Ефективність розміщення крауд-посилань залежить від багатьох факторів. Один з основних — вибір платформ для публікації контенту. Для розміщення крауд-посилань маркетологи використовують різні ресурси: форуми, блоги, соціальні мережі, сайти відгуків та запитань-відповідей, відеоплатформи. Щоб посилання працювали на бажаний результат, при виборі слід враховувати тематику, активність користувачів, особливості контенту тощо. Саме з урахуванням всіх цих нюансів працюють фахівці https://embo.com.ua/uk/crowd-marketing/ , де можна замовити якісне seo-просування сайту.
Зверніть увагу! Знайти релевантні майданчики для крауд-маркетингу допомагає не лише пошук у Google. Корисно використовувати також інструменти на кшталт Google Alerts та BuzzBundle.
А для полегшення самостійного пошуку пропонуємо короткий огляд актуальних платформ та інструментів, які допоможуть ефективно реалізувати крауд-маркетингові стратегії.
Кращі платформи
У 2024 році для розміщення крауд-посилань варто зосередити увагу на таких ресурсах:
- Форуми — тематичні та загальні. На таких майданчиках ведуться обговорення на найрізноманітніші теми.
Найбільш популярні: Reddit, Stack Exchange, DOU.ua, Buz.ee, Ukraine Forum, Red Forum, Жіночий форум Kidstaff, GSM.in.UA, Форум мирного спілкування.
Зверніть увагу! Форуми приваблюють зацікавлених людей, які часто шукають інформацію та поради. Їхня перевага в зосередженості на конкретних темах та можливості вести розгорнуті дискусії. Проте з розвитком соціальних медіа інтернет-форуми потроху втрачають свою популярність. Тому розміщувати крауд-посилання лише на сторінках форумів не варто.
- Сайти відгуків та рекомендацій. Такі спеціалізовані ресурси створені з метою підвищення ефективності та якості послуг, що надаються, і товарів. Користувачі діляться своїми враженнями та досвідом про товар, послугу, сервіс чи сайт, формуючи певну думку про них.
Популярні сайти: “Відгук”, iRecommend, “Незалежний сайт відгуків”, Revisior, vidguky.net, Zoon.
Порада! Для крауд-маркетингу корисно використовувати також відгуки на Google maps, особливо, якщо є офлайн-точка на картах.
- Соціальні мережі. Завдяки багатомільйонній аудиторії та можливості комунікувати в режимі реального часу, соцмережі стають найбільш потужним інструментом крауд-маркетингу. Тут є можливість залишати коментарі під чужими публікаціями, публікувати промоконтент, брати участь у тематичних обговореннях тощо.
Найбільш популярні: Facebook, Instagram, TikTok, Twitter.
Зверніть увагу!
- Facebook — має велику кількість користувачів різного віку, професій, інтересів, підходить для поінформованості про бренд;
- Instagram — ідеальна платформа для візуального контенту та співпраці з інфлюенсерами;
- TikTok — вирізняється переважно молодіжною аудиторією, підходить для відеоконтенту та вірусних кампаній;
- Twitter — забезпечує швидку взаємодію та дає можливість брати участь в обговореннях на актуальні теми.
- Сайти запитань та відповідей. Тут є можливість просувати товар, послугу чи бренд максимально прицільно та природно. Крауд-посилання виглядають не тільки ненав'язливо, але і як розв’язання проблеми.
Кращі вебплатформи: Google.Питання та відповіді, Answers.com, Quora, Askfm, Asklive, Ehow.Com.
- Блоги. Ці платформи використовуються для розповсюдження контенту, який залучає аудиторію протягом тривалого часу. Основні види — пости з вичерпною інформацією про компанію та її пропозиції й коментарі, які просувають товари та послуги.
Кращі майданчики: Medium, LinkedIn, блоги в топових онлайн-медіа та на платформах WordPress, Bigmir.net, Blox.ua, Meta.ua, ВКурсі.ком, TexnoNews, Dreamwidth, Blogger, Енігма.
- Відеоплатформи. Популярність відеоконтенту стрімко зростає, тому майданчики для його розміщення широко використовуються в крауд-маркетингу.
Перше місце за популярністю посідає YouTube — універсальний ресурс для створення різноманітного відеоконтенту. До кращих платформ належать також Viddler, Vimeo, DailyMotion, Facebook та Instagram.
- Сайти-агрегатори. На цих ресурсах є не лише можливість порівняти ціни різних продавців, а залишити відгук про компанію, сервіс, продукцію, обмінятися досвідом придбання та використання конкретного продукту. Таким чином формується незалежний рейтинг.
Кращі майданчики для формування іміджу компанії: E-Katalog, Kasta, Bigl, Zakupka, F.ua, Trustpilot, Price.ua, Hotline.ua, Nadavi, Sravni.ua.
Вибір платформ для крауд-маркетингу досить значний і залежить від вашої цільової аудиторії та типу контенту, який буде створюватися для реалізації крауд-стратегії. Для підвищення ефективності краудингової кампанії варто використовувати декілька платформ одночасно.
Реклама