Кращі місця Івано-Франківська

Івано-Франківськ — місто, яке можна дійсно назвати «перлиною» Закарпаття. У ньому унікальним чином сплелися австрійська архітектура та українська природа. Місцеві жителі називають Івано-Франківськ «Сан-Франківськ», адже тут понад століття заправляли справами щасливі й заповзятливі купці. Євреї та вірмени, які проживали на території населеного пункту, також зробили внесок у його зовнішній вигляд.

Історія міста

Саме місто засноване в XVII столітті Андрієм Потоцьким. Королівський намісник, який побудував новий населений пункт, дав йому ім'я Станіслав — на честь батька й сина. Завдяки польському магнату Потоцькому в Станіславі з'являються перші навчальні заклади, замок і палац.

Івано-Франківськ за архітектурою та атмосферою взагалі не схожий на Львів. Івано-Франківськ здається більш затишним і маленьким: основні визначні пам'ятки можна обійти за 1 день. Тож що подивитися в місті, потрапивши сюди проїздом або зупинившись у друзів? Якщо ви опинитесь у місті та плануєте проводити час в азартних іграх, перегляньте онлайн-казино на Ethereum.

Найкращі місця Івано-Франківська: що подивитися за 1 день, аби відчути атмосферу міста

Івано-Франківська ратуша. Символ міста перебудовувався 4 чи 5 разів. Останній варіант з'явився в 1930-ті роки й був втіленням радянського конструктивізму. До речі, подібних ратуш в Україні лише 3: ще 2 розташовані у Сваляві та Чорткові.

Костел Діви Марії. Один із найкрасивіших музеїв України, у якому в унікальний спосіб поєднуються сучасне мистецтво та церковний декор. Костел розташований на пл. Шептицького, що буквально за 2-3 кроки від галасливого центру. Будівництво костелу розпочали в 1672 році, за архітектурний вигляд відповідали експерти з Франції. Будівлю звели до 1703 року, але роботи з декору та внутрішнього оздоблення затяглися на 30 років. На жаль, під час Другої світової будівля сильно постраждала й була розграбована.

Кафедральний собор. Зразок витонченості та втілення краси. Ця пам'ятка — свого роду мікс класицизму, бароко й гуцульської культури. Такий собор єдиний у всьому світі: інших подібних ви не знайдете. Він започаткувався як костел єзуїтів, але потім був розібраний. Відвідати кафедральний собор можна безкоштовно.

Музей Олекси Довбуша. Історія «українського Робін Гуда» розповідається саме тут. У невеликому музеї містяться елементи одягу та зброя гуцулів, книги, витвори мистецтва.

Головна пішохідна вулиця. Відмінний варіант для тих, хто хотів би перейнятися атмосферою міста, його історією й культурою. Головна пішохідна вулиця Івано-Франківська — унікальний мікс. Можна нескінченно розглядати фасади будинків, слухати музикантів, вивчати панно в українському стилі. Не забудьте відвідати магазин сувенірів і вишиванок. Прогулянка не буде напруженою: довжина вулиці становить 450 м.

Художники й письменники часто кажуть, що Івано-Франківськ — місто «розплющ очі та дивись». Захоплення викликають ковані елементи, гарні вхідні двері, балкони й вікна химерних форм, старовинні скульптури — усі ті «дрібниці», що створюють настрій міста.

Але Івано-Франківськ не застиг у минулому. Місто активно росте й розвивається. Доказом може стати «Промприлад. Реновація». На місці занедбаного заводу з'явилося ціле «бізнес-місто»: тут розміщуються офіси компаній із різних сфер (від біолабораторій до дитячих центрів). Усередині будівлі є ресторан і відкритий дворик, де відбуваються виставки, концерти, культурні й освітні заходи.

До списку найкращих локацій Івано-Франківська потрапляють міське озеро, «Бастіон», ресторан Urban Space 100 та багато іншого.

Приїжджайте в гості, щоби відчути атмосферу міста!

Партнерський матеріал


09.10.2022 1474
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

565
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2696
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1683 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3768
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5565
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1764

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

274

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

272

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

445

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

964
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

539
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

561
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

844
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2054
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

607
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

936
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5002
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1079
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

442 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

677
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

464
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

787