
Більшість мультимедійного контенту для соцмереж та особистих архівів вже давно не знімається на професійну техніку. Адже для цього є смартфони, які й фотографують, і знімають відео, та мають одну важливу перевагу: вони компактні та їх зручно носити з собою. Навіть професія нова з’явилася – айфонограф. Бо смартфони вміють робити цілком конкурентоспроможні знімки та відеоролики, які стануть ще кращими за допомогою правильно підібраного набору додаткових аксесуарів для зйомки.
Об'єктиви та фільтри для урізноманітнення відео
Об'єктив для смартфона є насадкою для камери з лінзою. Він зазвичай кріпиться на телефон-смартфон за допомогою спеціального затиску-кліпси та найчастіше підходить практично до будь-якої моделі. Залежно від призначення дозволяє знімати в режимі:
- Ширококутної зйомки з кутом охоплення до 130°. Зображення не спотворюється, тому такі лінзи частіше за все використовуються для класичної міської або пейзажної зйомки.
- Зуму для наближення об’єктів без втрати якості картинки.
- Макрозйомки. Такі лінзи варто купувати лише в тому випадку, якщо в них використовується якісне скло. Тоді результат зйомки дрібних предметів і деталей буде відмінним.
- З ефектом Fish Eye («риб'яче око»). Максимальний кут огляду об'єктива досягає вже 180°. З його допомогою можуть вийти цікаві та незвичні відеоролики – картинка спотворюється, а об'єкти по центру кадра здаються опуклими.
З усіх різновидів фільтрів для зйомки оптимальним буде поляризаційний, що використовується у сонячні дні. Усі інші ефекти простіше зробити у відеоредакторі.
Штативи та моноподи для стабілізації відео
Коли оператор хоче перейти на більш високий рівень знімання, він починає підбирати штативи та моноподи, що складаються. Пристрої допомагають зробити відео чіткішим.
Штатив необхідний для стабільної фіксації смартфона. Це важливо, коли рука, що здригнулася, може зіпсувати кадр. Аксесуар знадобиться для:
- зйомки однотипних предметів з одного й того ж ракурсу;
- запису інтерв’ю;
- вистроювання статичного кадра для оператора, який буде знімати сам себе.
Моноподи використовують для отримання більшої кількості ракурсів. Можна підняти камеру високо над головою та зняти відео, як зі драбини. Аксесуари також потрібні для зйомки динамічних сцен, щоб зменшити тремтіння рук.
Для більш зручної зйомки від першої особи можна використовувати налобний тримач, як в екшн-камери. Ви фіксуєте перед собою смартфон на спеціальному кронштейні, натискаєте на «запис», та відразу бачите, що знімаєте.
Лампи для покращення освітлення
Якщо ж під час домашньої або вуличної зйомки вам не вистачає освітлення, то варто придбати портативну світлодіодну лампу. Завдяки гнучкій ніжці її можна поставити або підвісити в потрібному місці. Коштує вона недорого, тож, за необхідності, можна купити одразу кілька штук та створити безліч джерел світла, висвітлюючи предмет огляду з усіх боків.
Партнерський матеріал