Коронавірус: симптоми, діагностика, лікування

Коронавірус ― захворювання, яке виникло в Китаї, проте нині епідемія загрожує цілому світу.

Як розпізнати захворювання та захистити себе, а також які симптоми виникають в першу чергу при коронавірусі розповіли експерти проєкту «Я соромлюсь свого тіла», пише Фіртка.

Основні симптоми, за яких обов’язково потрібно звернутися до лікаря:

  • біль при ковтанні, чханні
  • головний біль
  • кашель
  • підвищення температури
  • лихоманка
  • м’язовий біль
  • прояви гіпоксії
  • у деяких випадках ― ураження очей (кон’юнктивіт) та діарея.

Спочатку усі ознаки вірусу збігаються зі звичайною застудою: підвищення температури, слабкість та кашель. За перших симптомів варто негайно звернутися до лікаря, не треба затягувати, адже на перших стадіях коронавірус легко піддається лікуванню. Якщо ви не звернетесь до лікаря вчасно, у майбутньому є ризик розвинення запалення легенів, з`явиться дуже висока температура, сильний кашель та розвинеться дихальна недостатність, що може призвести до смерті. 

коронавирус

Діагностика коронавірусу

Через те, що симптоми коронавірусу досить схожі до інших респіраторних інфекцій, провести діагностику тільки за клінічною картиною неможливо. Визначити наявність вірусу в організмі дозволяють спеціальні тест-системи. Результат можна чекати орієнтовно через 5-6 годин від початку діагностики. 

Лікування коронавірусу

Лікування коронавірусу здійснюють лікарі-інфекціоністи. Після діагностики проводиться розробка схеми лікування для кожного пацієнта індивідуально, адже ступінь клінічних проявів в усіх різний. 

При легкій формі, лікування включає препарати для зниження температури, кашлю, препарати від нежитю тощо. Важка форма вірусу включає більш складну медикаментозну терапію. 

Повне одужання при коронавірусній інфекції, без ускладнень, зазвичай настає через 5-7 днів. Якщо захворювання протікає у більш важкій формі, на одужання може піти більше двох тижнів. 

коронавирус

Вакцини від коронавірусу поки що не існує, проте є деякі заходи профілактики, які допоможуть захиститися від гострої респіраторної вірусної інфекції будь-якого походження:

  1. Перш за все, варто регулярно мити руки з милом (до 1 хвилини) та обробляти їх дезинфікуючим засобом для рук.
  2. Якщо ви перебуваєте у громадських місцях, не торкайтеся немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки.
  3. Не контактуйте з хворими на ГРВІ.
  4. Утримайтесь від будь-яких поїздок за кордон, де вже зафіксований спалах інфекції.
  5. Якщо ви користуєтесь медичними масками, змінюйте їх щопівгодини. В іншому випадку, у вас є великий шанс захворіти на респіраторні захворювання швидше, ніж ті, хто ними не користується, тому що будь-який вірус розвивається у теплому середовищі.
  6. Більше гуляйте на свіжому повітрі: в парках, скверах, подалі від людей.
  7. Зміцнюйте імунітет. Запитайте у свого лікаря, які вітаміни варто вживати саме вам під час спалаху інфекції. 
  8. Регулярно провітрюйте житлове приміщення та робіть вологе прибирання.
  9. Зволожуйте слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.
  10. Не вживайте погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти та яйця. 


14.03.2020 8073 1
Коментарі (1)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1351
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2051
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

323
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

373
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2160
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1450 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517