Косівське районне сміттєзвалище закрили в односторонньому порядку

 

Велика біда приходить несподівано. “Дружній сюрприз” напередодні Великодніх свят зробила Вербовецька сільська рада, закривши в односторонньому порядку районне сміттєзвалище на якому проводилось захоронення ТПВ протягом більше, як 20 років. Вербівчан можна зрозуміти: надоїли громаді обіцянки-цяцянки про культурне сміттєзвалище. На жаль, мова ультиматуму поставила у надзвичайно важке положення МКП “Косівміськводосервіс”: своє сміття везіть куди хочете. Не побажаємо найгіршому ворогові такого “подарунку” від найближчих сусідів.

 

На території міста почали створюватися стихійні сміттєзвалища, які захаращувалися мішками зі сміттям жителями навколишніх сіл, адже вони також були захоплені зненацька. А контролюючі органи тут, як тут: хто винен – міська рада, бо це на території міста. Контролювати, критикувати – усі гаразд, а допомогти – зась. Люди добрі, жоден косів’янин не відвіз  в чуже село своє сміття, то чому ви це робите за рахунок чиєїсь честі і гонору.

 

Міська рада знайшла тимчасовий вихід з даної ситуації, бо місто повинно бути чистим і привітним. Силами МКП “Косівміськводосервіс” були прийняті заходи щодо вивезення ТПВ з території міста, а стихійні сміттєзвалища вчасно ліквідовані. Крім того, була створена екологічна комісія, яка контролювала і надалі контролює санітарний стан міста.

 

Однак, подальша доля цього стратегічно важливого питання, як для міста, так і навколишніх сіл, залишилася в повітрі, фактично на вирішення самих органів місцевого самоврядування. Проте відомо, що у відповідності до статті 20 Закону України “Про відходи” до повноважень місцевих органів державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування відноситься організація збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних товаровиробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організація роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; забезпечення ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

 

Сьогодні неймовірно важко заставити людей подумати, що так довго тривати не буде. Як засвідчила практика, жодна громада не хоче на своїй території утримувати полігон по складуванню ТПВ і усіма силами відсахується від цієї проблеми. На даний час знайти і створити в швидкому темпі місце для сміттєвого полігону виявилось не під силу ні райдержадміністрації, ні районній раді, ні місту, і питання полігону для захоронення ТПВ для міста Косів і навколишніх сіл є відкритим.

 

Слід зазначити, що безвідповідальність громадськості за накопичення ТПВ в різних точках міста обтяжує роботу як відповідальних осіб міської влади, так і обслуговуючих працівників, що займаються збором та вивезенням сміття.

 

А щоб менше вивозити, бо як усі переконалися за останні два місяці – це дуже дороге “задоволення”, треба сміття відповідно сортувати. Якість сортування значною мірою залежить від загальної культури і дисциплінованості самого населення.

 

Тож, прохання до громадськості – не скидайте в один мішок пет-пляшку, склотару, побутові і органічні відходи, папір. Розділіть те, що треба вивезти негайно, а решту складуйте і таруйте. Коли вирішиться ситуація на краще, їх обов’язково заберуть.

 

Доцільно усім контролюючим органам району допомогти спільними зусиллями у вирішенні питання створення полігону для захоронення ТПВ, а також у дотриманні і охороні навколишнього природного середовища на території курортного міста, знаного на увесь світ.

 

Виконком міської ради

Газета «Косівський перездвін»


16.07.2012 2417 1
Коментарі (1)

Місцевий 2012.07.16, 16:21
Найболюча проблема області- це полігони твердих побутових відходів, яких в нас 27, з них десь 2-5 відповідає санітарним нормам решту можна називати безхазяйні сміттєзвалищами.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6930
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

611
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5624
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1516
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1004
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

340
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

391
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1336
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1083
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940