Круглий стіл в редакції "Галицького кореспондента" щодо введення ринку землі в Україні завершився «нецікаво»… (ФОТО)

 

 

 

 

 

В п’ятницю, 16 грудня, редакція «Галицького кореспондента» провела круглий стіл з питання введення в Україні ринку землі. Учасниками зустрічі були народні депутати України: «фронтовик змін» Роман Ткач, «регіонал» Василь Чуднов, а також колишній заступник обласного Держкомзему, експерт фірми «Прикарпатський земельний центр», Дмитро Стефінко.

 

Як відомо, нещодавно Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект «Про ринок землі» та відправила його в комітет ВР, який займається земельними відносинами, на доопрацювання. Зауважимо, що Василь Чуднов голосував «за» законопроект, тоді як Роман Ткач, секретар земельного комітету ВР, – «проти» цього закону.

 

Василь Чуднов висловив переконання, що «закон необхідно приймати, треба відійти від сірих схем в земельних відносинах».

 

«Я переконаний, що будь-які правовідносини повинні бути законодавчо врегульовані. Якщо ми їх не відрегулюємо, то може статися, що за короткий час всією землею України буде володіти 300 сімей. В нас є один опозиціонер, прізвище якого починається на букву «Г», який вже володіє одним мільйоном гектарів сільськогосподарських земель. Люди хочуть бути реальними власниками і розпорядниками своєї землі, своїх паїв, бо якщо власник не має права продати чи купити землю, то таке право власності є фікцією», – сказав Василь Чуднов.

 

Роман Ткач обґрунтував своє негативне голосування щодо законопроекту наступним чином: «Я не голосував за законопроект «Про ринок землі», бо не був в момент голосування в сесійній залі. Саме тоді фракції БЮТ та Нашої України покинули зал, зробивши політичну заяву, щодо політичних переслідувань в Україні. Але якби я і був в залі, то голосував би «проти», - сказав Роман Ткач та обгрунтував, - аналіз показує, що в законопроекті є маса дуже сумнівних місць, загалом цей закон насправді «проти» фермера, проти селянина, проти агрохолдингів, а тільки «за» чиновників».

 

«Із 41,6 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення 74% - 30,8 мільйонів гектарів вже в приватній власності. Але багато є і у власності держави. І от пропонується всю цю землю, якою володіє держава передати в новостворений державний Земельний банк. А що це буде за структура? Чи можна бути впевненим, що за кілька років її не реорганізують в акціонерне товариство, а потім виставлять на приватизацію? І для чого тоді комусь їздити по селах і скуповувати по гектару землю, якщо можна буде просто купити Земельний банк, який володітиме мільйонами гектарів? Хто буде його покупцем в такому випадку - зрозуміло…» - каже Р. Ткач.

 

«Ще одне – я не зміг дістати відповіді, – звідки в законопроекті взялася норма, що в межах одного району не можна орендувати більше 6 тисяч гектарів. Хто автор цієї норми? Чому 6 тисяч, а не сім чи десять? Зрозуміло, що ця норма унеможливлює скажімо створення великих агрохолдинів. Для чого це? Є і інше питання, вже зараз є багато с/г підприємств, які мають в оренді більше землі, в тому числі і власники яких депутати Партії регіонів – що з ними робити? Для чого загалом ця норма – щоб зараз крупні сільгоспвиробники «побігли» домовлятися з розробниками закону про її вилучення? Іншого пояснення я не бачу, - переконаний Роман Ткач, – Загалом, найгірше, що цей закон в запропонованому вигляді породжує двох монстрів – Земельний банк, який сконцентрує всю державну землю з незрозумілими перспективами та метою і Державного оператора, - структуру-монополіста, яка буде все контролювати на ринку землі. Складається враження, що саме це і є головною метою законопроекту».

 

«Але поганий закон все-таки кращий за добре беззаконня, - резюмував Василь Чуднов, - а до другого читання такі без перебільшення високі фахівці із земельних питань, як Роман Ткач, вичистять всі сумнівні місця в ньому».

 

Ось так зовсім «нецікаво» завершився цей круглий стіл в «Галицькому кореспонденті», – без мордобою і навіть без хоч якогось дрібного скандалу чи протистояння і традиційних взаємних звинувачень депутатів від влади і опозиції...:)) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карикатура: http://perec.in.ua/media/Images/Post/Zemelya_z.jpg


19.12.2011 1839 2
Коментарі (2)

Люсія 2011.12.19, 18:26
Так, несподіваний кінець. Ніякого шоу(((((((((((((((((((((((((((((((((((
% 2011.12.20, 22:03
Опозиціонер Г - це певно Губський, тимошенківець.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727