Корпоративні спори: роль оцінки у вирішенні

Як правило, корпоративні спори є простою, але делікатною частиною ведення будь-якого бізнесу.

До них відносяться спори акціонерів, права на майно або непропорційне задоволення від управлінського рішення. Чітке розуміння багатьох аспектів діяльності організації, кожен з яких є ключовим в оцінці корпоративних прав, є головною особливістю у вирішенні такого питання. Вирішення корпоративних спорів часто вимагає допомоги професіоналів, тому оцінка корпоративних прав в Україні стає незамінним інструментом для об'єктивного вирішення конфліктів.

Іншими словами, розуміння цих спорів часто має глибоке значення не тільки для безпосередніх учасників конфлікту, але й для діяльності компанії та її загальної репутації. Однак, повноцінне доказове вирішення спору ґрунтується не стільки на юридичних знаннях, скільки на глибокому розумінні вартості корпоративних активів.

У цьому контексті оцінка корпоративних прав може бути визначена як один з інструментів, що об'єктивно описує вартість акцій між сторонами, які сперечаються, з метою пошуку відповідного адекватного рішення. 


Оцінка корпоративних прав у спорах виконує кілька важливих функцій:


  1. Визначення реальної вартості активів. Реальна вартість активів для корпоративних цілей — це перше і головне завдання, яке ставиться перед оцінкою. Це стає важливим у випадках, коли визначається неправильна вартість або коли спостерігається явне зміщення вартості, що виникає в результаті різних умов.

  2. Ключ до забезпечення прозорості процесу: Гарантувати прозорість у вирішенні корпоративних спорів, оскільки точні дані про вартість активів, які є предметом спору, надаються всім зацікавленим сторонам у зрозумілій та об'єктивній формі, без упередженості та упереджень.

  3. Підстава для переговорів. Загальна вартість об'єктивних активів стане міцною основою для переговорів між сторонами в конфлікті, оскільки сформує міцну базу для переговорів. Кожна сторона зможе працювати з іншою стороною або мати простір для діалогу з метою досягнення компромісу.

  4. Сприяння справедливому вирішенню конфлікту. Дані оцінки можуть бути використані як інструмент для укладення мирової угоди, яка буде справедливою для всіх учасників судового процесу, які стверджують, що вартість їхніх корпоративних прав була реалізована.

Оцінка корпоративних прав є важливою складовою всього процесу вирішення корпоративних спорів в Україні, оскільки вона забезпечує прозорість та об'єктивність оцінки активів і є основою для проведення переговорів на рівноправній і здоровій основі та врегулювання конфлікту. Правильно проведена оцінка дає сторонам конфлікту шанс знайти прийнятний для обох вихід, заснований на реальній вартості корпоративного права.

Об'єктивна оцінка послаблює емоційне загострення між сторонами та переносить центр дискусії з суб'єктивних оцінок на фактичні дані. Це означає, що оцінка корпоративних прав є не тільки фінансовим інструментом, а й механізмом медіації іншого типу, що дозволяє вирішувати спори в більш конструктивному руслі.

Хоча фактори успіху в процесі вирішення спорів у цій сфері вказують на менші витрати, своєчасне врегулювання та збереження відносин, не усвідомлюється той факт, що це значною мірою залежить від кваліфікації професіоналів у сфері оцінки. Правильний вибір професіоналів з багаторічним досвідом та глибоким розумінням у сфері оцінки корпоративних прав призведе до хороших результатів, на які можна покластися.

У зв'язку з цим, оцінка корпоративних прав в Україні є ефективним інструментом, який сприяє управлінню в сфері справедливого вирішення спорів, підвищенню ефективності корпоративного управління та підтримці сталого розвитку компанії.

Більше інформації про оцінку корпоративних прав https://pareto.com.ua/ua/ocinka-korp-prav/ як важливий механізм врегулювання спорів можна знайти на сайті.

Реклама


02.04.2024 232
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496