Круті подарунки під подушку: книжковий огляд від Фіртки

Оскільки на носі свята Св.Миколая і Новий рік, то хочеться сьогоднішню добірку від Фіртки зробити дещо особливою. І для тих, хто "в танку" й не встиг придбати своїй малечі подарунки під подушку у цьому огляді Остап Микитюк пропонує чотири дитячих видання, які рекомендує всім на світі батькам і дітям.


І починаємо з «найгарячішого» — «Олекса Довбуш. Таємниця сили» Василя Карп’юка - це видання, яке на цьому тижні з’явилося у «Discursus». І я відразу прочитав цю книжечку. Хоч я й живу вже кілька років у Харкові та моя любов до природи та міфів Карпат нікуди не зникла! І знаєте що? Це просто бомба, а не книжка! І я в шаленому захваті. Почну здалеку: по-перше, вона дуже красива, ілюстрації Наталі Худляк додали дуже цікавого відтінку історії, яку створив Василь. Існує багато легенд про подвиги й «подвиги» Олекси Довбуша, але достовірних фактів не так вже й багато, як до речі, й супергероїв в українській літературі.

Отож, ми знайомимось з малим гуцуликом Олексою, який з малих років працює, випасаючи овець у Лукина. Лукин своєю чергою не дуже порядний роботодавець і постійно знущається з малого і таких як він. Таємничі події одного вечора змінять все життя Олекси. А далі його чекатиме дуже багато пригод, перше кохання, вигнання в карпатські ліси й знайомство з опришками. І сила, нелюдська сила, яка водночас буде і дарунком Бога і прокляттям диявола.

Це дуже динамічна й захоплива історія, яку я прочитав на одному диханні. Це справді та книжка, яку я б хотів прочитати в дитинстві, а не зараз. Тому не забирайте такий шанс у своєї малечі. Ну і самі прочитайте. Ви будете в захваті!


Не згадати про свою любов до коміксів і настільних ігор у цій добірці я не міг. Тому наступним святковим пунктом став мальопис «Герой горобець. Небезпечні перегони» Романа Крижанівського. Уявіть собі, що всі птахи на світі щороку обирають собі Царя Птахів або Птаха Року або… придумайте свою назву такій події. Як гадаєте це відбувається? Ой, я ж вже у назві наспойлерив! Отож, перегонами.

Багато кланів папуг, лелек, соколів, пінгвінів (не смійтеся, я сам здивувався) та інших птахів збираються у найнебезпечніших та складних точках світу, щоб пролетіти такий собі пташиний «Париж-Дакар». Цьогоріч гонитва відбуватиметься над найзвивистішою авторозв’язкою в час пік. Мільйони пташок будуть прикуті до своїх пташиних телевізорів, щоб спостерігати за подією, яка визначить Головного Птаха. Та в останній момент в гру вривається маленький горобець. Перегони починаються. І ця гонитва не на життя, а на смерть.

Приємним бонусом до мальопису стала настільна гра виконана в ідентичному стилі. Обирай свого персонажа, кидай кубики та рухайся до перемоги. З нетерпінням чекаю на продовження цієї історії.  


А «Шапочка і кит» Катерини Бабкіної це №1 в моєму серці книголюба впродовж останніх п'яти років. Книжка з’явилася в рамках проєкту фонду Tabletochki, робота якого спрямована привернути увагу до проблем онкозахворювань у дітей та допомоги їм. Не важко здогадатися вже з назви, що головного героя звуть Шапочка й у нього рак. За його здоров’я і життя борються батьки. Після кількох хіміотерапій хлопчик приховує свою голівку без волосся під червоною шапкою.

В час коли батьки у своїх турботах, малий знайомиться зі справжнім океанічним китом, що прилітає до нього, коли заманеться. Вони дуже швидко стають друзями й переживають безліч пригод. Та коли прийдуть результати аналізів Шапочки, їм доведеться розлучитись. На перший погляд, може здатися, що це сумна історія, та насправді вона життєствердна, ніжна й добра. І візуально оформлена просто бомбезно, завдяки старанням художниці Юлії Піліпчатіної.


А завершу огляд бестселером New York Times, який втрапив мені до рук на початку пандемії. Це «Серафіна і чорна мантія» Роберта Бітті — містична і захоплива пригода безстрашної дівчинки!

Розкішний будинок містера Вандербільда завжди повен гостей — багатих, заможних і знаменитих. Але нікому з них і на думку не може спасти, що в підвалі цього дому можуть відбуватись химерні події! Тут живе дуже незвичайна маленька дівчинка Серафіна, спритний мисливець за мишами та щурами. Для неї в цьому домі існує тільки одне правило — не потрапляти на очі комусь в домі чи поряд з ним. Одного вечора дівчинка стає очевидцем містичного викрадення. Невагома Чорна Мантія просто розчиняє в собі дівчинку, згодом починають зникати й інші діти.

Та для Серафіни це нова пригода, а не причина для страху, вона готова дати відсіч невідомому монстру. Для цього, щоправда, їй знадобиться спільник, а може навіть і двоє і їм доведеться розплутати клубок страшних злочинів і врятувати зниклих дітей. Борючись за життя і щастя навколишніх, Серафіна несподівано дізнається дивовижну таємницю свого походження і знаходить власне місце у світі.  Динамічна й цікава історія.


А тепер мерщій у книгарні, ви ще встигаєте купити книжкові подарунки!

Побачимось за тиждень друзі.


18.12.2020 1375
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

290
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2909
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21063
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1975
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1346 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2359

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

689

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2135

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

815

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1404
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

134
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

464
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

996
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

139
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

753
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

734
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8209
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

815 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

872
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2163 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

816