Кредитна історія та рейтинг: їх вплив на отримання позики

Кредитна історія та рейтинг зазвичай важливі при отриманні кредиту у банку. Зараз мікрофінансові компанії, наприклад Credit 7 , готові запропонувати клієнтам із хорошою репутацією вигідні відсотки, збільшені ліміти та терміни. Чим кредитна історія відрізняється від рейтингу?

Кредитна історія

Вона передбачає оцінку закритих та актуальних кредитів. Це своєрідне досьє на позичальника. Кредитна історія зберігається у спеціальних бюро. У ній можна знайти:

  • кількість прострочених платежів та їх особливості;
  • рішення суду про стягнення та банкрутство;
  • дані про дострокові погашення.

У закритій частині описано, хто видавав позику, чи були факти поступки заборгованості. У ній можна дізнатися і про те, хто запитував вашу КІ.

В інформаційній частині прописано, куди людина зверталася за грошима, коли і за якими заявами було отримано відмову. Якщо більше двох разів поспіль зазначалися ознаки невиконання зобов'язань, дані про це вносяться до цієї частини.

КІ цікава не лише МФО та банкам. Її можуть вивчати страхові компанії, послуги каршерингу, потенційним роботодавцям. Цей параметр дозволяє зрозуміти, наскільки відповідальна людина, яка звернулася за швидким кредитом в компінию, готова своєчасно виконувати взяті на себе зобов'язання.

Кредитний рейтинг

Цей показник дозволяє отримати повну картину про позичальника. Передбачає розрахунок балів з урахуванням:

  • кредитної історії;
  • боргового навантаження;
  • прострочених боргах;
  • борги, продані колекторам.

При оцінці важливим є вік кредитної історії, велика кількість запитів на неї. Цікавий факт: якщо ви жодного разу не брали позики чи кредити, інформація у БКІ про вас все одно буде. Спочатку бал буде відсутній або ставляться низькі показники, оскільки бюро не знає, як ви сплачуватимете свої борги.

Рейтинг передбачає оцінку благонадійності та кредитоспроможності. Чим вищий бал, тим більше шансів отримати кредит.

Значення скорингового балу:

  • До 640. Імовірність отримати позику за вигідними умовами мінімальна. Зазвичай, МФО готові видати особам з таким балом невеликі суми.
  • Від 721–960. Нормальна КВ, є всі шанси на схвалення, у фінансовій установі можуть вимагати надати додаткові документи
  • Від 961. Дуже високий рейтинг.

Перед отриманням мікропозики ви можете самостійно через Держпослуги дізнатися, в якому бюро зберігаються ваші дані. Після цього зробити запит на отримання інформації. Отримати інформацію можна двічі на рік безкоштовно, один раз на паперовому носії.

Чи можна виправити КІ та кредитний рейтинг?

Потрібно підвищити рівень своєї фінансової дисципліни. Оптимальний варіант - звернутися до МФО, взяти невеликий кредит без відмови, своєчасно виплатити за ним заборгованість. Добросовісне виконання обов'язків – запорука відновлення зіпсованої КІ та рейтингу. Будьте готові до того, що умови можуть виявитися не найвигіднішими, але за ретельного підходу можна знайти і позики під 0%. Такі пропозиції діють зазвичай нових клієнтів.

Якщо мікрокредит отримати просто так складно, знайдіть варіанти із наданням застави чи поручителя. Забезпечення передбачає, що за порушення кредитного договору банк чи МФО все одно зможуть повернути свої гроші та відсотки.

Якщо кредитна історія зіпсована через помилку, можете звернутися до фінансової установи, яка її припустилася. Воно має внести коригування протягом п'яти днів.

Часто виникають питання про те, чи можна обнулити КІ. Для цього спочатку доведеться погасити всі наявні заборгованості, а потім не отримувати кредити та позики, не брати офіційно нових боргових зобов'язань. Якщо в історії цього періоду не з'явиться нових записів, вона автоматично обнуляється.

Партнерський матеріал


18.03.2023 170
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

549
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

441
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

921
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11870 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1481
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2824

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

79

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

233

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

724

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2088
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

152
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1317
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

691
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

242
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

379
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

469
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

780
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3469
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

267
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

456
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

752
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

952