"Король Данило" у Франківську: художній фільм, який пробуджує ген самодостатності

Сьогодні, 23 листопада, у кінотеатрі "Люм'єр" відбудеться ексклюзивний допрем'єрний показ фільму «Король Данило» за участю творчої групи.

Для іванофранківців  це унікальна можливість одними з перших побачити "першого історичного бойовика" Тараса Химича, пише Фіртка.

В основі сюжету стрічки історія про те, як Данило Галицький отримав корону від Папи Римського і став першим королем Київської Русі. Вивчали постать Короля Данила на працях Войтовича, оскільки у нього найбільша кількість досліджень. 

У фільмі роль Короля Данила зіграв Сергій Ярмошенко, Василька - Юрій Вихованець, Хільди - Марина Мазур, Гордія - Олег Сікиринський, воєводи Журавель - Юрій Журавель. Режисер стрічки Тарас Химич, продюсер - Олеся Галканова-Лань, арт-директор - Олена Химич, стилістка - Яніна Фаяд, помічник режисера - Олексій Лань.

За словами режисера Тараса Химича, історії інших постатей уже розкриті, а про Короля Данила майже нічого не було.

"Тому, власне, почав я читати і зрозумів, що можна з ним працювати в художньому плані. Адже зараз Король Данило перше, що спадає на думку - це пам'ятник на коні. У фільмі використані реконструкції історичних замків, проте - це художній фільм, розрахований на те, щоб прийти в кінотеатр і забути про сьогодення. Це кіно, а не історична хроніка", - додає режисер.

Після фільму плануються зйомки серіалу.

До зйомки стрічки долучитися меценати.

Актори зізнаються, Король Данило постав войовничою твердою людиною, здатною на виважені рішення. 

За словами акторів зніматися у стрічці було неважко, а навпаки захопливо, мовляв "робота була в кайф". Багато людей, які цікавились зйомками допомагали інвентарем, прикрасами.

"Найменша проблема була з конем, бо я займався раніше кінним спортом", - каже виконавець ролі Короля Данила.

Підготовка до зйомок тривала від лютого до вересня минулого року. Зйомки відбувались на Прикарпатті, у Львові та Львівській області, де збудували масштабні декорації, одна з яких відтворює середньовічне місто Холм. Частину декорацій планують не руйнувати та використовувати згодом як музей.  Щоб побудувати замок пішло 500 кубів лісу.

"Нам дуже важлива підтримка людей. Цей фільм, як промо серіалу", - додає Тарас Химич.

За його словами з 20 героїв задіяних у стрічці в серіалі ''свою історію'' зможуть продовжувати ті, які будуть найбільш цікаві глядачам. Відтак режисер наголошує прагне діалогу та зворотного зв'язку з глядачем.

"Ми хочемо, щоб люди відчули той ген, хто ми є. Щоб люди відродили в собі ті самодостатні якості. Ми сучасні люди, які готові до виклику сьогодення - виживання в умовах конкурентності. У нас все це є. Але ми боїться собі в цьому признатися. Ми тікаємо за кордон, просимо чогось в держави або нарікаємо, що держава нам щось винна. А ми хочемо показати людям, що все, що нам потрібно вже є у нас самих", - додав режисер. 

Цікаво, що продюсери фільму не повідомили скільки склав кінцевий кошторис фільму, але пообіцяли оголосити точну суму після закінчення прокату в кінотеатрах.

У Франківську прокат стрічки  стартує з 22  до 28 листопада.

За сюжетом події розгортаються у 1238 році. Князь Данило зі своїм братом Васильком нападають на прикордонний замок таємного ордену. Завдяки своїй винахідливості Данило захоплює магістра в полон. Останній переконує князя стати його союзником у боротьбі з могутнім ворогом зі Сходу. Хан Батий нападає на Русь і знищує Київ, як і попереджав магістр. Починається мобілізація та створення міст-фортець. Таке рішення не подобається галицьким боярам, вони готові домовитися з ханом заради спокійного ведення власних справ.

Хан Батий не поспішає продовжувати наступ, бо в нього інший план. У цей момент приїжджає магістр із пропозицією від Папи Римського, а Хан Батий висилає князеві ультиматум. Данило несподівано для всіх вирішує їхати особисто до хана на перемовини. Незважаючи на великі випробування, доля усміхнулася Данилові і він повертається додому живим…


23.11.2018 2338 2
Коментарі (2)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1334
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1023
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2047
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3528
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1326
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1311

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1635

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

474

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1118

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1282
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24238
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

487
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2649
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

595
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1486
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

660
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15357
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

466
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

561
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1410 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

598
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

513