і 20-річні, й такі, яким понад 80.

 

Щотижня вони зустрічаються у кафе «Дар», приміщення якого люб’язно надала власниця закладу Думін Оксана Михайлівна. До речі, саме їй належить ідея готувати заготовки сухих овочів на борщ. Тут господині нарізають овочі та забирають їх додому, щоб висушити.

 

Невелику частину сушать у кафе. Тоді все ретельно зважують та пакують. Кажуть, що потреба в таких сухих наборах у бійців дуже велика, адже не кожен вміє готувати, та й не завжди є змога.

 

Прикарпатці відправили у зону АТО сухі борщі
 

Пані Оксана за освітою інженер-технолог, тому, каже, добре знає які і скільки продуктів необхідно для приготування смачного українського борщу.

 

«Сухі набори дуже просто приготувати і зручно вживати нашим бійцям, адже у них немає часу на приготування перших страв. Тому ми вирішили їм допомогти у цьому, - розповідає Оксана Михайлівна. - Кожного разу ми розпочинаємо роботу зі спільної молитви за наших військових, за завершення військових дій та повернення усіх бійців живими. Усі овочі ми ретельно миємо, чистимо, нарізаємо та сушимо в електросушках. Картоплю та моркву попередньо трохи обварюємо. В один пакет входить 100 грамів натертого і висушеного буряка, 25 грамів моркви, 30 грамів цибулі, 30 грамів капусти, 100 грамів картоплі. Окремо в пакунок ми додаємо суху зелень, перець, лавровий лист, часник, сіль. Пакетик томатної пасти кріпимо до кожного набору. Ну і, звичайно, до кожного такого продуктового набору ми додаємо свою любов та душевне тепло».

 

Прикарпатці відправили у зону АТО сухі борщі
 

У кожний пакет із сухим набором жінки вкладають листівку, на якій надрукований склад «Українського борщу», спосіб приготування та теплі слова побажань. І незмінне бажання усіх українців: «Повертайтеся живими та здоровими!».

Один пакет такого сухого борщу, кажуть господині, нагодує з десяток бійців, він розрахований на 6 літрів води. Допомагають з овочами підприємці та небайдужі люди.

 

От тільки бракує електричних сушок. Тому на приготування сухих овочів йде багато часу. Тож, якщо бажаючих допомогти з електротехнікою буде більше, їх з радістю приєднають до процесу.

 

Прикарпатці відправили у зону АТО сухі борщі
 

Найбільше жінки хочуть, щоб їхній борщ посмакував бійцям, які зараз перебувають в зоні АТО, а також, щоб до них приєдналося якомога більше небайдужих людей.

 

Перші заготовки сухого напівфабрикату господині відправили на передову цього тижня. За трохи більше як тиждень часу їм вдалося приготувати 16 пакетів сухого борщу.

 

за матеріалами паралелі


02.03.2015 971 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

497
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5068 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1641
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1660
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2810
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2455

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

394

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1601

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2336

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3080
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

152
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

700
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

868
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

448
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

648
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16113
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3001
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

213
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1120
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

974 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

776