Костянтин Грубич: Кожен раз відкриваю для себе Івано-Франківськ

 

/data/blog/91748/0b36abe4a36cebb478161dbd0c24a4fe.jpg

 

Нещодавно, відомий журналіст та телеведучий Костянтин Грубич презентував у нашому місті свою кулінарну книгу «Смачна країна». Нам вдалось поспілкуватись з ним та дізнатись дуже багато цікавого про традиції української кухні, нову книгу та те, що Костянтину подобається в Івано-Франківську.

 

Захоплення кулінарією


Можна сказати, що не я обрав кулінарію — це вона мене обрала. Почалось все ще тоді, коли я працював кореспондентом новин ТСН, під час Помаранчевої революції. Тодішнє керівництво каналу вирішило створити кулінарний проект, на каналі такого ще не було, але саме такий, щоб підтримував національне піднесення, яке тоді особливо загострилось. Основна ідея — українська кухня, але щоб це було поєднання сучасності та національних традицій.

От саме мені запропонували розробляти концепцію проекту. Наші «творчі потуги» тривали декілька тижнів: обдумувалась назва проекту, головні ідеї, варіанти сценарію та «готової картинки» в кінцевому результаті. Так у Олександра Роднянського виникла ідея назви «Смачна країна» — цікаво, унікально, та й вона сама за себе говорила.
Ми придумали, щоб ведучим програми стала відома людина, до якої в гості приходитимуть не менш впізнавані та медійні персони. На той час все так співпало, що ми обрали Олександра Пономарьова — він саме купив велику і простору квартиру, з хорошою кухнею, адже саме в нього вдома проходили зйомки програми.

Фото:Костянтин Грубич

Мені було цікаво, але не зовсім. Писати сценарій? Не моє. На той час, не хотілось витрачати весь свій ресурс на таке. Тож, я придумав додавати в програму цікаві сюжети — я їздив на Батьківщину наших зіркових героїв, розшукував оригінальні рецепти у знайомих зірки, родичів чи друзів та готував їх — це було як вітання з дому.
Такі невеличкі сюжети знайшли дуже хороший відгук: гостям було приємно побачити рідні місця, отримати привіт від знайомих, а телеглядачам — сподобалась душевність та по -домашньому тепла атмосфера. Рейтинги програми росли. Тож, моя «кулінарна подорож» почалась саме з «Смачної країни».
До того я не надто цікавився кулінарією, так як  і всі — суто для себе та родини.

Знак якості


Після проекту «Смачна країна» мені запропонували роботу на телеканалі «Інтер» — саме готували програму «Знак якості». Мене це дещо засмутило: знову ці тарілки, продукти….не хотілось ще раз «заходити в цю воду». В той час мені саме дали нагороду «Телетріумф», «Кращий журналіст» —  думав, що буду займатись публіцистикою та документальними фільмами. Хотілось чогось нового та дійсно «журналістського». Хоча, дізнавшись більше про проект та основну ідею — подумав, що кожного дня бути в ефірі та допомагати нашим глядачам — серйозна та корисна справа. Навіть, переглянувши назву «Знак якості» і, якщо забрати одну з букв — вийде «Знак кості» — це знак для мене. Я погодився, і не пошкодував. Так і закрутилась робота в новому проекті.

Фото:Костянтин Грубич


Книга видавалась майже 10 років


Після закриття проекту, у мене було два варіанти: нічого не робити або впасти в депресію. Тоді ж я згадав про Мар’яну Савку, Видавництво Старого лева, яка мені пропонувала за матеріалами сюжетів «Смачної країни» — написати книгу українських рецептів. Тоді я це сприйняв не надто серйозно — де я, а де кулінарна книга. Так і розійшлись хто куди: вона зникла і я зник. А от вже за 7 років мені чомусь це пригадалось.
Я розшукав Мар’яну і запитав чи це все ще актуально, вона, як чемна людина, звісно ж погодилась (сміється — прим.ред.). З того часу й почалась робота над книгою, яка тривала цілих 3 роки.

Фото:Костянтин ГрубичКостянтин Грубич


Концентрація народних рецептів

Книга не є стандартною збіркою рецептів — там й історія виникнення рецепту, правила готування, цікаві історії про те, як я знайшов його та ще й поради від мене. Там все унікально та незвично, адже кожен регіон нашої країни має безліч цікавих секретів кулінарії.
Хоча, найбільша концентрація цікавого та унікального — в гірських районах. Можливо це пов’язано з тим, що там будинки на великій відстані один від одного і рецепти не так швидко передавались по сусідству. Там більше користуються прийомами приготування, що збереглись ще від діда-прадіда. Люди не знають кулінарних правил, зате вони точно знають як буде смачно.
Мені взагалі здається, що цікаво дізнатись саме «домашні» та доступні рецепти. Хотілось зафіксувати залишки народної кулінарії — не знаю чи все вдалось.
Для мене головною нагородою буде те, що мене сприйматимуть як свого, будуть цікавитись моєю роботою та готуватимуть за підібраними мною рецептами.

Фото:Костянтин Грубич

«У вашому місті був з 1000 разів»

В Івано-Франківську я був неодноразово і кожного разу дивуюсь: місто дуже змінюється, модернізується, багато нових цікавих закладів, будинків, місць.

От пригадую, як відкрив ваше місто для себе: це було ще на початку 90-х, коли співпрацював з підприємством «Барва», в них тоді був дитячий відпочинковий табір «Едельвейс» — там ми знімали одну з телепередач. Тоді я прилітав до Івано-Франківська з Києва та проживав в готелі аеропорту, постійні переїзди та зйомки. Веселі часи були.  В мене вдома досі є плед, який «Барва» отримала бартером з Прибалтики.

Пам’ятаю, був такий канал «Д», для підлітків, для якого ми чи не перші знімали програму про Манявський скит. На зйомках мені стало навіть зле — таке незвично чисте повітря там було. Після того ще кілька разів там побував — знімав сюжет для «Смачної країни», готував кутю разом з монахами.

У мене дуже багато спогадів про ваше місто…. Зараз приїхав сюди з дружиною та донькою — хай краще познайомляться з Івано-Фраківськом.

 

ВЕРСАЛЬ


12.11.2015 1269 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

209
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

661
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1184
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2515
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1366
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2016 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1647
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

459
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

294
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

487
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686