Кримська "Няша-прокурор" оголосила прапор України "екстремістським"

 

img

 

Кримська прокуратура за підписом відомої Наталії Поклонської оголосила прапор України, вивішений на будівлі Меджлісу в Сімферополі, проявом екстремізму і порушенням Федерального закону "Про протидію екстремістській діяльності".

 

Про це у своєму блозі на "Ехо Москви" написав депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга від фракції "Яблуко" Борис Вишневський, повідомляє Еспресо.TV.

 

Він пише, що за вивішування прапора Поклонська оголосила Меджлісу попередження, "що пояснює процедуру кримінальної відповідальності за порушення вказаної статті". Мовляв, прапор України був встановлений "для пропаганди та публічного демонстрування, що є розпалюванням соціальної, національної ворожнечі і стало пропагандою винятковості".

 

На думку Вишневсьсого, такі формулювання наочно демонструють рівень юридичної грамотності тих, хто нині поставлений стежити за законністю в Криму.

 

"Яку "ворожнечу" і до якої національної або соціальної групи "збуджує" український прапор? Що стосується іншого, то закон про протидію екстремізму говорить про "пропаганду винятковості, переваги або неповноцінності людини за ознакою її соціальної, расової, національної, релігійної чи мовної приналежності або ставлення до релігії". Чию перевагу або неповноцінність, на погляд кримського прокурора, стверджує прапор України?", - цікавиться російський депутат.

 

Ці маячневі "попередження", переконаний Вишневський, не мають до закону ні найменшого відношення. А їх єдиноюметою є "заборонити вивішувати прапор країни, частиною якого Крим залишається з точки зору міжнародного права і переважної більшості країн світу".

 

Він також нагадав, що російські прапори протягом багатьох років у Криму вивішували абсолютно вільно, і вільно ходили з ними на мітинги. І ніхто не оголошував ці прапори "символами екстремізму" і за це не переслідував.

 

"Але тепер настали інші часи - входження в "російський правовий простір", де зовсім інші закони. Їх кримчани дуже швидко відчують на собі. Коли вони схаменуться, буде пізно: у Росії спроба реалізувати «право на самовизначення» означає посадку на п'ять років", - зазначив Вишневський.

 

Як повідомляло Еспресо.TV, 17 березня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури України про затримання та привід до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою самопроголошеного прокурора АР Крим, громадянки України Наталії Поклонської. Згодом і Окружний адміністративний суд Києва постановою визнав протиправним і скасував рішення президії Верховної Ради АРК, яким виконання обов'язків прокурора Криму було покладено на Наталію Поклонську.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Няш, мяш - Крим наш". Прокурор Криму "Няша" заспівала (відео)


28.04.2014 654 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

186
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

477
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1590
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2852
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2397
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2381

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

350

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1383

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1468
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

493
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

358
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

741
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

83
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

240
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26836
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

704
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

256
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

261
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

582
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

735
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

786