
Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вирішив запросити представників СБУ і Генпрокуратури, щоб вони дали роз'яснення з приводу арешту івано-франківського блогера і громадського активіста Руслана Коцаби.
Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні Комітету 11 лютого одноголосно. У засіданні взяли участь всі члени Комітету, повідомляє Фіртка з посиланням на Телекритику.
Член Комітету Юрій Павленко, який був ініціатором розгляду цього питання на засіданні, запропонував звернутися до ГПУ з приводу адекватності запобіжного заходу, який визначив суд. Його колега по Комітету Олександр Абдуллін зауважив, що це буде некоректно, оскільки не ГПУ визначало запобіжний захід, а суд.
Члени Комітету, заслухавши представників медійних громадських організацій, вирішили поки що не виступати з публічною заявою щодо арешту Руслана Коцаби, щоб це не було розцінено судом як тиск.
«Нам потрібно вивчити це питання, можливо представники СБУ і ГПУ погодяться на закриту зустріч, після якої ми зможемо ухвалити рішення», - зазначила голова Комітету Вікторія Сюмар.
Нагадаємо, Руслана Коцабу звинувачують за статтями 111 (ч.1) та 114-1 (ч 1.) КК України.
Адвокат Руслана Коцаби просив суд залишити його підопічного на волі до завершення слідства, щоб той "міг годувати свою сім'ю".
7 лютого його затримали за ухвалою суду в рамках “розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України”(державна зрада).
Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.
Незалежна медіа-профспілка України висловила думку, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписується в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголосили в НМПУ, попри всю неоднозначність діяльності Руслана Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.
Львівський осередок НМПУ заявив про незгоду із заявою центрального комітету НМПУ - на його думку, підстави для арешту Руслана Коцаби існували.
Тим часом представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.
Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська вважає недопустимим у демократичному суспільстві таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, та вбачає в його арешті ознаки порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) назвала «переслідуванням за політичними мотивами» арешт «українського журналіста» Руслана Коцаби за підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
Довідка Фіртки:
ч.1. Ст. 114-1 ККУ: Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Ст. 111 ККУ : 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Адвокат Руслана Коцаби подав апеляцію на рішення Івано-Франківського міського суду
Про арешт прикарпатського журналіста Руслана Коцаби написали у Великобританії, Японії та США
Журналіст Коцаба працював на замовлення "НТВ" (доано фото)
Медіа-профспілка заявила, що обвинувачення проти Руслана Коцаби мають бути ґрунтовніші
Лещенко здивований, що арештували Коцабу замість сепаратистів-прибічників Януковича