Косівське районне сміттєзвалище закрили в односторонньому порядку

 

Велика біда приходить несподівано. “Дружній сюрприз” напередодні Великодніх свят зробила Вербовецька сільська рада, закривши в односторонньому порядку районне сміттєзвалище на якому проводилось захоронення ТПВ протягом більше, як 20 років. Вербівчан можна зрозуміти: надоїли громаді обіцянки-цяцянки про культурне сміттєзвалище. На жаль, мова ультиматуму поставила у надзвичайно важке положення МКП “Косівміськводосервіс”: своє сміття везіть куди хочете. Не побажаємо найгіршому ворогові такого “подарунку” від найближчих сусідів.

 

На території міста почали створюватися стихійні сміттєзвалища, які захаращувалися мішками зі сміттям жителями навколишніх сіл, адже вони також були захоплені зненацька. А контролюючі органи тут, як тут: хто винен – міська рада, бо це на території міста. Контролювати, критикувати – усі гаразд, а допомогти – зась. Люди добрі, жоден косів’янин не відвіз  в чуже село своє сміття, то чому ви це робите за рахунок чиєїсь честі і гонору.

 

Міська рада знайшла тимчасовий вихід з даної ситуації, бо місто повинно бути чистим і привітним. Силами МКП “Косівміськводосервіс” були прийняті заходи щодо вивезення ТПВ з території міста, а стихійні сміттєзвалища вчасно ліквідовані. Крім того, була створена екологічна комісія, яка контролювала і надалі контролює санітарний стан міста.

 

Однак, подальша доля цього стратегічно важливого питання, як для міста, так і навколишніх сіл, залишилася в повітрі, фактично на вирішення самих органів місцевого самоврядування. Проте відомо, що у відповідності до статті 20 Закону України “Про відходи” до повноважень місцевих органів державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування відноситься організація збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних товаровиробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організація роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; забезпечення ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

 

Сьогодні неймовірно важко заставити людей подумати, що так довго тривати не буде. Як засвідчила практика, жодна громада не хоче на своїй території утримувати полігон по складуванню ТПВ і усіма силами відсахується від цієї проблеми. На даний час знайти і створити в швидкому темпі місце для сміттєвого полігону виявилось не під силу ні райдержадміністрації, ні районній раді, ні місту, і питання полігону для захоронення ТПВ для міста Косів і навколишніх сіл є відкритим.

 

Слід зазначити, що безвідповідальність громадськості за накопичення ТПВ в різних точках міста обтяжує роботу як відповідальних осіб міської влади, так і обслуговуючих працівників, що займаються збором та вивезенням сміття.

 

А щоб менше вивозити, бо як усі переконалися за останні два місяці – це дуже дороге “задоволення”, треба сміття відповідно сортувати. Якість сортування значною мірою залежить від загальної культури і дисциплінованості самого населення.

 

Тож, прохання до громадськості – не скидайте в один мішок пет-пляшку, склотару, побутові і органічні відходи, папір. Розділіть те, що треба вивезти негайно, а решту складуйте і таруйте. Коли вирішиться ситуація на краще, їх обов’язково заберуть.

 

Доцільно усім контролюючим органам району допомогти спільними зусиллями у вирішенні питання створення полігону для захоронення ТПВ, а також у дотриманні і охороні навколишнього природного середовища на території курортного міста, знаного на увесь світ.

 

Виконком міської ради

Газета «Косівський перездвін»


16.07.2012 2374 1
Коментарі (1)

Місцевий 2012.07.16, 16:21
Найболюча проблема області- це полігони твердих побутових відходів, яких в нас 27, з них десь 2-5 відповідає санітарним нормам решту можна називати безхазяйні сміттєзвалищами.
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1321
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2075
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1300
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1592 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4317 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34148

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

364

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

275

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

264

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

581
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1364
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1441
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

851
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6693
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2151
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12420
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1730
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

657
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

708
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

537
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1089
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

472