На Прикарпатті розпочала роботу міжнародна конференція «Партнерство з НАТО: спільне вирішення нових проблем. Східноєвропейський і Кавказько-Каспійський виміри».
Участь у ній беруть політологи, громадські діячі, науковці, експерти з проблем безпеки та міжнародних відносин з України, Грузії, Молдови, Казахстану, Росії, Польщі, Литви, інформує Радіо Свобода.
Попередньо планувалося проведення конференції в Донецьку, але через події останніх місяців організатори вирішили перенести її на Івано-Франківщину. Як наголосив директор громадської організації «Центр міжнародної безпеки», доцент Донецького національного університету Валерій Кравченко, «головне питання для обговорення експертів – що буде далі у зв’язку з кримською кризою».
В рамках конференції відбувся відеоміст зі штаб-квартирою НАТО у Брюсселі.
«Україна не є членом НАТО, відповідно не покривається гарантіями безпеки, однак це не означає, що НАТО не може і не буде надавати допомогу Україні для того, щоб військові сили України були ефективнішими, щоб Україна могла зберегти свою територіальну цілісність і незалежність», – зазначив під час відеозв’язку заступник помічника генерального секретаря НАТО з надзвичайних безпекових викликів Джеймі Ши.
За словами співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Олексія Мельника, наразі не йдеться про вступ України до НАТО, а для України найбільш доцільною могла б стати модель стратегічного партнерства з НАТО таких країн як Швеція, Фінляндія, «які є абсолютно сумісними з НАТО, є членами безпекової спільноти європейської, євроатлантичної, але вони не є членами Вашингтонського договору».
Сьогодні, в день 65-річчя з часу створення НАТО конференція продовжить свою роботу, відбудуться молодіжні дискусії.
Організаторами конференції є Центр інформації і документації НАТО в Україні, Донецький та Прикарпатський національні університети, громадська організація «Центр політичного моніторингу».