Корінь здоров’я

 

/data/blog/125186/3b81b2a046f0c333a68052c832f3feef.jpg

 

Сьогодні імбир дуже популярний і в народній медицині, і в кулінарії, і в косметології. На жаль, у нас ця рослина ще мало використовується.

 

Корінь імбиру – це гаряча спеція. Але жодна із відомих людині спецій не може похвалитися такою кількістю корисних речовин, як імбир. Це справжнє сховище вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Вітаміни С, В1, В2, А, фосфор, магній, кальцій, залізо, цинк, калій і натрій, ефірні олії, необхідні нашому організму амінокислоти – і все це в одному непоказному корінці.

 

У чому користь?
Імбир не просто надає особливого пряного смаку стравам, але й активізує процеси травлення. Взимку він чудово зігріває.

Останні дослідження підтвердили позитивний вплив імбиру на дихальну систему організму. Його активні компоненти покращують кровообіг, допомагають організму очиститися після хіміотерапії.
Постійно вживаючи імбир, ми знижуємо рівень холестерину в організмі, укріплюємо судини, покращуємо кровопостачання головного мозку. Як результат – покращення пам’яті і омолоджуючий ефект для всього організму.
Ця рослина – чудовий помічник у боротьбі з хворобою Альцгеймера, інсультом, артритом.
Корінь імбиру – сильний антисептик, він проганяє всіх паразитів. Відомо також, що імбир зміцнює наш імунітет,  є сильним афродізіаком, підсилює потенцію у чоловіків.


Народний лікар
При головному болю. Розведіть 0,5 ч. ложки подрібненого імбиру теплою водою. Повинна вийти паста. Отриману масу намазуємо на лоб. Буде трохи пекти, але це нормально. Біль має ослабнути або пройти зовсім.
При нудоті, закачуванні, морській хворобі. Пожуйте шматочок імбиру, свіжого або в цукрі. Якщо знаєте, що вас закачує, за півгодини до виїзду випийте імбирного чаю.
При геморої. Приймайте двічі на день по чайній ложці суміші соку алое й імбирного порошку.
При фурункулах. Приготуйте суміш із куркуми (0,5 ч. ложки), імбирного порошку (0,5 ч. ложки) і води (щоб вийшла паста). Пастою змащуємо фурункули.
При застуді та бронхіті. Вдихайте ефірну олію імбиру, пийте імбирний чай.
При ангіні, фарингіті. Полощіть горло таким розчином: на склянку теплої води 2 краплі імбирної олії.
При ревматизмі. Розтирайте хворе місце масажною олією з додаванням двох крапель олії імбиру. Приймайте на ніч настій імбиру (одна частина сушеного кореня на 24 частини води). Не забудьте тепло одягнутися, закутатися. Дуже добре, якщо пропотієте.
При застуді, кашлі, астмі. Допоможе імбирний джем. Як готувати: імбирний сік змішуємо з водою і цукром, кип’ятимо, щоб загусло, як сироп. За смаком додаємо гвоздику, шафран або мускат.
При розладах шлунка. Перед їжею прийміть чайну ложку імбирного соку з сіллю. Ця суміш також очищає язик та горло, підвищує апетит.
При діабеті. Приймайте двічі на день сік імбиру з нерафінованим цукром.
Коли болить горло. Пожуйте шматочок імбирного кореня. Це спровокує виділення слини, розслабить горло.
При проносі. Народні цілителі рекомендують просто помазати імбирним соком ділянку навколо пупка.


Чай з імбиру
Імбирний чай не тільки смачний, але й корисний. Цей напій рекомендують вживати після фізичних і розумових навантажень, для зняття стресу, а ще для схуднення.
Спосіб 1. Подрібніть шматок імбирного кореня (з розрахунку на літр води шматочок імбиру не більше вишні), висипте в термос і залийте окропом. За смаком можна додавати мед, лимон, м’яту, брусницю.
Спосіб 2. На 300 мл окропу беремо маленький шматочок імбиру й улюблений листовий чай.
Спосіб 3. Подрібнити вручну або в блендері імбир, м’яту, кардамон. Залити окропом, дати настоятися в теплому місці півгодини. Процідити й додати в чай сік лимона, апельсина. Пити охолодженим.
Спосіб 4. Помийте та очистіть маленький шматочок імбиру, натріть на тертушці з малими отворами. Дві столові ложки тертого імбиру насипте в літрову банку, додайте сік лимона (50 мл), залийте окропом, накрийте. Через годину можна буде насолоджуватися імбирним чаєм.

 

Володимир Бодак, ЗК


05.02.2017 Володимир Бодак 2783 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

369
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

895
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

277
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734