Круглий стіл в редакції "Галицького кореспондента" щодо введення ринку землі в Україні завершився «нецікаво»… (ФОТО)

 

 

 

 

 

В п’ятницю, 16 грудня, редакція «Галицького кореспондента» провела круглий стіл з питання введення в Україні ринку землі. Учасниками зустрічі були народні депутати України: «фронтовик змін» Роман Ткач, «регіонал» Василь Чуднов, а також колишній заступник обласного Держкомзему, експерт фірми «Прикарпатський земельний центр», Дмитро Стефінко.

 

Як відомо, нещодавно Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект «Про ринок землі» та відправила його в комітет ВР, який займається земельними відносинами, на доопрацювання. Зауважимо, що Василь Чуднов голосував «за» законопроект, тоді як Роман Ткач, секретар земельного комітету ВР, – «проти» цього закону.

 

Василь Чуднов висловив переконання, що «закон необхідно приймати, треба відійти від сірих схем в земельних відносинах».

 

«Я переконаний, що будь-які правовідносини повинні бути законодавчо врегульовані. Якщо ми їх не відрегулюємо, то може статися, що за короткий час всією землею України буде володіти 300 сімей. В нас є один опозиціонер, прізвище якого починається на букву «Г», який вже володіє одним мільйоном гектарів сільськогосподарських земель. Люди хочуть бути реальними власниками і розпорядниками своєї землі, своїх паїв, бо якщо власник не має права продати чи купити землю, то таке право власності є фікцією», – сказав Василь Чуднов.

 

Роман Ткач обґрунтував своє негативне голосування щодо законопроекту наступним чином: «Я не голосував за законопроект «Про ринок землі», бо не був в момент голосування в сесійній залі. Саме тоді фракції БЮТ та Нашої України покинули зал, зробивши політичну заяву, щодо політичних переслідувань в Україні. Але якби я і був в залі, то голосував би «проти», - сказав Роман Ткач та обгрунтував, - аналіз показує, що в законопроекті є маса дуже сумнівних місць, загалом цей закон насправді «проти» фермера, проти селянина, проти агрохолдингів, а тільки «за» чиновників».

 

«Із 41,6 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення 74% - 30,8 мільйонів гектарів вже в приватній власності. Але багато є і у власності держави. І от пропонується всю цю землю, якою володіє держава передати в новостворений державний Земельний банк. А що це буде за структура? Чи можна бути впевненим, що за кілька років її не реорганізують в акціонерне товариство, а потім виставлять на приватизацію? І для чого тоді комусь їздити по селах і скуповувати по гектару землю, якщо можна буде просто купити Земельний банк, який володітиме мільйонами гектарів? Хто буде його покупцем в такому випадку - зрозуміло…» - каже Р. Ткач.

 

«Ще одне – я не зміг дістати відповіді, – звідки в законопроекті взялася норма, що в межах одного району не можна орендувати більше 6 тисяч гектарів. Хто автор цієї норми? Чому 6 тисяч, а не сім чи десять? Зрозуміло, що ця норма унеможливлює скажімо створення великих агрохолдинів. Для чого це? Є і інше питання, вже зараз є багато с/г підприємств, які мають в оренді більше землі, в тому числі і власники яких депутати Партії регіонів – що з ними робити? Для чого загалом ця норма – щоб зараз крупні сільгоспвиробники «побігли» домовлятися з розробниками закону про її вилучення? Іншого пояснення я не бачу, - переконаний Роман Ткач, – Загалом, найгірше, що цей закон в запропонованому вигляді породжує двох монстрів – Земельний банк, який сконцентрує всю державну землю з незрозумілими перспективами та метою і Державного оператора, - структуру-монополіста, яка буде все контролювати на ринку землі. Складається враження, що саме це і є головною метою законопроекту».

 

«Але поганий закон все-таки кращий за добре беззаконня, - резюмував Василь Чуднов, - а до другого читання такі без перебільшення високі фахівці із земельних питань, як Роман Ткач, вичистять всі сумнівні місця в ньому».

 

Ось так зовсім «нецікаво» завершився цей круглий стіл в «Галицькому кореспонденті», – без мордобою і навіть без хоч якогось дрібного скандалу чи протистояння і традиційних взаємних звинувачень депутатів від влади і опозиції...:)) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карикатура: http://perec.in.ua/media/Images/Post/Zemelya_z.jpg


19.12.2011 1785 2
Коментарі (2)

Люсія 2011.12.19, 18:26
Так, несподіваний кінець. Ніякого шоу(((((((((((((((((((((((((((((((((((
% 2011.12.20, 22:03
Опозиціонер Г - це певно Губський, тимошенківець.
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

618
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2476
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1967 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1652

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

331
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

441
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7467
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

279
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

275
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

467
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675