Косівське районне сміттєзвалище закрили в односторонньому порядку

 

Велика біда приходить несподівано. “Дружній сюрприз” напередодні Великодніх свят зробила Вербовецька сільська рада, закривши в односторонньому порядку районне сміттєзвалище на якому проводилось захоронення ТПВ протягом більше, як 20 років. Вербівчан можна зрозуміти: надоїли громаді обіцянки-цяцянки про культурне сміттєзвалище. На жаль, мова ультиматуму поставила у надзвичайно важке положення МКП “Косівміськводосервіс”: своє сміття везіть куди хочете. Не побажаємо найгіршому ворогові такого “подарунку” від найближчих сусідів.

 

На території міста почали створюватися стихійні сміттєзвалища, які захаращувалися мішками зі сміттям жителями навколишніх сіл, адже вони також були захоплені зненацька. А контролюючі органи тут, як тут: хто винен – міська рада, бо це на території міста. Контролювати, критикувати – усі гаразд, а допомогти – зась. Люди добрі, жоден косів’янин не відвіз  в чуже село своє сміття, то чому ви це робите за рахунок чиєїсь честі і гонору.

 

Міська рада знайшла тимчасовий вихід з даної ситуації, бо місто повинно бути чистим і привітним. Силами МКП “Косівміськводосервіс” були прийняті заходи щодо вивезення ТПВ з території міста, а стихійні сміттєзвалища вчасно ліквідовані. Крім того, була створена екологічна комісія, яка контролювала і надалі контролює санітарний стан міста.

 

Однак, подальша доля цього стратегічно важливого питання, як для міста, так і навколишніх сіл, залишилася в повітрі, фактично на вирішення самих органів місцевого самоврядування. Проте відомо, що у відповідності до статті 20 Закону України “Про відходи” до повноважень місцевих органів державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування відноситься організація збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних товаровиробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організація роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; забезпечення ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

 

Сьогодні неймовірно важко заставити людей подумати, що так довго тривати не буде. Як засвідчила практика, жодна громада не хоче на своїй території утримувати полігон по складуванню ТПВ і усіма силами відсахується від цієї проблеми. На даний час знайти і створити в швидкому темпі місце для сміттєвого полігону виявилось не під силу ні райдержадміністрації, ні районній раді, ні місту, і питання полігону для захоронення ТПВ для міста Косів і навколишніх сіл є відкритим.

 

Слід зазначити, що безвідповідальність громадськості за накопичення ТПВ в різних точках міста обтяжує роботу як відповідальних осіб міської влади, так і обслуговуючих працівників, що займаються збором та вивезенням сміття.

 

А щоб менше вивозити, бо як усі переконалися за останні два місяці – це дуже дороге “задоволення”, треба сміття відповідно сортувати. Якість сортування значною мірою залежить від загальної культури і дисциплінованості самого населення.

 

Тож, прохання до громадськості – не скидайте в один мішок пет-пляшку, склотару, побутові і органічні відходи, папір. Розділіть те, що треба вивезти негайно, а решту складуйте і таруйте. Коли вирішиться ситуація на краще, їх обов’язково заберуть.

 

Доцільно усім контролюючим органам району допомогти спільними зусиллями у вирішенні питання створення полігону для захоронення ТПВ, а також у дотриманні і охороні навколишнього природного середовища на території курортного міста, знаного на увесь світ.

 

Виконком міської ради

Газета «Косівський перездвін»


16.07.2012 2446 1
Коментарі (1)

Місцевий 2012.07.16, 16:21
Найболюча проблема області- це полігони твердих побутових відходів, яких в нас 27, з них десь 2-5 відповідає санітарним нормам решту можна називати безхазяйні сміттєзвалищами.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

745
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

391
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1117 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950