Комітет по боротьбі з корупцією виступив в підтримку прокурора Івано-Франківщини Олександра Каліфіцького

 

Комітет по  боротьбі з корупцією в органах  державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах виступив з листом підтримки прокурора Івано-Франківської області Олександра Каліфіцького.

 

Нагадаємо, що до цього Каліфіцький очолював Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури. Тоді він контролював справи засудженої Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

 

Подаємо нище текст листа повністю:

 

"Сьогодні деякі представники засобів масової інформації коментують нові призначення правоохоронців, які вели справи Ю.Тимошенко і Ю.Луценка. Переважно ці призначення подаються ЗМІ  виключно у вигляді вдячності влади за переслідування лідерів опозиції. Зокрема це стосується колишнього керівника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександра Каліфіцького, який восени минулого року очолив прокуратуру Івано-Франківської області. Таку оцінку подій ми вважаємо односторонньою і не об’єктивною. Тому пропонуємо поглянути на ситуацію ширше… Відкиньмо емоційну складову інформаційної піни, яка виходить від деяких опозиційних депутатів, зокрема від захисників по справі Ю.Тимошенко і Ю.Луценко, адже вона зводиться переважно до вигаданих фактів, провокаційних коментарів,  принижених характеристик прокурорів і слідчих на зразок «яструби, зграя, бандити»і т.д.  Що ж тоді залишиться на поверхні? По великому рахунку в Україні ми маємо прецидент, пов’язаний з притягненням до кримінальної відповідальності осіб з вищих ешелонів вітчизняного політикуму. Вперше в Україні влада насмілилася розірвати замкнуте коло і на перше місце поставила не пафосні політичні оцінки, а ідеологію права. Вперше в Україні за законом відповідають не тільки звичайні пересічні  українці, але й перші особи держави. Зрозуміло, що для України, яка звикла протягом багатьох років до вкоріненого принципу вибірковості правосуддя, до закону, який працює тільки для «віп-персон» - це певний шок, вибух на ментальному рівні, але водночас і розуміння , що ситуація докорінно змінилася і є надія на краще.

 

Не дивно, що прокурори  і слідчі групи, які займалися  справами Ю.Тимошенко і Ю.Луценко, потрапили в епіцентр подій, стали  свого роду мішенью для високого рівня оцінок, і весь період часу працювали під колосальним пресингом, як всередині країни так и за її межами. На думку Генерального прокурора В. Пшонки, вони працювали при обставинах, коли правді доводилось просто пробиватися крізь ширму брехні. Мабуть не кожен спеціаліст просто по-людськи зміг би витримати ту атмосферу напруги, погроз, негативу, яка щоденно і з усіх сторін нагрівалась потоками спотвореної інформації.  Ми завжди були прихильниками того, що суд має право сказати, де правда, а де брехня і політиканство.

 

Про реакцію з Європи на справи українських віп-персон варто сказати окремо. Як нам здається ця реакція в більшості визначається незнанням суті обвинувачення Ю.Тимошенко. У європейців розуміння звинувачення екс-прем’єра України Ю.Тимошенко зводяться до того, що її засудили за підписання газового контракту з Росією, яким вона наче б то врятувала Європу від замерзання. Але це далеко не так. І в цьому епізоді спостерігається відсутність рівноправності позицій.  Справа у тому, що протягом останніх семи років, Ю.Тимошенко та її соратники були постійними гостями Європи, контактували з її політичними лідерами, встановлювали зв’язки і налагоджували співробітництво. І саме це вплинуло на реакцію європейців, які черпають інформацію по справі Ю.Тимошенко або від її захисника С.Власенка, або від опозиційних депутатів.

 

Щодо діючої влади, то таких  тісних контактів із Заходом вона не мала і не має. Тому сьогодні перед  владою і Генпрокуратурою постало завдання – ефективно заповнити інформаційну прогалину, щоб ситуація навколо резонансних справ могла бути оцінена максимально об’єктивно як  в країні так і за її межами.

 

Прокурори і слідчі в Україні не мають повноважень для здійснення зовнішньополітичних контактів. Вони зобов’язані не  упереджено та професійно розслідувати злочини. Адже резонансні кримінальні справи порушувались не просто так, а у відповідності до закону, на основі матеріалів міжнародних аудитів, тощо.

 

Так було у випадку з Ю.Тимошенко і Ю. Луценко. Виникає запитання: що ж тут бентежить світову громаду і так обурює нашу опозицію? Конституція України вимагає рівності всіх громадян перед законом. Ми живемо в Україні, тож давайте будемо мати гідність і поважати свої закони, давайте не будемо принижувати свою державу й не принижуймося самі.

 

Сьогодні захисники по справі Тимошенко і Луценка мають всі права і можливості зосередитися на захисті і зробити це якнайкраще. Політизувати ситуацію, розкручувати клубок негативних емоцій на адресу правоохоронних органів – це не конструктивно, і виходить за межі здорового глузду. Навішування брудних ярликів, розповсюдження завідомо неправдивої інформації в тому числі відносно прокурорів так чи інакше пов’язаних зі справою Ю. Тимошенко – це примітивні засоби наших політиків, а точніше тої частини, хто явно втрачає свої позиції і чіпляється за будь-яку соломинку, особливо напередодні парламентських виборів.

 

Куди  прокурорам рівнятись з окремими недоторканими народними обранцями, а особливо якщо це стосується брудного піару чи «заказухи». Так нинішній прокурор Івано-Франківської області Олександр Каліфіцький сповна відчув на собі «витончені» засоби неправдивої інформаційної компанії, пов’язаної із справами Тимошенко і Луценка.

 

Це сталося тому, що Каліфіцький не звик «тримати камінь» за спиною. Він професіонал своєї справи, який очолював одну із найскладніших ділянок роботи ГПУ – Головне слідче управління з розслідування особливо-важливих справ.

 

Це - людина з досвідом. На будь-якій посаді Каліфіцький чесно і принципово робить свою справу. І сьогодні, будучи прокурором Івано-Франківської області,  Олександр Каліфіцький добросовісно служить закону, без інтриг і фальші. Навряд чи бруд замовних журналістських опусів зможе похитнути авторитет нинішнього прокурора області, який дійсно достойно носить свій мундир і відкрито дивиться людям в очі.

 

Бажаємо О. Каліфіцькому не піддаватися на провокації, не змінювати своїх принципів, навіть якщо  декому не дає спокою його безкомпромісність і не заплямована репутація".

 

Голова Правління Всеукраїнської громадської організації

«Комітет по  боротьбі з корупцією в органах  державної влади, 

правоохоронних органах, прокуратурі та судах»

Єдуард Єфіменко


12.03.2012 2391 8
Коментарі (8)

Юрій Романюк-депутат "Батьк 2012.03.12, 12:48
"Каліфіцький- проФФесіонал своєї справи" пише Едуард Єфіменко! Так, дійсно "31 квітня" - це високий проФФесіоналізм! Гімлер і Мюллер були ще більші професіонали! І що, це їх виправдовує? Бути професійним катом, це сумнівна заслуга і амбіціями претендувати на повагу в суспільства! А питання до цього "борця" з корупцією? Чому ви не боретеся з Фірташем, Льовочкіним, Бойком, "сім'єю"????? Де ваш професіоналізм? Чи окрім примітивноі заказухи, ви більше ні на що не здатні? Ви такий борець з корупцією, і ваш т.зв. Комітет, як з яничари лідер нації і президент! Дуже соромно за таких "борців"!
221211 2012.03.12, 13:06
До Вашого відома - 31 квітня якраз встругнув чистий івано-франківець - прокурор-криміналіст.
Галичанин 2012.03.12, 13:43
Я не є прихильником ні Тимошенко, ні Луценка, але якщо так розслідуються справи вищих посадових осіб, а потім по них суд приймає такі рішення, то мені стидно за таких прокурорів, суддів та за те, ща я живу в такій країні "професіоналів"
українець 2012.03.12, 15:46
Хлопці! про яку честь мундира можна говорити з прокурорами, вони всі жополизи, які за свою посаду та пільги сраки будуть лизати кому хто попросить сильних світу цього (не менше як посада вишиванюка в області і вище для представників облпрокуратури).Де ці захисники "отчизни" коли крадуть державні гроші через тендерні торги, а також екологічні та поводкові, де... чекають команди. Тому,що за цими процедурами стоять ті хто біля корита, а саме представники влади і іже з ними (підставні особи). Такщо вони сильні тільки тоді коли на якогось невідкупленого пацана можна все повісити, що роблять мєнти разом з прокурорськими.Сволочі вони всі, хоча не маю на увазі всіх, тому що є і порядні, але бояться щось казати та робити, але по християнські це також гріх, хай думають.Бо перед божим судом предстануть всі одинаково.
Свідок 2012.03.12, 16:00
Я не виправдовую нікого, але бду дуже вдячний Калфіцькому, якщо притягне до відповідальності свого заступника Янка, який до свого перепризначення за первну дяку покривав переобладнання будинків у місті Івано-Франківську всупереч нормама Зкону та просто здорового глузду. Не дивлячись на те, що чоловік, який це пропихав, робив джокументи заднім числом і комав яму під фундаментом пам"Ятки архітектури не те що вночі, а йне маючи на це жодних докуметів, дозволів та висновків інспекторів, хоча це на наражало і наражає на небезпеку мешканців будинку. Хай перевірить скліьки рестотанів та гтьтелів має його заступник і за які такі кошти, і за які такі заслуги. НЕ лише Юлі сидіти по заслугам. Ха покаже, як він контролює своїх підлеглих, та які вони були і є чесними.
Я 2012.03.12, 19:06
О! Виявляється є громадська організація "Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади..." І їх навіть на поріг пускають у владу, щоб контролювати?! Так от, якщо по Тимошенко ще можна сперечатись і доводити якісь "злочини" (бо жоден бізнес в Україні просто не міг існувати чесно, з усіма податками і поборами) то "суд" над Луценко 100% довів ЗАКАЗУХУ на найяскравіших реальних лідерів - загрозу нинішній банді! До речі, відібрані у пільговиків кошти спрямовуються усім силовикам (ремонти, авто, надбавки і т. п.). Добре знають, чиїми руками народ тримати в узді. Армія, правда, в прольоті - нема владі з неї користі.
Степан 2012.03.13, 10:36
Згадали про Янка...Думаю якщо б Янко мав ресторани і готелі то не працював би в прокуратурі)))))))))))
Я 2012.03.13, 10:49
Українець, це тобі прокуратура не дала вкрасти державні гроші ? Тому ти й прокурорів гадиш. А мені особисто прокурор поміг - на роботі зарплату нарешті почали платити вчасно. І тепер наш директор чисто як ти ненавидить прокуратуру. Барани ВИ! Ось що я скажу!Того Янка я не знаю, зате багато чув про "ПОРЯДНОГО" Романюка.
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

864
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1469
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3296 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2581
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3448
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2996

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

343

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

807

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

812

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1434
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3251
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20747
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

972
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

500
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

571
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1129
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5826
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

255
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3628 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

683 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1012
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1359 2