З шинами та транспарантами "Свобода" попіарилась на газових тарифах

Місцеві представники політичної партії "Свобода" вирішили вкотре додати собі балів серед населення, використовуючи хайпову тему. На цей раз свободівці зібрали своїх прихильників, щоб пікетувати АТ "Івано-Франківськгаз", вимагаючи дешевших тарифів на газ.

Як повідомляє кореспондент Фіртки з місця події, попри резонансність теми на акцію прийшли лише активісти місцевих політичних партій, громадських організацій та депутати міської ради від "Свободи".

Серед простих мешканців Івано-Франківської громади акція підтримки не знайшла. Чи то вплинуло, що пікет проходив в будній день в робочий час, чи люди просто не вірять, що подібними методами можна досягти зниження ціни на газ, коли вона зростає по всьому світу.

Однак навіть мешканці міста, що стояли в черзі до Центру обслуговування клієнтів, що знаходився через дорогу, не виявили бажання підтримати свободівський пікет.З точки зору логіки було дивним: чому для місця пікету обрали саме компанію АТ "Івано-Франківськгаз", котра не має жодного стосунку ні до тарифів на газ для населення, ні для юридичних осіб?

Якщо мешканці, ще можливо не до кінця орієнтуються, які компанії й за що відповідають на газовому ринку, то представники місцевої влади вже точно мали б бути в курсі, що пікетувати з подібними гаслами слід газопостачальні компанії, яких сьогодні на ринку Прикарпаття є близько 40. 

"До мене, як до депутата, звертаються мешканці міста з питаннями: як заплатити вкінці місяця за комунальні платіжки? Як звести баланс? Як можна платити такі гроші? Як сім’ям виживати? Мова йде не про те, щоб жити, а як виживати.

Сьогодні мітинг у мирній формі. Сьогодні це у формі попереджувальної акції. Ми можемо таку акцію провести і в Києві, й ми повинні це робити.

Тому що влада, яка прийшла не так давно й робила гарні обіцянки, вже сьогодні забула про них і йде по стопах попередників," - розповів під час свого виступу депутат Івано-Франківської міськради Андрій Строїч.

Про те, що ціни на газ для населення не змінюватимуться принаймні до кінця квітня 2022 року організатори пікету скромно промовчували.

Як і те, що ціни на тепло по факту формуються сьогодні в Києві. Адже саме "Нафтогаз" забезпечує газом переважну більшість ТКЕ і є визначальним гравцем для формування тарифу на опалення. 

Не оминули свободівці й можливість дорікнути вищому керівництву держави. Так, голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович ситуацію у газовій сфері пов'язує з непрофесіоналізмом перших осіб країни. 

"Коли приходять радикальні виклики, вони вимагають радикальних дій. Ця Зе-влада зробила ціни для підприємців за допомогою яких залізла в кишені до кожного українця", – відзначив Василь Попович, депутат від "Свободи".

Дивним виглядав і той факт, що організатори мітингу пікетуючи облгаз, який згідно з чинним законодавством не має жодного стосунку до тарифів, не пройшли 100 м, щоб висловити свою позицію одній з найбільших газопостачальних компаній області ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут". Виглядало на те, що для учасників пікету куди важливішою була картинка, аніж реальне розв'язання питання.

Також склалося враження, що організатори пікету знали, що вже сьогодні, 13 жовтня, на рівні Києва розв'яжуть питання із забезпеченням газу по "пільговій" ціні для бюджетних організацій та підприємств ТКЕ. 

На офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» опублікували інформацію, що робити бюджетникам, щоб отримати дешевший газ.  

"ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» інформує бюджетні установи та організації про порядок укладання договору на постачання природного газу відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30 вересня 2021 року",- йдеться в повідомленні. 

Тому місцевим політикам було важливо вчасно засвітитись, щоб подати спільне рішення Уряду та Нафтогазу, як власну "перемогу". Відомо, що на приватні номери телефонів прикарпатських журналістів з невизначеного номера вранці прийшла смс з наступним змістом:

"Шановні колеги, сьогодні, 13 жовтня, о 11:00 год біля приміщення облгазу вул. Ленкавського відбудеться мирний мітинг проти підвищення цін на газ. Охочі приєднуйтесь, питання важливе. Було б добре, щоб наша громада висловила свою думку".

Фіртка звернулась за коментарем до представників ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" щодо того, яка на сьогодні ситуація на ринку газу.

"Населенню за здорожчання вартості природного газу хвилюватися не варто. З травня місяця діють річні тарифи на газ. Наша компанія забезпечує газом фактично понад 90% населення Прикарпаття.

Для побутових споживачів ціна не зміниться до 30 квітня 2022 року і складатиме 7,99 грн, не залежно від того, яка ціна буде на Українській енергетичній біржі чи на європейських енергетичних хабах.

Ми розуміємо, що ціна на газ зросла для підприємців і юридичних осіб у порівнянні з початком року фактично в сім разів, але це кон’юнктура ринку.

Не одні ми підіймаємо ціну. Це ринок і кожен покупець може вільно обрати собі продавця газу.

Відповідно, якщо хтось може знайти собі, де придбати газ дешевше, так він розриває договір і йде до іншого. Але від нас ніхто не йде, бо бачить, що в інших постачальників аналогічна ситуація.

На жаль, через штучно створений дефіцит газу російським «Газпромом», ціна на європейських біржах зросла в рази та жоден експерт зараз не здатний спрогнозувати скільки часу така ситуація триватиме", - зазначив Юрій Пилипів, директор ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виконком офіційно затвердив дату початку опалювального сезону в Івано-Франківську

На Городенківщині майже 800 будинків залишилися без газу

На Надвірнянщині різко зросла кількість аварійних викликів газової служби 

 

 


13.10.2021 3072
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1507
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

999
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1258 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3704 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33859
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2816

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

342

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

739

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1680

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1053
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

617
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

499
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

872
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1976
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12188
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1479
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1267
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

527
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

233
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

309
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

353
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1243