Кому бути новим міським головою?

 

Наперед прошу вибачення за часті референції до Канади - надто вже яскраві враження в мене від тамтешнього способу життя.

В кінці 90-х мені прийшлось провести  зо два місяці в канадському місті Тандер Бей (ThanderBay– громова затока). Місто десь в два рази менше від Франківська за населенням, але досить помітне в країні. Розташоване на озері Онтаріо – на північному березі, навпроти Торонто. Щоб було зрозуміліше – посеред тайги.Так ось саме на протязі тих двох місяців місто вибирало собі мера. Трохи було зовнішньої реклами, але зовсім небагато. Зате скільки було дискусій між людьми! В коледжі, де я проходив стажування, в сім’ях і просто в крамницях тільки й говорили про кожного з кандидатів. Перетирали всі кісточки. Особливо звертали увагу на особистість та професійні заслуги: ким був, які досягнення і т. д. і т.п? Коли запитав чому така велика увага до цих виборів, то пояснили: від їхнього вибору дуже залежить їхнє  життя, адже між містами значна конкуренція за кожен долар інвестицій, за кожного нового жителя,  емігранта чи переселенця з іншого регіону. І лише місто з належним рівнем благоустрою і комфорту може притягнути до себе нових людей і нові інвестиції, або хоча б уникнути того, що молоді люди переїдуть до Торонто (найкраще місто для життя в світі за підсумками 2014р.). Навіть не знаю з чим порівняти те як вибирали мера міста Тандер Бей – у нас напевно в селах так вибирають корову чи коня на базарі :).

Тоді в Тандер Бей обрали мера – ним став українець пан Бошков (походить десь з Тернопілля). До речі він приїздив до Франківська.

А яким має бути мер? Можливо таким як пан Степан Дзюба (StevenJuba), який був мером Вінніпега на протязі 20 років (з 1957 по 1977 роки). В холі приміщення муніципалітету цього чудового міста вся передня стіна над широкими сходами зайнята численними портретами колишніх мерів. Всі портрети одного розміру – тільки посередині розміщений десь в чотири рази більший  - портрет Степана Дзюби. Так вдячні міщани оцінили роботу свого мера.

Можливо таким, як сільський голова Крихівець, здається, Василь Михайлович, адже тут на кожному кроці відчувається, що чоловік любить своє село та своїх односельчан!

Цей текст почав писати, коли побачив в дверях квартири чергову агітку з черговим обличчям черговогоюного політика, який явно не дотягає до Василя Михайловича, не кажучи вже про пана Дзюбу. Переконаний, що вже зараз в місті маємо розпочати якнайширшу дискусію: кого нам обрати в мери. Було б дуже добре, якби до дискусії долучились наші вузи, адже в першу чергу вони роблять обличчя міста. Можливо відчують свою відповідальність і ЗМІ і не обмежаться рекламою та "джинсою". Очевидно, що чим більше буде дискусій, то тим кращим буде мер і більше шансів в міста.

Тих, в кого "хата скраю" треба переконувати тим, що кращий мер означає -  багатші мешканці міста.  Дуже часто, а певно найчастіше, найбільшим активом в "маленького" українця є його житло. Очевидно, що чим дорожче житло, тим  багатша людина. Так ось, найкраща квартира, до якої треба добиратись по неосвітленій розбитій вулиці, через обшарпаний під’їзд, мало що вартує і навпаки.

Вже напевно, мусимо не купитись на обіцянки – може  зробить, а може й ні. Не можемо купувати кота в мішку. Головним критерієм має бути те, які якості продемонстрував, які досягнення має. А наразі маємо почати обговорення, бо за декілька тижнів до виборів вже може бути пізно. Реклама і "джинса" свою чорну справу зроблять.


12.07.2020
Тетяна Дармограй

Людмила Дем’яник, яку бійці знають за позивним Катруся Стріла, розповіла про те, як потрапила на фронт, з якими упередженнями там стикнулась, як адаптовується до цивільного життя та чим буде займатись після закінчення війни.

1507
10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

927
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

781
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

1099
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1533
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1326

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1824

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

5098

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8440

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6546 2
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

727
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7859
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

62914 4
07.07.2020

Його життєва історія сповнена несподіваних поворотів долі, адже йому довелося здійснювати своє архієрейське служіння у вкрай складний для Церкви час – підпілля та переслідування.

753
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

1077
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1474
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1910
08.07.2020

Голова Національної спілки театральних діячів України, керівник Національної оперети України Богдан Струтинський отримав орден "За заслуги" І ступеня.

2131
09.07.2020

Про це президент заявив 8 липня під час зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області.

1553 1
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

595
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

747
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

885