Кров у калі – в чому причина?

Консультує: лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал Гаврилюк Олена Миколаївна

Тема геморою кожному з нас здається надто далекою, десь на межі мемів у соцмережах. Ми вважаємо, що проблеми з кишківником стосуються тільки наших бабусь та дідусів. Це не є для нас актуальним до одного моменту – коли ми помічаємо кров у калі. 

Саме у цей момент веселощі та байдужість стають недоречними. Варто одразу ж звернутися до лікаря, щоб визначити причину і якомога швидше усунути її, адже насправді кров у калі може свідчити про вкрай тяжкі проблеми зі здоров’ям.

ЩО МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ ПОЯВИ КРОВІ У КАЛІ?

Будь-яка кровотеча – це сигнал того, що на певному рівні відбулося порушення цілісності судинної стінки. Відповідно кров у калі свідчить про кровотечу у шлунково-кишковому тракті. Рівень ураження ШКТ можна попередньо спрогнозувати за кольором крові: яскраво-червона – ураження товстого кишківника, анального сфінктера, чорний – ураження стравоходу, шлунка, можливо тонкого кишківника. 

Серйозність даного симптому полягає у тому, що він може виникати при таких станах:

  • варикозне розширення вен стравоходу;
  • виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки;
  • рак шлунка;
  • цироз печінки;
  • виразковий коліт;
  • хвороба Крона;
  • глистна інвазія;
  • геморой внутрішній або зовнішній;
  • анальні тріщини;
  • механічні травми слизової оболонки кишківника;
  • поліп товстого кишківника;
  • рак товстої кишки та ін.

Варто зазначити, що бувають стани, коли кал набуває специфічного червонуватого забарвлення, що пацієнт може помилково сприймати як кров і бити на сполох. Справа у тому, що багато продуктів харчування (особливо це стосується продуктів, багатих на залізо) мають властивість змінювати забарвлення калу. Були неодноразові випадки, коли причиною проблеми пацієнта був звичайний бурячок або ж чорниця. Тому обов’язково повідомляйте лікаря, про можливий прийом таких продуктів та прийом будь-яких лікарських засобів.

ЯКІ ДОДАТКОВІ СИМПТОМИ СВІДЧАТЬ ПРО НАЯВНІСТЬ ПРОБЛЕМИ?

В деяких випадках, в залежності від причини крові у калі, пацієнт може скаржитися на відповідні симптоми, наприклад, блювання, біль у шлунку, закреп або діарея, біль при дефекації, метеоризм, печіння, свербіж анальної зони, різке схуднення. 

При тривалих кровотечах пацієнту притаманні прояви анемії: блідість шкіри, слабкість, швидка втома, млявість, мерзлякуватість, ламкість нігтів, випадіння волосся.

Але! Багато захворювань шлунково-кишкового тракту можуть на початкових стадіях не проявлятися жодними симптомами! 

ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ КРОВ У КАЛІ?

В першу чергу хочу сказати, що варто звертати увагу на свій кал. Буквально за секунду часу після дефекації оцініть колір, консистенцію, наявність прожилків крові чи слизу. Будь-які зміни цих показників є вагомою причиною звернення до лікаря.

При появі крові у калі варто спочатку звернутися до лікаря проктолога. Лікар проведе детальне опитування, огляд  та пальпацію прямої кишки, відеоаноскопію, за потреби – біопсію. Якщо на цьому рівні причина не буде виявлена, пацієнт скеровується на колоноскопію – обстеження товстого кишківника та консультацію гастроентеролога. Якщо пацієнт скаржиться на кал темного кольору – рекомендовано відеогастродуоденоскопію  та аналіз калу на приховану кров.

Не варто передчасно переживати, при своєчасному виявленні проблеми лікарі нададуть вам необхідну допомогу. У нас ви відчуєте чуйність, професіоналізм та турботу. Для запису на консультацію лікаря варто лише зателефонувати за номерами телефонів +380673777299 та +380503777299

Тому, будьте уважними до свого організму і навчіться розуміти його сигнали. Бажаю вам здоров’я та благополуччя!

Партнерський матеріал


25.09.2020 7808
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

224
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5596 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2318 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1740
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2227
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4149

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

306

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

360

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

435

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

823
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

178
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

308
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

476
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

221
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

332 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

652
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

938
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5489
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

225
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

247
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

358
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

541