Кредитна історія та рейтинг: їх вплив на отримання позики

Кредитна історія та рейтинг зазвичай важливі при отриманні кредиту у банку. Зараз мікрофінансові компанії, наприклад Credit 7 , готові запропонувати клієнтам із хорошою репутацією вигідні відсотки, збільшені ліміти та терміни. Чим кредитна історія відрізняється від рейтингу?

Кредитна історія

Вона передбачає оцінку закритих та актуальних кредитів. Це своєрідне досьє на позичальника. Кредитна історія зберігається у спеціальних бюро. У ній можна знайти:

  • кількість прострочених платежів та їх особливості;
  • рішення суду про стягнення та банкрутство;
  • дані про дострокові погашення.

У закритій частині описано, хто видавав позику, чи були факти поступки заборгованості. У ній можна дізнатися і про те, хто запитував вашу КІ.

В інформаційній частині прописано, куди людина зверталася за грошима, коли і за якими заявами було отримано відмову. Якщо більше двох разів поспіль зазначалися ознаки невиконання зобов'язань, дані про це вносяться до цієї частини.

КІ цікава не лише МФО та банкам. Її можуть вивчати страхові компанії, послуги каршерингу, потенційним роботодавцям. Цей параметр дозволяє зрозуміти, наскільки відповідальна людина, яка звернулася за швидким кредитом в компінию, готова своєчасно виконувати взяті на себе зобов'язання.

Кредитний рейтинг

Цей показник дозволяє отримати повну картину про позичальника. Передбачає розрахунок балів з урахуванням:

  • кредитної історії;
  • боргового навантаження;
  • прострочених боргах;
  • борги, продані колекторам.

При оцінці важливим є вік кредитної історії, велика кількість запитів на неї. Цікавий факт: якщо ви жодного разу не брали позики чи кредити, інформація у БКІ про вас все одно буде. Спочатку бал буде відсутній або ставляться низькі показники, оскільки бюро не знає, як ви сплачуватимете свої борги.

Рейтинг передбачає оцінку благонадійності та кредитоспроможності. Чим вищий бал, тим більше шансів отримати кредит.

Значення скорингового балу:

  • До 640. Імовірність отримати позику за вигідними умовами мінімальна. Зазвичай, МФО готові видати особам з таким балом невеликі суми.
  • Від 721–960. Нормальна КВ, є всі шанси на схвалення, у фінансовій установі можуть вимагати надати додаткові документи
  • Від 961. Дуже високий рейтинг.

Перед отриманням мікропозики ви можете самостійно через Держпослуги дізнатися, в якому бюро зберігаються ваші дані. Після цього зробити запит на отримання інформації. Отримати інформацію можна двічі на рік безкоштовно, один раз на паперовому носії.

Чи можна виправити КІ та кредитний рейтинг?

Потрібно підвищити рівень своєї фінансової дисципліни. Оптимальний варіант - звернутися до МФО, взяти невеликий кредит без відмови, своєчасно виплатити за ним заборгованість. Добросовісне виконання обов'язків – запорука відновлення зіпсованої КІ та рейтингу. Будьте готові до того, що умови можуть виявитися не найвигіднішими, але за ретельного підходу можна знайти і позики під 0%. Такі пропозиції діють зазвичай нових клієнтів.

Якщо мікрокредит отримати просто так складно, знайдіть варіанти із наданням застави чи поручителя. Забезпечення передбачає, що за порушення кредитного договору банк чи МФО все одно зможуть повернути свої гроші та відсотки.

Якщо кредитна історія зіпсована через помилку, можете звернутися до фінансової установи, яка її припустилася. Воно має внести коригування протягом п'яти днів.

Часто виникають питання про те, чи можна обнулити КІ. Для цього спочатку доведеться погасити всі наявні заборгованості, а потім не отримувати кредити та позики, не брати офіційно нових боргових зобов'язань. Якщо в історії цього періоду не з'явиться нових записів, вона автоматично обнуляється.

Партнерський матеріал


18.03.2023 509
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1044
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2432
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2064
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2099
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6391 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2395 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

264

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1082

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1123

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1332
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

206
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

544
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2002
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26444
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

501
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10404 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7947
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

488
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

349
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

504
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

575
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1521