Комітет ВР визнав урядовий законопроект щодо легалізації грального бізнесу корупційним

 

/data/blog/95119/a0a19069e56a293eada7df586ba08585.jpeg

 

Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, урядовий законопроект про детінізацію ринку азартних ігор, повідомляє УНН.

Члени Комітету звернули увагу на те, що у пояснювальній записці до законопроекту (No3632) зазначено, що його прийняття "дозволить захистити права і свободи громадян, мінімізувати суспільну шкоду, пов'язану з організацією та проведенням нелегальних азартних ігор та пов'язаним з цим ухилянням від сплати податків, мінімізувати ризики для суспільства і вразливих груп населення від участі в азартних іграх, залучити інвестиції в економіку України, створити додаткові робочі місця та отримати суттєве джерело додаткових надходжень до Державного бюджету України".

Водночас, у Комітеті зауважили, що Стаття 1 проекту не містить чіткого формулювання понять "лотерея", "участь в лотереї". Відсутність вказаного чіткого визначення може призвести до неоднакового тлумачення усіх термінів Закону і подальшого вчинення корупційних правопорушень певними особами. Поняття "лотереї" може, також охоплювати онлайн-ігри.

Крім того, корупційні ризики містять:

"норма пункту 15 частини 1 статті 7 "Повноваження Уповноваженого органу", яким цей орган наділяється повноваженням: "може встановлювати вимоги до розміру відсотка виграшу...";

норма частини 2 статті 14 містить повноваження Уповноваженого органу визначати оціночні критерії наявності у особи ігрової залежності. Ця адміністративна процедура корупціогенна, оскільки не властива повноваженням органів державної влади і призведе в подальшому до зловживань, виникненню конфлікту інтересів при виконанні організатором азартних ігор обов'язків, передбачених пунктом 7 частини 1 статтею 13 "вживати заходи для боротьби з ігровою залежністю";

норма частини 5 статті 30, яка наділяє Уповноважений орган фактично необмеженими функціями втручання у діяльність суб'єктів при визначені переліку лотерей, їх розповсюджені - "Уповноважений орган на власний розсуд може відмовити у погоджені окремого виду лотереї...";

Крім того, норми статі 42 "Спеціальні обмеження щодо участі в парі" суперечать нормам статі 16 "Вимоги до гравця" і містять корупційні ризики при здійсненні перевірок у сфері азартних ігор, оскільки статтею 16 забороняється бути гравцями - недієздатним та обмежено дієздатним особам та особам, які не досягли 18 років, а частиною 3 статті 42 це дозволяється", - повідомили у Комітеті.

У законопроекті також не має чіткості здійснення адміністративної процедури щодо порядку проведення планових та позапланових перевірок у сфері державних лотерей.

Також, корупціогенні ризики містять норми частини 3 статті 24 "Оператор лотерей", якими визначаються вимоги до юридичних осіб:

провадження протягом не менш як п'яти років до подання заяви діяльності з випуску та/або проведення лотерей;

наявність міжнародного досвіду з випуску та/або проведення лотерей не менше ніж в трьох іноземних державах;

загальний оборот за 5 (п'ять) фінансових років, що передують проведенню конкурсу, становить не менше 3 000 000 000 (трьох мільярдів) євро".

Корупціогенні ризики містить норма частини 7 статті 24 "Оператор лотерей", якою оператору надається право передавати іншій особі право користуватися його ліцензією. Це може бути одним із способів переходу в "тінь". Крім того, ця норма суперечить нормам Розділу ІІІ законопроекту "Ліцензування у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор" оператор, порушуючи норми цього Розділу, з "дозволу" фіскальних і контролюючих органів, може уникнути анулювання ліцензії за вимогами норми, передбаченої пунктами 4, 5 статті 55 "Анулювання ліцензії", згідно з якою підставою для анулювання ліцензії є: "факт передачі ліцензії або її копії іншій юридичній чи фізичній особі...".

Законопроект не містить усього спектру детального державного контролю при регулюванні діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, що дає можливість в подальшому маніпулювати його нормами на користь посадових осіб їх особистих інтересів і суб'єктів грального бізнесу.

Враховуючи викладене та з метою усунення корупціогенного фактору Комітет пропонує зазначений законопроект відхилити.

Як раніше повідомляв УНН з посиланням на власні джерела, американська компанія "IGT Corporation" чи не єдина, котра відповідає вимогам Мінфінівського законопроекту щодо легалізації азартних ігор в Україні, планує монополізувати сферу грального бізнесу в Україні. Крім того, як зазначається у листі посольства України в США, делегація компанії "IGT Corporation", в рамках візиту до України, мала провести зустрічі з “заступником Міністра фінансів України О.Макеєвою та керівництвом низки українських фінансових установ”. Перший секретар посольства України в США Володимир Шальківський у своєму листі також пропонував народним депутатам з Комітету ВР з питань фінансової та банківської діяльності зустрітися з делегацією компанії "IGT Corporation". 

При цьому, у Міністерстві фінансів України не змогли ані підтвердити, ані спростувати інформацію про те, що делегація американської компнаії "IGT Corporation" мала зустріч з заступником Міністра фінансів Оленою Макєвою.

Нагадаємо, у Посольстві України в Сполучених Штатах Америки заявили, що їм відомо про наміри керівництва компанії “IGT Corporation” встановити "робочі контакти" з Міністерством фінансів України.

Також нагадаємо, народний депутат Р.Семенуха заначив, що інформація про зустрічі американської компанії "IGT Corporation" з представниками української влади існує на рівні кулуарних розмов. Крім того він заявив, що фракція “Самопоміч” має намір звернутися до уряду із закликом назвати компанії, під які виписано законопроект щодо легалізації азартних ігор, оскільки він є лобістським.

Як раніше повідомляв УНН, Є.Соболєв зазначив, що законопроект щодо легалізації азартних ігор не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Народний депутат від “Батьківщини” О.Кужель закликала Національне антикорупційне бюро звернути увагу на сам законопроект щодо легалізації азартних ігор та його авторів.

Як раніше повідомляв УНН, проти легалізації азартних ігор вже виступили представники Української православної церкви, Греко-католицької церкви, Римо-католицької церкви.

Крім того проти легалізації азартних ігор в України виступив колишній народний обранець, екс-секретар комітету ВР з питань соціальної політики А.Павловський.

Народний депутат від партії “Опозиційний блок” Н.Королевська, яка наголосила на катастрофічних наслідках діяльності грального бізнесу в Україні.

Народний депутат від “Радикальної партії О.Ляшка” А.Лозовий, зазначивши, що легалізація азартних ігор до добра не доведе.

Народний депутат від партії “Відродження” А.Яценко порівняв легалізацію азартних ігор з легалізацією проституції та наркотиків.

Лідер партії “Самопоміч” А.Садовий, зазначивши, що питання легалізації азартних ігор потребує широкого обговорення в суспільстві, оскільки необережне поводження з законопроектом може призвести до трагедії.

Як повідомляв УНН, лідер партії “Батьківщина” Ю.Тимошенко заявила, що фракція не буде голосувати за легалізацію азартних ігор в Україні.

Крім того, один із ініціаторів заборони грального бізнесу в 2009 році, народний депутат 5-7 скликань ВР Г.Смітюх наголосив, що, ті народні депутати, хто голосуватиме за легалізацію грального бізнесу в Україні – нелюди.

Лідер радикальної партії О.Ляшко заявив, що азартні ігри – це зло. Крім того, він зізнався, що мав проблеми із залежністю від азартних ігор, тому наразі виступає категорично проти легалізації грального бізнесу в Україні.


23.12.2015 562 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1114
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1633 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2408
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2260 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7536
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15249 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

307

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1029

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1099

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1882
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

277
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

656
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

896
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3122
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

915
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1948
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1003
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35152 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

263
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

480
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

620
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

944