Круглий стіл в редакції "Галицького кореспондента" щодо введення ринку землі в Україні завершився «нецікаво»… (ФОТО)

 

 

 

 

 

В п’ятницю, 16 грудня, редакція «Галицького кореспондента» провела круглий стіл з питання введення в Україні ринку землі. Учасниками зустрічі були народні депутати України: «фронтовик змін» Роман Ткач, «регіонал» Василь Чуднов, а також колишній заступник обласного Держкомзему, експерт фірми «Прикарпатський земельний центр», Дмитро Стефінко.

 

Як відомо, нещодавно Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект «Про ринок землі» та відправила його в комітет ВР, який займається земельними відносинами, на доопрацювання. Зауважимо, що Василь Чуднов голосував «за» законопроект, тоді як Роман Ткач, секретар земельного комітету ВР, – «проти» цього закону.

 

Василь Чуднов висловив переконання, що «закон необхідно приймати, треба відійти від сірих схем в земельних відносинах».

 

«Я переконаний, що будь-які правовідносини повинні бути законодавчо врегульовані. Якщо ми їх не відрегулюємо, то може статися, що за короткий час всією землею України буде володіти 300 сімей. В нас є один опозиціонер, прізвище якого починається на букву «Г», який вже володіє одним мільйоном гектарів сільськогосподарських земель. Люди хочуть бути реальними власниками і розпорядниками своєї землі, своїх паїв, бо якщо власник не має права продати чи купити землю, то таке право власності є фікцією», – сказав Василь Чуднов.

 

Роман Ткач обґрунтував своє негативне голосування щодо законопроекту наступним чином: «Я не голосував за законопроект «Про ринок землі», бо не був в момент голосування в сесійній залі. Саме тоді фракції БЮТ та Нашої України покинули зал, зробивши політичну заяву, щодо політичних переслідувань в Україні. Але якби я і був в залі, то голосував би «проти», - сказав Роман Ткач та обгрунтував, - аналіз показує, що в законопроекті є маса дуже сумнівних місць, загалом цей закон насправді «проти» фермера, проти селянина, проти агрохолдингів, а тільки «за» чиновників».

 

«Із 41,6 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення 74% - 30,8 мільйонів гектарів вже в приватній власності. Але багато є і у власності держави. І от пропонується всю цю землю, якою володіє держава передати в новостворений державний Земельний банк. А що це буде за структура? Чи можна бути впевненим, що за кілька років її не реорганізують в акціонерне товариство, а потім виставлять на приватизацію? І для чого тоді комусь їздити по селах і скуповувати по гектару землю, якщо можна буде просто купити Земельний банк, який володітиме мільйонами гектарів? Хто буде його покупцем в такому випадку - зрозуміло…» - каже Р. Ткач.

 

«Ще одне – я не зміг дістати відповіді, – звідки в законопроекті взялася норма, що в межах одного району не можна орендувати більше 6 тисяч гектарів. Хто автор цієї норми? Чому 6 тисяч, а не сім чи десять? Зрозуміло, що ця норма унеможливлює скажімо створення великих агрохолдинів. Для чого це? Є і інше питання, вже зараз є багато с/г підприємств, які мають в оренді більше землі, в тому числі і власники яких депутати Партії регіонів – що з ними робити? Для чого загалом ця норма – щоб зараз крупні сільгоспвиробники «побігли» домовлятися з розробниками закону про її вилучення? Іншого пояснення я не бачу, - переконаний Роман Ткач, – Загалом, найгірше, що цей закон в запропонованому вигляді породжує двох монстрів – Земельний банк, який сконцентрує всю державну землю з незрозумілими перспективами та метою і Державного оператора, - структуру-монополіста, яка буде все контролювати на ринку землі. Складається враження, що саме це і є головною метою законопроекту».

 

«Але поганий закон все-таки кращий за добре беззаконня, - резюмував Василь Чуднов, - а до другого читання такі без перебільшення високі фахівці із земельних питань, як Роман Ткач, вичистять всі сумнівні місця в ньому».

 

Ось так зовсім «нецікаво» завершився цей круглий стіл в «Галицькому кореспонденті», – без мордобою і навіть без хоч якогось дрібного скандалу чи протистояння і традиційних взаємних звинувачень депутатів від влади і опозиції...:)) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карикатура: http://perec.in.ua/media/Images/Post/Zemelya_z.jpg


19.12.2011 1809 2
Коментарі (2)

Люсія 2011.12.19, 18:26
Так, несподіваний кінець. Ніякого шоу(((((((((((((((((((((((((((((((((((
% 2011.12.20, 22:03
Опозиціонер Г - це певно Губський, тимошенківець.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1820
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1128
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1399 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3923 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33978
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2982

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

418

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

841

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1814

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1153
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1200
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

711
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

587
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2061
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12277
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1581
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1366
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30540 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

885
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

340
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

414
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

452