Як повідомляла "Фіртка" ще влітку, на вулиці Тичини, фірмою "Івано-Франківськавтодор", що вважається наближеною до ВО "Свобода", було викрадено верхній шар асфальтного покриття. Журналісти "Фіртки" тоді прослідкували (авідео нижче), що викрадений асфальт вивозився на асфальтний завод в с. Хриплин. Зрізання асфальту проводилося без оголошення результатів тендеру і без заключення угоди, що було кваліфіковано правоохоронцями як крадіжка в особливо великих розмірах.
Відомо, що фірма ПБС, яку вважають наближеною до народного депутата Олександра Шевченка, пізніше запропонувала провести якісний ремонт вулиці Тичини з облаштування дорожнбої основи по ціні більш ніж вдвічі нижчою за проектну (1,5 мільйона гривень, які не потребували проведення тендеру).
Перед тим, як розпочати ремонт, представники прокуратури провели заміри викраденого асфального покриття свободівською фірмою "Івано-Франківськавтодор". Тоді ж була порушена кримінальна справа, розслідування якої, як свідчить відповідь прокурора Івано-Франківської області В. Братюка на запит нардепа О. Шевченка, триває.
Олександр Шевченко оприлюднив відповідь прокурора на свій запит, та прокоментував його наступним чином:
"В контексті останніх подій і очевидною неохотою правоохоронців перевірити діяльність ЄРЦ (Єдиного розрахункового центру) з метою зрозуміти на що йдуть гроші франківців та їх податки, вважаю за необхідне надати прискорення органам контролю, використавши статус народного депутата України, який мені було надано Франківцями...
Приклад вже такий є...
Буду контролювати справу, щоб не була просто забута правоохоронцями і було чітко зрозуміло куди подівся асфальт, який належав громаді...
І чому з старого асфальту виготовляють новий?
Тому, шановні Друзі, на все свій час..."
Як повідомили деякі ЗМІ, 25 серпня на вулиці Тичини в Івано-Франківську розпочався капітальний ремонт. Зокрема на івано-франківському сайті www.galka.if.ua були опубліковані фото початку зрізання шару асфальту з дорожнього полотна.
Тобто, те, що відбувалося 25 серпня можна кваліфікувати як крадіжку міського асфальту комерційною структурою, яку пов’язують з ВО «Свобода».
Журналісти Фіртки прослідкували – куди ж вивозиться крадений асфальт? (відео нижче).
Як виявилося цей асфальт вивозиться в Хриплин, на асфальтний завод, який також пов’язують з ВО «Свобода».
Як повідомляють джерела Фіртки з інших франківських вулиць зрізаний асфальт також кілька місяців звозився на той же асфальтний завод в Хриплині… Тобто станом на цей час на території заводу повинно зберігатися вже сотні тисяч тон зрізаного асфальту. Цікаво б проінспектувати...
Хіба що… Його викристали для «виготовлення» «нового асфальту»? Тут вже були б питання щодо того чи не видають «свободівські» будівничі доріг за новий асфальт (очевидно, з нового житомирського гранітного щебеню?) перемелений асфальт з івано-франківських доріг до якого додали бітуму? Якщо так, то цікаво - за що ж платимо ми з вами "будівничим доріг від свободи" - за новий асфальт з нових матеріалів, чи за перемелений і политий бітомум старий асфальт, зрізаний з доріг.
Але ні.. Адже директор підприємства ТОВ “Івано-Франківськавтодор” Андрій Шуневич тоді заявив у коментарі Stanislavske.tv, що «взагалі така технологія переробки асфальту існує, однак, в Івано-Франківську немає обладнання для її реалізації. Крім того, асфальт на міських дорогах просто не придатний для цього».
Як зрізається (а ствном на 25 серпня - крадеться) асфальт і куди відвозиться прослідкував журналіст "Фіртки":
Як повідомляла “Галка” 3 вересня, на Тичини фактично завершили зрізку старого асфальту.
Нагадаємо, що подані цінові пропозиції в тендері на ремонт вулиці Тичини виглядали наступним чином (найнижчу ціну тоді подала фірма ПБС, проте тендерний комітет призначив переможцем "Івано-Франківськавтодор", а ПБС подала скаругу в Антимонопольний комітет):
-- ТОВ ”Будівельна компанія ТрейдЗахідБуд” - 3 544 538. 40 гривень з ПДВ.
-- ПАТ ”Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва” - 4 538 589. 60 гривень.
-- ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор” - 2 984 442. 00 гривень з ПДВ.
-- ТОВ ”Івано-Франківська дорожня служба” - з 2 842 120. 80 гривень з ПДВ.
-- ТОВ ”ПБС” - 2 688 184. 00 гривень з ПДВ.
Зауважимо, що "конкуренція" між фірмою ПБС та свободівським ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”триває у всіх останніх тенерах. Лише за участі фірми ПБС в останніх чотирьох міських тендерах (вулиці Тичини, Хмельницького, Кармелюка та Ленкавського), економія коштів бюджету громади міста Івано-Франківська склала б більше як пів-мільйона гривень - а саме, - 652 тис.441 грн.