Користь і шкода солярію

 

/data/blog/53942/6e7afe5da24f34e8fd3043d387cb2e87.jpg

 

Користь і шкода солярію

З приходом літа завжди хочеться перетворитися і виглядати шикарно, тому відвідування солярій стає особливо актуальним! Чи можуть ці процедури нанести серйозної шкоди вашому здоров‘ю? У цій статті ми зважимо всі «за і проти» отримання шоколадного засмаги в солярії.

Користь солярію

Користі від солярію чимало. Завдяки солярію ми цілий рік можемо мати красивий відтінок шкіри, а відвідування популярних сеансів з ранньої весни чудово допомагає підготуватися до природної засмаги на пляжі, щоб згодом уникнути сонячних опіків.

Перебування під ультрафіолетовими променями сприяє поповненню вітаміну D, який, у свою чергу, підтримує організм у тонусі і є ефективною профілактикою багатьох серйозних захворювань, таких як остеопороз.

Слід зазначити, що солярій є вірним союзником у боротьбі з шкірними захворюваннями, тому що ультрафіолетові промені знищують хвороботворні бактерії, які є причиною різних запалень.

До всього іншого, солярій допомагає впоратися з поганим настроєм і депресією, так як під впливом ультрафіолету синтезуються ендорфіни, відомі як «гормони радості».

Шкода солярію

Як відомо, краса вимагає жертв. Для отримання жаданої засмаги жінки інколи жертвують найціннішим — своїм здоров’ям. Ультрафіолетові промені, завдяки яким придбавається бронзовий загар, значно підвищують небезпеку виникнення онкологічних захворювань, а також найнебезпечнішого з них — меланоми.

Незважаючи на те, що солярій є відмінною профілактикою дерматитів, винятком є лише люди з підвищеною чутливістю до сонячного світла, він сприяє старінню шкіри і появи зморшок.

Таким чином, ультрафіолет значно знижує здатність шкіри до регенерації, що несприятливо позначається на її стані. До того ж зловживання солярієм провокує появу пігментних плям.

Ще одним негативним результатом перебування під ультрафіолетовими променями може стати опік рогівки або поява катаракти.

Протипоказання до відвідування солярію

Перш за все, отримання засмаги в солярії протипоказано людям, що мають схильність до онкологічних захворювань. З обережністю проводити процедуру, якщо на шкірі є велика кількість родимок і пігментних плям. Необхідно відмовитися від солярію тим,що страждають на діабет, гіпертонією і порушення роботи ендокринної системи. Також не рекомендується відвідувати солярій при прийомі антибіотиків, вагітним і годуючим жінкам.

Правила засмаги в солярії

Ніколи не перевищуйте час засмаги, який рекомендовано вашому типу шкіри.

Завжди використовуйте засоби для засмаги в солярії, які допоможуть захистити вас від опіків, спеціальну шапочку для захисту волосся від пересушування і сонцезахисні окуляри, щоб уникнути проблем з очима.

Перед сеансом засмаги обов‘язково видаліть з обличчя макіяж, а також не використовувати дезодоранти, духи, вони можуть викликати алергічну реакцію.

Після сеансу в солярії необхідно зволожити шкіру лосьйоном.

Таким чином, здоров’я та краса не завжди йдуть рука об руку, ультрафіолет позитивно впливає на здоров‘я, але тільки в невеликих дозах. Тому завжди потрібно пам’ятати, що засмага в солярії може спричинити серйозні наслідки для здоров'я.

 

vkurse.ua


16.06.2014 3189 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1550
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1400
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1058
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2078
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3568
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1703

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1146

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1314
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

447
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

507
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

456
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1515
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5623
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1554 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

620
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

532