Контейнеровоз Ever Given, що перекрив Суецький канал, частково зняли з мілини (ФОТО)

Роботи, що проводяться на "Ever Give" в Суецькому каналі 28 березня


Влада стверджує, що контейнерне судно Ever Give частково зрушили з місця, після того, як воно майже впродовж тижня перекрило рух Суецьким каналом, але зусилля для повного відновлення його руху, ймовірно, триватимуть ще деякий час.

Були перспективні ознаки на ранок понеділка, коли задня частина судна була звільнена від одного з берегів каналу, але керівник нідерландської компанії, що працює над операцією, каже, що його носова частина все ще залишається на мілині, вона застрягла.

Єгипетські чиновники зробили більш оптимістичний прогноз, заявивши, що екіпажі планують звільнити судно в понеділок. Але судноплавна криза, яка домінувала у заголовках новин і привернула увагу світу протягом тижня, судячи з усього, продовжується.

Пітер Бердовський, генеральний директор компанії "Boskalis", яка є дочірньою компанією SMIT salvage працює над звільненням корабля, заявив, що судно вдалося повернути приблизно на 20 градусів.

"Це насправді найпростіша частина", - сказав Бердовський в понеділок вранці. Відсунути ніс від берега каналу, де він застряг у піщаній глині, буде складніше," - додав він.

Операція з вивільнення решти корабля відновиться, коли пізно вранці підніметься рівень води, йдеться у повідомленні влади. Якщо буксири не зможуть звільнити корабель, Бердовський сказав, що вони намагатимуться направити воду під ніс за допомогою днопоглиблювального обладнання.

"Контейнеровоз почав успішно плавати після реагування на маневри", - сказав Усама Рабіе, керівник Суецького каналу (SCA), в телефонному інтерв'ю державному телебаченню. "Після виведення корабля ми відновимо навігацію безпосередньо і доставимо його до Bitter Lakes".

Співробітники, які працюють у рятувальній операції та розвернули корму Ever Give, який сів на мілину та перекрив рух у Суецькому каналі, 29 березня 2022 р.


Люди біля каналу почали аплодувати, коли надійшли новини про прогрес у понеділок.

"Слава Богу, що корабель зрушили", - чутно, як одна людина говорить у відео, коли навколишні човни трублять. "Бог великий. Корабель поплив".

Мохаб Маміш, колишній глава Суецького каналу та радник президента Єгипту при морському порту, заявив CNN Arabic, що, як очікується, канал буде готовий до проходу вже сьогодні.


Ever Given - це 224000-тонне судно, майже таке високе, як Емпайр-Стейт-Білдінг, 23 січня опинилося на мілині в Єгипетському каналі. Екіпажі з Єгипту та усього світу безперервно працюють над спробою повернути судно та відновити його рух, в рятувальній операції беруть участь 10 буксирних катерів, піскові земснаряди та компанії з утилізації.

Попередні зусилля зазнали невдачі, але ця остання спроба здійснювалася під час припливу, коли вода в каналі є найвищою. Величезні зусилля, спрямовані на порятунок, були зосереджені на днопоглибленні піску знизу спереду та ззаду корабля, перш ніж тягнути корабель буксирами. Рятувальні бригади почали копати все глибше і ближче до корабля в неділю, а днопоглиблення досягло 18 метрів (59 футів) в передній частині корабля, йдеться в заяві SCA. На сьогодні вилучено понад 27 000 кубічних метрів піску, сказав Рабі.

Рятувальна операція посилювалась як в терміновому порядку, так і з боку міжнародної уваги, з кожним днем. Кораблям з усього світу, які перевозили життєво необхідне паливо та вантажі, заборонили заходити в канал по обидва боки, це викликає тривогу через вплив на глобальні ланцюги постачання.

Буксир, який курсував на контейнеровозі Ever Give в Суецькому каналі 28 березня.


Суецький канал є одним із найбільш завантажених і найважливіших водних шляхів у світі, і він щодня втрачав приблизно 14 мільйонів доларів за транзитні збори.

На понад 350 суднах, що очікували проходу, перебувало вантажів на мільярди доларів. Близько 12% світового обсягу торгівлі проходить через Суецький канал, а понад 18 800 кораблів пройшло через канал протягом 2020 року. Це в середньому 51,5 кораблів на день. Багато суден, яким цього тижня було заблоковано в'їзд, перевозять "чутливі" товари, в тому числі худобу, призначену для різних країн Європи та Азії.

Активісти та експерти занепокоєні тим, що якщо Ever Given не буде звільнений найближчим часом, їжа та вода для худоби можуть закінчитися на інших суднах - це означає смерть потенційно тисяч тварин.

Інші кораблі перевозили нафту - важливий ресурс для кількох країн регіону. Поруч із Сирією, яка вже постраждала від років війни, у неділю довелося вводити норми на паливо, щоб забезпечити зменшення запасів нафти після того, як танкери не змогли здійснити доставлення через аварію.

Влада Сирії заявила, що розпорядження про норми необхідне, щоб "гарантувати безперервне постачання сирійцям основних послуг, таких як робота пекарні, лікарні, водних станцій, центрів зв'язку та інших життєво важливих установ".

Свою допомогу в рятувальній операції запропонували численні країни, зокрема США, Китай, Греція та ОАЕ.
Після кількох днів безуспішних зусиль деякі експерти припустили, що можуть пройти тижні до того часу, як Ever Given вдасться звільнити - і деякі кораблі, не бажаючи чекати, вирішили змінити свій маршрут, перенаправити подорож навколо мису Горн, щоб уникнути каналу.
Рейбі, керівник SCA, додав, що причини аварії залишаються незрозумілими.
"Існує багато факторів та причин, швидкий вітер і піщана буря могли бути причинами, але їх не можна вважати основними - це могла бути технічна помилка або людська помилка", - сказав він. "Будуть подальші розслідування".
за матеріалами CNN


29.03.2021 1480
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

283
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1404 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2086
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2085 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7447
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1041

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

850
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3086
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

851
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

939
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804