За останні дні дві аналогічні історії повязані з укусами змій сталися на Прикарпатті. Житель села Якубів Долинського району косив траву в саду, коли його вкусила гадюка.
Про це повідомляє сайт Стик-Інфо.
Також у реанімаційне відділення Косівської ЦРЛ доставлено жителя с. Космач з діагнозом реакція на укус змії в правий гомілковий ступневий суглоб. Неприємність сталася під час сінокосу біля власного будинку.
У спеку плазуни стають малорухливими, тому люди можуть легко наступити на них. Укус змії в спекотні дні є найнебезпечнішим. Під впливом високих температур отрута найбільш токсична та значно швидше розчиняється в крові. За 10-15 хвилин після укусу в потерпілої людини настає запаморочення, іноді непритомність, з`являються нудота, судоми, марення.
Тому необхідно якнайшвидше звертатися до найближчого медичного закладу. У народі побутує думка, що відразу після укусу змії треба розрізати ранку ножем і витиснути кров або відсмоктати отруту. Медики настійливо не рекомендують цього робити, адже розрізана рана й кровотеча лише збільшать зіткнення отрути з тканинами і прискорять її надходження в кров.
Фахівці запевняють, що і відсмоктування отрути нічим не допоможе, адже змія випускає отруту глибоко у тканини тіла. Довжина зубів дорослої гадюки - 1,5 см. Тому найкраще не гаяти часу та якомога швидше доправити потерпілого до найближчого лікувального закладу, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу. До лікаря необхідно звернутися не пізніше ніж за годину-дві після укусу. Будьте пильними та обережними.