В українців видурюють мільйони гривень, пропонуючи гроші в кредит, які насправді вони ніколи не отримають.
До програми "Гроші" надійшли більше десятка звернень від обурених позичальників, які взяли кредит у спілок.
Люди скаржаться, що вчасно виплачують страхові внески і відсотки, але ж грошей їм так ніхто і не дає. До головного офісу однієї з таких кредитних компаній редакція відправила журналіста.
У кредитній спілці одразу ж запропонували 50 тисяч гривень на умовах річної процентної ставки 4,8% зі щомісячним платежем 520 гривень. Щоб отримати гроші потрібно лише паспорт і ідентифікаційний код. Однак люди скаржаться, що лиш потім зрозуміли, що мали справу з шахраями.
"Малий поступав у Бориспіль. В нашій районній газеті було оголошення, що оце ж дається 100% гарантія, це ж банк. Я заходжу, вона каже, буде кредит обов'язково. Не буде ні поручителів, не буде нікого. Тільки треба заплатить 600 гривень і через 2-3 дні отримаю гроші", - розповіла Любов Василівна, яка звернулася по позику в компанію "Кредит-плюс", йдетьяс у сюжеті програми Гроші.
Ошукана жінка розповіла, що хотіла отримати 20 тисяч гривень на навчання синові. Позичила потрібні 600 гривень, заплатила, але кредиту так і не дочекалася. Журналісти програми "Гроші" вирішили влаштуватися на роботу в кредитну спілку, щоб зрозуміти всю схему з середини.
Робота знайшлася аж в Полтаві. Вже по телефону роботодавець почав розкривати деякі секрети своєї діяльності. Як виявилося, в компанії працює троє людей, але про це ніхто не має знати.
"Для клієнтів – ми солідний банк з великим штатом фахівців. Слово "банк" для них, як червона ганчірка", - говорить роботодавець по телефону.
У офісі кредитної спілку вводять в курс справи:
"Чим більше в тебе клієнтів, тим більше у тебе ставка. Ставка в тебе 1200 гривень, а те, що ти заробиш вище цієї суми – це вже твоє. План на офіс – 1 мільйон 200 гривень, тобто твої бонуси будуть складати 1127 гривень", - розповідають працівники кредитної спілки.
Лише за день в офісі такої кредитної компанії оформили близько 8 кредитів на суму понад 30 тисяч гривень. З тими, хто вже "купився", тут не церемоняться.
"Сьогодні оформили і заплатили? Я вас вітаю. Ласкаво просимо в лохотрон. Ясно?" - пояснюють працівники кредитної спілки.
Адвокат Богдан Хаустов каже: в кожному місті-мільйоннику працює не менше 40 таких організацій.
"Дохідна частина таких компаній від 15 мільйонів гривень. За моїми найскромнішими підрахунками, в кожному місті працює не менше 40 таких структур", - каже юрист.
Самі шахраї переконані, що ніколи б не купилися на таку аферу і в усьому звинувачують довірливих клієнтів.