Критичні періоди під час вагітності – консультація акушера-гінеколога

Вагітність – це найбільш  приємний  та  очікуваний  період життя  кожної  жінки.  Але вона  може  бути  ускладнена певними  обставинами. 

Найчастіше  проблеми трапляються у критичні періоди.

Критичні періоди   – це певні періоди вагітності, коли найбільш  висока  небезпека  її  переривання.  Ці терміни є загальними  для   переважної  групи  жінок, що відносяться до  різних  груп  ризику.

Для  кожного  критичного  періоду  притаманні  характерні  причини  переривання  вагітності.

  • Перший триместр

Перший  критичний  період  наступає  у 2-3 тижні  вагітності. В  цей  час  жінка може  ще  не  здогадуватись  про  те  , що  в  її  організмі  починає  розвиватись  нове  життя. Плідне  яйце  в цей  час  фіксується  до  слизової  оболонки  матки.  Цей  процес  може  бути  порушений  з кількох  причин : травми  ендометрію ,  запальні  захворювання , рубець  на  матці , аномалії  будови  матки, зовнішні  фактори ( прийом  ліків , стрес).

У 8-12 тижнів основними  причинами  проблем  є  гормональні  порушення.  Також  можуть  спровокувати  викидень  певні  аномалії  хромосомного  та  генетичного  характеру  розвитку  плода. Таким  чином  відбувається  мимовільний  викидень  - природний відбір.

  • Другий триместр

Другий  критичний період  припадає  на  18-22  тиждень  вагітності.  В  цей  час  матка  починає  активно  рости  водночас  з  плодом  ,  який  починає  чинити  тиск на  шийку  матки , що  може  привести  до  істміко-цервікальної  недостатності.  Це  такий  стан  шийки  матки , коли  вона  вкорочується  і не в змозі  утримувати  плід  в  порожнині  матки.

Також  в  цьому  періоді  виникають  ризики  через  неправильне  розташування  плаценти – занадто  низьке  прикріплення  чи  передлежання. Переривання  вагітності  також  можуть  спричинити  різні  інфекції, які передаються  статевим  шляхом.

  • Третій триместр

На  28-32 тижні  вагітності: приходиться  наступний  період  інтенсивного  росту  плода  і  матки. В  ці  терміни  жінки  ризикують  розвитком  передчасних  пологів  або  перериванням  вагітності, через  настання  пізнього  гестозу, плацентарної  недостатності   чи відшарування  плаценти.

Також є критичні періоди для кожного органу і систем . Існують моменти найбільшої  чутливості певного органу до дії шкідливих факторів та  ризику  основних  вроджених вад  розвитку. Для  нервової  системи  вразливим періодом  розвитку  вроджених  вад  є 3-5  тижнів, вух  - 4,5 -9,5 тижнів, зубів – 6-8 тижнів, серця – 3,5- 6 тижнів, піднебіння – 6-8 тижнів, кінцівок – 4,5-7 тижнів, зовнішніх статевих органів  – 7,5-10 тижнів, очей – 4,5-8,5 тижнів .

Що  потрібно  робити  у  ці  періоди ?

Майбутня мама у критичні періоди вагітності повинна бути вкрай обережна, уникати  фізичних  навантажень, стресів, переживань, негативу. Потрібно налаштуватись  на  позитив, а  в  разі  появи  якихось  неприємних  відчуттів, відразу ж  звернутись  до  лікаря.

Ведення вагітності в медичному центрі "Оксфорд Медікал" – це комплексне спостереження за здоров'ям мами і майбутньої дитини, професійний підхід і дбайливе ставлення на всіх етапах вагітності.

Сучасна імпортна діагностична апаратура, багаторічний досвід і висока професійність лікарів, уникнення втомлюючих черг з можливістю попереднього запису, привітний та чуйний персонал – основні причини, чому варто звернутися саме в «Оксфорд Медікал»!

Олександра Бойчук – лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД

медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»

вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93А

+38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

685
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1969 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

563
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6910 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11409 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

345

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1098

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1122

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1116
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

84
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

294
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1096
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

764
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2960
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4455
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18449
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

91
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

330
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

361
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670