Криза Раціонального

 

Було б логічним довести тезу: кризи раціонального в контексті тріумфу ірраціонального. Зараз усе є дизайном й умовою комфортної теплої смерті. Щоби не розказували й не доводили, але суті не змінились, лишень проблемно поглибились.

А кому потрібна правдива суть - хіба Зеленому слоніку..але ми маємо розуміти, що увесь світ й уся історія цивілізацій твориться на рівні мікроорганізмів. Еволюцію, війни та усі спалахи діалектичного маркування- це наслідок активації бактерій й найпростіших. Про це писав свого часу геній злий Вернадського, про це декілька томів розписав Гумільов, Менделєєв й багато інших дослідників. Цікаво, чи знали про це Гьоте та Фауст. Фаустівський гомункулус є прототипом сучасного біоробота, а гіперболоїд певною мірою в перспективі, якщо китайці почнуть читати Толстого.
В біологію варто вірити. Можна в Бога вірити, можна вірити богам, можна зрештою повірити собі одному й неперевершеному, але вірити варто, як казав Петроній. Вірити в богів варто, щоб вони чогось не зробили в знак свого підтвердження...
Вірити в цитоплазму й ядро, в міжклітинну плазму й сік. Хоча зрештою мікроорганізм рушить еволюційний звив в одну секунду зовсім в протилежний бік, в перших й других світових війнах найбільше помирали від діарей та дізентерій. Сотнями тисяч. Згадаймо Наполеона й Ватерло , із шістсоттисячного війська на поле війни прийшло лишень сто двадцять...
Після першої світової більше трьохсоттисяч померло від кишківної палочки... Війна це статистика- їжа та зброя; наука зараз також - це фінанси й ресурс людської кадровості. До того ж міжетнічної, страшно уявити , що в колайдері заведеться якась бактерія й знищить півсвіту. Чи в простій лабораторії.
В живих матеріях мало ірраціонального, навіть, якщо і є моменти - вони є біологічно закономірними.
Будь-який з мудрих шодня сідає й далі клопотає себе одвічним: що є бог, звідки людина, чи є вакуум, чи є межа розширенню галактик, що на дні океанів, чому не було апокаліпсису, чому людина не еволюціонує. 
Відповідь проста : криза раціонального. Раціонального як доброго й ірраціонального - як злого; зле тріумфує в комфорті дизайну й атрибутів, а добро - в комфорті теплої смерті. Довга історія, як історія Однієї бактерії, яка внаслідок відсутності поживного почала ділитись й поїдати свої частини; потім із непоживних створили колонії антиорганізмів й розпочала новий шлях становлення....
В людині все як було нелюдським- так і залишилось, лишень смерть та проїдження часу стали теплими й безболісними...


24.09.2017 Роман Бончук 2185 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1274
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6600 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1308

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

174
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

75
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

77
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

107
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642