Кредитні спілки видурюють в українців мільйони, обіцяючи неіснуючі позики (відео)


В українців видурюють мільйони гривень, пропонуючи гроші в кредит, які насправді вони ніколи не отримають.


До програми "Гроші" надійшли більше десятка звернень від обурених позичальників, які взяли кредит у спілок.


Люди скаржаться, що вчасно виплачують страхові внески і відсотки, але ж грошей їм так ніхто і не дає. До головного офісу однієї з таких кредитних компаній редакція відправила журналіста.


У кредитній спілці одразу ж запропонували 50 тисяч гривень на умовах річної процентної ставки 4,8% зі щомісячним платежем 520 гривень. Щоб отримати гроші потрібно лише паспорт і ідентифікаційний код. Однак люди скаржаться, що лиш потім зрозуміли, що мали справу з шахраями.

 

"Малий поступав у Бориспіль. В нашій районній газеті було оголошення, що оце ж дається 100% гарантія, це ж банк. Я заходжу, вона каже, буде кредит обов'язково. Не буде ні поручителів, не буде нікого. Тільки треба заплатить 600 гривень і через 2-3 дні отримаю гроші", - розповіла Любов Василівна, яка звернулася по позику в компанію "Кредит-плюс", йдетьяс у сюжеті програми Гроші.


Ошукана жінка розповіла, що хотіла отримати 20 тисяч гривень на навчання синові. Позичила потрібні 600 гривень, заплатила, але кредиту так і не дочекалася. Журналісти програми "Гроші" вирішили влаштуватися на роботу в кредитну спілку, щоб зрозуміти всю схему з середини.



Робота знайшлася аж в Полтаві. Вже по телефону роботодавець почав розкривати деякі секрети своєї діяльності. Як виявилося, в компанії працює троє людей, але про це ніхто не має знати.



"Для клієнтів – ми солідний банк з великим штатом фахівців. Слово "банк" для них, як червона ганчірка", - говорить роботодавець по телефону.



У офісі кредитної спілку вводять в курс справи:

"Чим більше в тебе клієнтів, тим більше у тебе ставка. Ставка в тебе 1200 гривень, а те, що ти заробиш вище цієї суми – це вже твоє. План на офіс – 1 мільйон 200 гривень, тобто твої бонуси будуть складати 1127 гривень", - розповідають працівники кредитної спілки.



Лише за день в офісі такої кредитної компанії оформили близько 8 кредитів на суму понад 30 тисяч гривень. З тими, хто вже "купився", тут не церемоняться.



"Сьогодні оформили і заплатили? Я вас вітаю. Ласкаво просимо в лохотрон. Ясно?" - пояснюють працівники кредитної спілки.



Адвокат Богдан Хаустов каже: в кожному місті-мільйоннику працює не менше 40 таких організацій.



"Дохідна частина таких компаній від 15 мільйонів гривень. За моїми найскромнішими підрахунками, в кожному місті працює не менше 40 таких структур", - каже юрист.


Самі шахраї переконані, що ніколи б не купилися на таку аферу і в усьому звинувачують довірливих клієнтів.

 


19.03.2013 1947 3
Коментарі (3)

журналіст 2013.03.19, 16:24
Колеги, давайте не будемо плутати кредитні спілки і фінансові установи, які дають кредит! Кредитна спілка - це форма функціонування, спосіб обєднання людей. А ті фінансові установи про, які ви згадуєте - існують у вигляді приватних підприємств чи ТОВ. Саме такі установи ви описуєте! Хочете знати хто вони - відкрийте будь-яку місцеву газету або почитайте оголошення на кожному стовпі! Фінансові установи, згадані в ТСН ат програмі "Гроші" ніякого відношення до кредитних спілок не мають. Врешті решт є Державний реєстр фінансових установ - відкрита інформація! Кредитні спілки на Галичині існувли вже давно, і стати членом кредитної спілки та ще й отримати кредит не так просто, потрібно ряд документів, довідок, поручителів. Людям слід знати одне: якщо про отримання кредиту кажуть що це дуже просто, без проблем, без довідок, без поручителів, то по-перше, це не кредитна спілка (доречі слова "кредитна спілка" має бути в назві установи), а по-друге, вам по суті зобовязуються надати не кредит, а дуже дорогу консультацію! І ще одне: в кредитній спілці ніколи не попросять вас наперед сплатити будь-який внесок (вступний, пайовий тощо), тільки в день отримання кредиту! А в шахрайській фінансовій установі перша вимога - це сплата внеску (чи ряду внесків) до отримання кредиту! Бажаю всім не попастися, бо безплатний сир тільки в мишоловці!
Журналісту (кредітної спіл 2013.03.19, 18:13
Всі ви одного поля ягоди
Сергій Чирва 2013.03.19, 21:29
Банки, спілки, установи у нас всі обкрадають людей, а по великому рахунку,і Державу. Криза на їх совісті.. Де нема кризи? - У Японії, Китаї, де кредити видають під 0% (це не опечатка) - тільки працюй, розвивайся. А у нас - гниди на тілі нації, присмоктались і ссуть свої надприбутки...
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

983

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580